Український тиждень № 27 (659) від 1 липня

Зміст номеру:
Час селфі, «відосіків» і безтурботного байдикування в президентському кріслі для Володимира Зеленського невпинно добігає завершення.
Роман Малко
Політика
Про роль особистості в історії написано безліч наукових праць. Іншим цікавим, але менш дослідженим феноменом є роль історичного наративу у формуванні зовнішньої політики держав.
Сергій Корсунський
Авторські колонки
Наприкінці травня Тиждень написав листа із запитаннями Андрієві Антоненку, якого під час брифінгу 12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Що не так із запропонованим урядом напередодні виборів поділом країни на нові райони
Олександр Крамар
Економіка
Чому черговий етап децентралізації стали сприймати як загрозу попереднім здобуткам реформи
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Регуляторна конкуренція як світовий економічний тренд
Володимир Панченко, Наталія Резнікова
Економіка
Зазвичай українці не надто переймаються довкіллям.
Єгор Фірсов
Авторські колонки
Італійці при зустрічі обіймаються. Не всі, дехто вважає це трохи вульгарним, але загалом такі вони сердечні люди.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Від чого залежить імовірність повторного спалаху COVID-19 в Україні
Ганна Чабарай
Пандемія. Герої та антигерої
Тиждень зустрівся з Уляною Супрун, очільницею громадської організації Arc.UA, в. о. міністра охорони здоров’я України 2016–2019 років, щоб обговорити актуальні виклики, пов’язані з пандемією, а також суспільні трансформації, яких потребує Україна.
Дмитро Крапивенко, Ганна Чабарай
Суспільство
Чи справді нові спалахи коронавірусу в країнах, де раніше вдалося істотно зменшити кількість хворих, свідчать про початок другої хвилі пандемії
Ольга Ворожбит
Світ
Після спалаху пандемії SARS-CoV-2 до кажанів було привернуто багато уваги — і з боку науковців, і з боку далеких від науки людей, бо вважається, що саме від цих тварин людині передався коронавірус.
Олег Фея
Пандемія. Герої та антигерої
Чи є шанси ідентифікувати загиблих під Іловайськом, які досі поховані як невідомі солдати
Ярослав Тинченко
Суспільство
1990 року ніхто в Східній Європі не чекав таких наслідків політичних змін: цілі країни зменшуються до розміру одного міста. Болгарія, Румунія, Угорщина та багато інших намагаються цьому протидіяти. Однак в одній вирішальній темі про перегляд позицій не йдеться
Боріс Кальнокі
Світ
Чи зможе загибель українця в Португалії стати символом незгоди з поліцейським свавіллям
Алла Лазарева
Світ
У Владіміра Путіна є вибір. Чого не скажеш про росіян, які мають фіктивне голосування про зміни до Конституції. Та, посмакувавши перемогу, російський лідер повернеться до свого робочого місця в Кремлі — і до питання про те, що робити з Китаєм.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чому расові проблеми розкололи британське суспільство
Майкл Бініон
Світ
Звичайно, у мене теж є акаунт у Facebook, здається, уже сьомий, а може, десятий. Перший з них я створив приблизно 2007 року, коли про цю соціальну мережу мало хто чув і довідатися про неї можна було майже що випадково, скажімо, завдяки рекламі в надзвичайно популярному тоді Живому Журналі.
Костянтин Москалець
Авторські колонки
Візитівкою короткої прози Хорхе Луїса Борхеса є культурологічні есеї, сюжети яких перегукуються з відомими, почасти екзотичними літературно-філософськими творами. Борхес пише так, що складається враження, ніби він усюдисущий свідок тих історій. А привнесення в них персональності наближує ці наративи до читача.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як учень Грушевського став його критиком і пристав на доктрину гетьманців
Максим Віхров
Історія
Про українське абстрактне малярство і скульптуру в контексті авангардизму, про безперервність історії нашого мистецтва у ХХ столітті, а також про теми, які ще потрібно розкрити для світу, Тижню розповів український мистецтвознавець Дмитро Горбачов.
Ганна Трегуб
Культура
Коли почався карантин і зупинився майже весь громадський транспорт, найбільше постраждали лікарі: далеко не в усіх медиків є авто чи гроші на таксі, щоб без перешкод доїхати на роботу.
Ганна Чабарай
Пандемія. Герої та антигерої
Недавно до мене звернулися з проханням провести вебінар. Замовник не охарактеризував докладно, про що йдеться, але саме запрошення породило в мені певний неспокій.
ОНУХ
Авторські колонки