Український тиждень № 14 (646) від 1 квітня

Зміст номеру:
Словосполучення «ситуативна більшість» свого часу було одним з найуживаніших під час обговорення української політики. Це випало на другу каденцію Леоніда Кучми на посаді президента.
Андрій Голуб
Політика
Щойно Володимир Зеленський на врученні Шевченківської премії процитував Черчилля, нібито коли прем’єрові Сполученого Королівства принесли держбюджет, припустімо на 1942 рік, він запитав: «А де видатки на культуру?». Йому кажуть: «Але ж війна…». Сер Вінстон дивується: «А за що ж ми тоді воюємо?».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як складаються відносини президента й опозиції та чому їм не обійтися одне без одного
Роман Малко
Політика
Що відбувається в системі під час пандемії
Ганна Чабарай
Політика
Злочини бойовиків виринають на поверхню навіть у судах самопроголошеної республіки
Денис Казанський
Суспільство
Як функціонує система грошового обігу сучасної України
Костянтин Паливода
Економіка
Дбати про здоров’я, мити руки, прислухатися до «сигналів» власного тіла — все це так банально й дидактично, що багатьом людям ці процедури здаються зайвими й узагалі необов’язковими.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Національна держава, ефективні інститути та відповідальні еліти потрібні не лише для боротьби з Росією, але й для протистояння пандемії
Максим Віхров
Політика
Як пандемія продемонструвала вразливість слабкої держави
Олександр Крамар
Економіка
Як Франція планує зміцнити систему охорони здоров’я, захистити малозабезпечених громадян та перезапустити економіку
Алла Лазарева
Світ
Чому «азійським тиграм» вдається демократично боротися із коронавірусом?
Ольга Ворожбит
Світ
Як активна громадськість відреагувала на загрозу пандемії в Україні
Станіслав Козлюк
Суспільство
Як освітні системи Німеччини, Польщі та Великої Британії працюють в умовах пандемії і які сценарії застосовують в Україні
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Чим живе Іран під час поширення коронавірусу
Роксана Азаді
Світ
Із середини березня німецькі школи працюють у надзвичайному режимі: навчання зупинили, іспити перенесли. До Великодня, кажуть вчителі, це ще можна витримати. А далі?
Рікарда Брейтон
Світ
Тридцять років тому я був дивним утікачем: не тікав від радянської влади, а намагався їй здатися.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Історики мене виправлять, але складається враження, що вперше в історії людства глобальна пандемія збіглася в часі з енергетичною кризою.
Сергій Корсунський
Авторські колонки
Подейкують, що один з найвідоміших американських стендап-коміків Ленні Брюс, виступаючи за часів панічної та масової істерії Карибської кризи, полюбляв подеколи розпачливо вигукувати свою коронну фразу: «Ми всі помремо!». Слухачі спочатку злякано уклякали, а потім полегшено реготали, розуміючи, що, врешті-решт, нічого нового їм не повідомили.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Епохальні події, кажуть, прокрадаються у світ малопомітно та розвиваються неквапливо. Або ж, як повідав колись Ніцше, приходять на голубиних лапках.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Про сучасну цифрову гуманітаристику, а також про інструменти збереження спільнот та контактів у стані вимушеної ізоляції, у якому сьогодні через пандемію опинилася значна частина людства, Тижню розповів професор Даремського університету Пітер Філліпс.
Ганна Трегуб
Культура
Представниць індустрії краси часто карикатурно та зневажливо зображують цинічними та зверхніми дамами, яких цікавить тільки власна зовнішність та матеріальний достаток.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Я маю таку ваду, що інколи уподіб­нююся до Кассандри. Мої ближні, хоч і звикли до цього, не забувають ненастанно нагадувати мені про неї, а добрі знайомі з ґречності не звертають на те уваги.
ОНУХ
Авторські колонки