Український тиждень № 25 (657) від 17 червня

Зміст номеру:
Від Революції гідності в Україні відбулася низка реформ. Було створено поліцію, двічі проведено атестацію в прокуратурі, двічі намагалися реформувати суди, навіть створили окремі правоохоронні органи для розслідування злочинів правоохоронців і топ-чиновників. Фактично відбувалося це за двох президентів — Петра Порошенка й Володимира Зеленського.
Станіслав Козлюк
Політика
Рух Black Lives Matter може видаватися далекою проблемою з погляду колишніх поневолених націй — і навпаки. З погляду протестувальників у Сполучених Штатах і деінде всі білі більш-менш однакові. Проте мешканці країн на схід від Німеччини не брали участі в європейській колонізації Африки, Азії й Латинської Америки. Вони не наживалися на работоргівлі. Африканське населення в них мізерне.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Погіршення економічної ситуації в самопроголошених республіках може спричинити ланцюгову реакцію шахтарських бунтів
Денис Казанський
Суспільство
Чи є своєчасним скорочення у Збройних Силах України
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як виявляють збудників паніки в інформаційному просторі під час пандемії COVID-19
Максим Скубенко
Пандемія. Герої та антигерої
Як поточні економічні тенденції вплинуть на курс гривні
Любомир Шавалюк
Економіка
На початку квітня 2020-го в Мін’юсті повідомили про скасування реєстрації Універсальної партії України.
Андрій Голуб
Політика
Чому кардинальна зміна економічної політики в національних інтересах не можлива без консолідації бізнесу
Олександр Крамар
Економіка
Навіщо опозиції ідеологія і чому спротиву проросійському реваншу більше недостатньо
Максим Віхров
Політика
Наскільки виправданою є політика, яку засуджують адепти ліберальних моделей
Володимир Панченко, Наталія Резнікова
Економіка
Чому французький політикум із тривогою приглядається до феномену Зеленського
Алла Лазарева
Світ
Пам’ятники, військові бази, прапори Конфедерації — суперечливі традиції, що їх довго плекали скрізь у США, навіть у центрі американської демократії. Однак після смерті Джорджа Флойда все раптом змінилося
Клеменс Верґін
Світ
Які проблеми стають на шляху реформування правоохоронної системи в Сполучених Штатах Америки
Христина Вовчук
Світ
Яких опонентів має Аляксандр Лукашенка напередодні виборів і як режим реагує на спроби суперництва
Кірил Стаселько
Світ
Як сьогодні вивчають іслам на Заході
Михайло Якубович
Наука
Ви ніколи не помічали, що ми можемо мати геть неокреслене уявлення про певні історичні події та водночас здатні чудово домальовувати в уяві картину суспільних настроїв того часу й тієї держави через вислови типу «Я не можу запропонувати (британцям) нічого, крім крові, тяжкої праці, сліз і поту…
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Вислови на кшталт «Хліба й видовищ» або «Бенкет у часи чуми» нині здебільшого нагадують гротескні ситуації. Вони дійшли до нас як страхітливі й водночас захопливі зображення життя Стародавнього Риму. Та виправа в далеке минуле, а тим паче така, як книжка Мері Берд «S.P.Q.R», змушує поміркувати про доцільність пам’ятати ці дивакуваті сюжети.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Про участь донського козацтва в боротьбі за незалежність УНР
Ярослав Тинченко
Історія
Я себе постійно запитую: то вони переможці чи переможені? З одного боку, переможці, бо Україна, за яку вони віддали життя чи здоров’я, нині є, вона вже відбулася попри всі відкати й реванші.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Про культурні втрати Європи від Голокосту, а також про важливість дослідження злочинів комунізму й нацизму для України та країн Балтії Тижню розповів литовський громадський діяч і політик Емануеліс Зінґеріс, спікер цьогорічного міжнародного проекту «Мир і війна» до 75-річчя завершення Другої світової війни в Європі, організованого українським ПЕН спільно з Національним університетом «Києво-Могилянська академія».
Ганна Трегуб
Культура
Запорізька область відносно спокійно переживає епідемію COVID-19 порівняно із західними регіонами: на понад 1,7 млн населення наразі виявили трохи більше ніж 530 випадків хвороби й, зокрема, 16 людей померли. Більшість тих, хто занедужав (понад 400 осіб), припадає на сам обласний центр. Тут у міській лікарні № 6 працює невропатолог Іван Дарій. Його відділення приймає пацієнтів із інсультом і коронавірусною хворобою одночасно.
Ганна Чабарай
Пандемія. Герої та антигерої
Учора Дебора Борда, директорка й головна управителька Нью-Йоркської філармонії, одного з найважливіших культурних закладів Америки, заявила: «Нью-Йоркський філармонічний оркестр сподівається відновити живі концерти 6 січня 2021 року». І пояснила: «Наша головна турбота — про здоров’я й безпеку слухачів, музикантів і працівників. Стало очевидним, що внаслідок пандемії COVID-19 до кінця календарного року численні групи людей не матимуть змоги безпечно збиратися разом».
ОНУХ
Авторські колонки