Український тиждень № 20 (652) від 13 травня

Зміст номеру:
Усе починалося майже як у казці. Щастя саме лізло в руки Володимира Зеленського. Ситуація складалася якнайкраще. Пандемія почалася вчасно й переманила на себе всю увагу. Саме тоді, коли «дайте йому рік» добігав кінця, наближався час складати перші іспити на спроможність…
Роман Малко
Політика
А тепер їжте, хоч повилазьте: ви хотіли генпрокурора з профільною освітою, ви його, точніше її, маєте. Не з якоюсь там другою вищою заочно, а з дипломом доктора юридичних наук.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Спільна стаття послів Франції та Німеччини в Україні.
Тиждень
Світ
Як і за що мститься Кремль
Юрій Лапаєв
Світ
Як працює механізм створення страху й напруги під час пандемії
Вікторія Романюк
Пандемія. Герої та антигерої
Критичні ситуації — найкращий спосіб перевірити спроможність влади. І не завжди якість цієї перевірки визначає Київ. У столиці життя вирує, тутешні темпи не всім до вподоби, але тільки по-справжньому значущі події сколихнули регіони, які живуть не те щоб тихо, але без надмірної пасіонарності, хоча нерідко і з дулею в кишені.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Епідемія COVID-19 створила приводи для загострення конфлікту між владою в Києві та регіональними елітами. Водночас причини конфлікту традиційні: боротьба за владу, гроші й безпеку
Андрій Голуб
Політика
Як регіони демонструють вразливість перед економічними наслідками епідемії COVID-19 та жорсткого карантину
Максим Віхров
Економіка
Перед якими проблемами постала місцева влада в час епідемії та які ймовірні політичні наслідки це матиме
Єлизавета Гончарова
Політика
1 квітня в Україні почався другий етап медичної реформи: майже всі комунальні заклади замість традиційного бюджетного фінансування ліжко-місць почали отримувати кошти напряму від Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Відтепер бюджет кожної лікарні залежить від обсягу послуг, наданих пацієнтам.
Ганна Чабарай
Пандемія. Герої та антигерої
Поки жителі всіх країн, де вводили жорсткий карантин, — особливо росіяни, — захоплюються Лукашенком, який карантину не запровадив, і кидають в інтернет меми на кшталт «Білорусь — найвільніша країна», білоруси тихо моляться і згадують Чорнобиль
Сяргєй Пульша
Світ
Пандемія, що почалася з Китаю, є хорошою нагодою замислитися про нашу здатність розуміти великі події та процеси, що нас стосуються, щоб краще їм протидіяти й підготуватися на майбутнє. Ось три приклади наших інтелектуальних труднощів.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Як коронавірусна хвороба зламала Владіміру Путіну переможні плани
Катерина Барабаш
Світ
Безхребетність має межі. Це те, що Китай доводить своїм незмінно тонкошкурим і претензійним ставленням до зовнішнього світу.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Рубрика Desintox на сайті французького уряду не протрималася й тижня.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Пандемія коронавірусної хвороби стала першою кризою в житті покоління Z. Вона може змінити його назавжди. Молоді варто налаштуватися на болісні втрати у професійному житті
Олаф Ґерземанн
Світ
Як науковці поширюють неперевірені та конспірологічні тези щодо коронавірусної інфекції
Олег Фея
Пандемія. Герої та антигерої
Як психологічно адаптуватися до виходу з карантину
Ксенія Фукс
Наука
Щороку святкування 9 травня дедалі більше нагадує процес зварювання: якщо спостерігати за всім цим дійством без захисної маски, то неминуче стає боляче.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Літературу пора визнати зустріччю з собою. Але йдеться не про те, що все у світі написано про нас.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як командир Гордієнківського кінного полку Армії УНР воював у складі УПА
Ярослав Тинченко
Історія
В інтерв’ю Тижню французька кіно­режиcерка, членкиня журі цьогорічного кінофестивалю Docudays UA розповіла про потребу балансу між журналістськими й естетичними елементами в документальному кіно та про конструювання правди на екрані й нинішні зіткнення між художнім кінематографом і документалістикою.
Ганна Трегуб
Культура
Масштабні випробування інколи не тільки змінюють життя, руйнують межі й перекреслюють заборони, вони дають звичайним людям змогу віднайти в собі надзвичайну силу.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Уже понад місяць раз у тиждень я сідаю ввечері перед екраном комп’ютера для зустрічі з гостем програми «Мунківські діалоги»: урізаним онлайн-варіантом «Мунківських дебатів».
ОНУХ
Авторські колонки