Український тиждень № 28 (660) від 8 липня

Зміст номеру:
25 червня уряд призначив тимчасовим виконувачем обов’язків міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, ректора Чернігівського національного технологічного університету. Звинувачення в плагіаті, корупційний шлейф, протести науковців та освітян, візити СБУ в наукові інститути, непрозора процедура призначення — на такому тлі новий посадовець обійняв свою посаду.
Олег Фея
Політика
Засідання Тристоронньої контактної групи, які під час карантину відбуваються не в Мінську, а через відео­зв’я­зок, зазвичай не приносять сюрпризів та сенсацій.
Денис Казанський
Авторські колонки
Які наслідки для країни матиме відставка Якова Смолія з посади голови Нацбанку
Любомир Шавалюк
Економіка
Чого вартий вступ до українського вишу в «ЛНР»
Вікторія Малишева
Суспільство
Отже, з прем’єрою нас! У неділю на «UA: Першому» Суспільного показали дві перші серії 10-серійного документального філь­му «На східному фронті».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як мутує дезінформація під час пандемії
Вікторія Романюк
Пандемія. Герої та антигерої
«Нам треба ментально бути готовими до того, що Росія не зупиниться перед використанням збройних сил для досягнення своїх політичних або економічних цілей» — так під час нещодавнього інтерв’ю для Інтерфакс-Україна заявив заступник очільника МЗС України Василь Боднар.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як Росія спонукає населення ОРДіЛО вступати до лав «народної міліції»
Максим Віхров
Суспільство
Тиждень обговорив можливість атаки РФ на Україну, відповідь Заходу та проблеми Чорноморського регіону з колишнім командувачем ЗС США в Європі, експертом Центру аналізу європейської політики (CEPA) генерал-лейтенантом (у відставці) Беном Годжесом.
Юрій Лапаєв
Політика
Чому уявлення про слабкість слугують двигуном посиленої гібридної агресії Кремля проти Америки та України
Марк Войджер
Світ
Як функціонують підрозділи територіальної оборони на Донеччині та яких реформ вони потребують
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Чому Європі не вдається стримувати російський експансіонізм?
Алла Лазарева
Світ
«Якщо ви скептично ставилися до роботи з дому, то гадаю, зараз уже ні», — сказав 12 травня СЕО компанії Dell Майкл Дел на одному з вебінарів.
Ольга Ворожбит
Суспільство
Владімір Путін прокинувся 2 липня від телефонного дзвінка: «Володю, тебе терміново викликає шеф!».
Катерина Барабаш
Світ
На платформі TikTok молодь створює нову форму політичної комунікації, хоча раніше ця тема там була небажана. На ресурсі, близькість якого до Китаю створює проблеми, у партій є нові можливості в передвиборчій боротьбі
Фрідріх Штеффес-лей
Світ
Святкування Дня незалежності США 4 липня засвідчило, як підіграють одне одному Дональд Трамп і радикальні «антирасисти» чи «антиколоніалісти». Вони з протилежних напрямів підривають універсалістські цінності, на яких базується демократія Сполучених Штатів.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Блокада Західного Берліна дала початок холодній війні з Радянським Союзом. Натиск на Гонконг розв’язав нову війну з Пекіном.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Як звичайні людські взаємодії стають розкішшю в епоху діджиталізації
Надія Баловсяк
Наука
Нещодавно я написав три статті про вплив пандемії на українське життя в Нью-Йорку.
Олександр Мотиль
Авторські колонки
Є небагато митців, які залишили стільки автопортретів, як Альбрехт Дюрер.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Із головою Національної комісії зі стандартів державної мови Тиждень поспілкувався про виклики й завдання, що постали перед цим органом, про мовну політику й економіку, а також про потенціал української мови.
Ганна Трегуб
Культура
Світлані Гавриленко було 74 роки, коли вона накинула собі на плечі український прапор, перебуваючи серед агресивних чоловіків спортивної статури, яких кількома автобусами привезли до Покровська (тоді ще Красноармійська) навесні 2014 року.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Оскільки я виконую функції голови правління, я мав підписати важливий документ, а оскільки перебуваю на іншому континенті, не міг зробити цього особисто й негайно.
ОНУХ
Авторські колонки