НОВИНИ

У Лутковської через 9 днів нарешті помітили, що підлеглі Захарченка порушують права людини

Представники уповноваженого з прав людини відвідали райуправління міліції та лікарні Києва і виявили системні порушення прав людини, у зв'язку з чим готуються подання до Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

За останні дні представники омбудсмена побували в Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Святошинському, Солом'янському та Шевченківському районних управліннях міліції м. Києва, в Головному управлінні і ізоляторі тимчасового утримання. Також були проведені неодноразові виїзди до лікарні швидкої медичної допомоги, Олександрівську лікарню та 17-ту лікарню.

Як повідомив представник омбудсмена з питань реалізації національного превентивного механізму Юрій Бєлоусов, серед типових порушень прав затриманих можна виділити: неповідомлення або несвоєчасне інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги про затримання осіб; тривале утримання в автозаках; несвоєчасне надання медичної допомоги; непропорційне застосування сили при затриманні або застосування сили до вже затриманих.

У прес-службі запевнили, що вся зібрана інформація по кожному виїзду після узагальнення спрямовувалася до прокуратури Києва для "відповідного реагування".

Крім того, регіональний координатор зі зв'язків з громадськістю уповноваженого з прав людини в Запорізькій області Володимир Павленко повідомив, що в ніч з неділі на понеділок (з 26 на 27 січня) до органів внутрішніх справ було доставлено 55 осіб, з них 46 затримані в порядку статті 208 КПК. За його словами, за медичною допомогою звернулися 6 осіб, одна з яких працівник міліції. З 46 -ти затриманих двом надана медична допомога.

Як повідомлялось, 26 січня президент Ради Європейського Союзу Герман ван Ромпей закликав усі сторони протистояння в Україні утриматися від насильства та наголосив, що обмеження фундаментальних свобод лише погіршить ситуацію в Україні.

25 січня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що влада вважатиме екстремістами всіх протестувальників, які продовжуватимуть залишатися у захоплених адмінбудівлях Києва та на Майдані Незалежності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.