Український тиждень № 19 (651) від 6 травня

Зміст номеру:
Епідемія COVID-19 підірвала фундамент глобалізації. Занадто відкритий і хаотичний світ тепер став небезпечний. Людство перенаситилося експериментами й змушене буде відмовитися від своїх відверто неперебірливих стосунків та повернутися до розміреного способу життя, який ще донедавна вважався застарілим та немодним.
Роман Малко
Суспільство
Взагалі-то, якби якось по-дорос­лому ставитися до наслідків послаблення карантину, нас мала б більше непокоїти динаміка пандемії: скільки з нас захворіє, скільки одужає, скільки помре? Або, скажімо, війна: чи активізуються провокації, чи чекати переходу до широкомасштабних бойових дій?
Юрій Макаров
Авторські колонки
Що відбувається із розслідуванням справ Сергія Стерненка
Станіслав Козлюк
Суспільство
Російський сценарій для вугільної галузі ОРДіЛО означає її неминучу загибель
Денис Казанський
Суспільство
Великий карантин серйозно вдарив по українській економіці. Частково або й повністю припинили роботу тисячі підприємств, знизилися обсяги реалізації та прибутки.
Віталій Мельничук
Політика
Як забезпечити якомога швидше відновлення економіки після карантину
Любомир Шавалюк
Економіка
Які перспективи мають українські виробники на зовнішніх ринках і в чому полягає роль держави
Олександр Крамар
Економіка
Чому держави ЄС мають створити нову систему солідарності для порятунку своєї економіки
Алла Лазарева
Світ
Як переживає епідемію маленький райцентр на Луганщині
Микола Уманський
Суспільство
На яких викликах зосереджено зовнішню політику Сполученого Королівства
Майкл Бініон
Світ
Тиждень обговорив із депутатом Бундестагу ФРН, речником партії «Союз 90/Зелені» з міжнародних відносин і головою німецько-української групи з міжпарламентського співробітництва Омідом Нуріпуром майбутнє ЄС після кризи COVID-19 і німецько-українські відносини.
Ольга Ворожбит
Світ
Некомпетентність, нетерпимість і неспроможність — три чинники, що призвели до краху Радянського Союзу й досі наявні в Росії. Владімірові Путіну час турбуватися. Нам теж.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Зі смертю 75 років тому Беніто Муссоліні зник, а разом і створений ним режим. Проте поняття «фашизм» вижило і його досі щедро вживають.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Поки світ бореться з вірусом, Іран агресивно розвиває свою атомну програму. За кілька місяців країна зможе виготовляти ядерну зброю
Даніель-Ділан Бемер
Світ
Чи зможе міжнародна спільнота впоратися з наявними кризами в умовах спалаху коронавірусної інфекції
Христина Вовчук
Світ
Ще до початку епідемії коронавірусу в Україні лабораторія компанії Diagen виробила вітчизняну тест-систему, основану на полімеразній ланцюговій реакції (ПЛР). Тиждень поговорив із співзасновником та очільником наукового відділу компанії, вченим-генетиком Олександром Колядою про українські тести на COVID-19, співпрацю між державою та наукомістким бізнесом в умовах пандемії, а також про поєднання науки й підприємництва.
Олег Фея
Наука
Перед карантином і на самому його початку всі ділилися своїми планами на майбутнє, на той огром несподівано вивільненого прийдешнього щастя. Хтось планував прочитати непрочитане, хтось — передивитися класику, хтось — повчитися на давно омріяних та відкладених онлайн-курсах і тренінгах. У підсумку, згідно з опитуваннями, всі здебільшого дивляться серіали, та й по всьому.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Є така процедура — пантрувати на віддалі за собою. І варіантів такого спостереження направду чимало. Чого тільки варте впізнавання свого відображення чи то в дзеркалі, на фото, а чи на відео? Або згадаймо невигадливе споглядання за своїми рухами й думками. Та хіба не скидається воно на черговий нарцисизм або вуаєризм? А може, усе навпаки, це чимось таки зарадить розвитку особистості?
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як Росія створює релігію Великої Перемоги й чим вона загрожує Україні, навіть якщо не є популярною
Максим Віхров
Історія
Як тривимірне мистецтво трансформується в час глобальних змін
Катерина Рай
Культура
У дворику легендарного київського бару «Хвильовий» зустрічаємося з архітектором Романом Сахом. Він працював над інтер’єром цього закладу, а зараз допомагає з облаштуванням тераси: їхню роботу саме мають дозволити з дня на день завдяки пом’якшенню карантинних заходів.
Ганна Чабарай
Пандемія. Герої та антигерої
Хоч інтернет і глобальний за суттю, у своєму функціонуванні він насправді локальний.
ОНУХ
Авторські колонки