Український тиждень № 12 (644) від 19 березня

Зміст номеру:
До 3 квітня Верховна Рада не працюватиме у пленарному режимі. Це офіційно.
Андрій Голуб
Політика
Нещодавно віце-спікер Верховної Ради від «Слуги народу» Руслан Стефанчук виступив з переможною реляцією стосовно успішної розробки в надрах парламенту законів про референдум.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Як тлумачать створення спільного з ОРДіЛО органу в Україні, Росії та самопроголошених республіках
Денис Казанський
Політика
Наразі припускається, що смертність від COVID-19 вища, ніж від сезонного грипу, хоча потрібен час, щоб встановити точні цифри. За нинішніми даними, летальність COVID-19 становить 3–4% (у сезонного грипу — 0,1%), але вона також залежить від своєчасності медичної допомоги.
Ганна Чабарай, Максим Соловйов
Інфографіка
На людство не раз чигала загроза вимирання від страшних пандемій, та воно щоразу виживало.
Ганна Чабарай
Суспільство
Влада намагається списати на коронавірус провал економічної політики, який проявився задовго до епідемії
Олександр Крамар
Економіка
Вірус — вірусом, а війна за розкладом. Щось я не помітив, щоби бойові дії на Сході якось ущухли, хоча біологія найманців нічим не відрізняється від нашої й імовірність підхопити заразу для них не менша. Спорадичні вогневі контакти тривають, а подекуди башибузуки не відмовляють собі в задоволенні побавитися чимось крупнокаліберним.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому сподівання на компроміс та нормалізацію відносин із Росією безпідставні та що заважає команді Зеленського це усвідомити
Максим Віхров
Політика
Як Путін поставив українців перед вибором і чому їм нарешті доведеться визначатися
Роман Малко
Політика
Внесення змін до Конституції РФ, які передбачають надання російській мові статусу мови державотвірної, визнання громадян України та Білорусі носіями цієї мови, та ухвалення в Мінську рішення щодо заснування Консультативної ради як органу, який фіксує суб’єктність ОРДіЛО, здавалось би, не пов’язані між собою події. Проте вони є елементами гібридної війни, яку веде Росія, і можуть мати для України далекосяжні фатальні наслідки. Чим загрожують кремлівські ініціативи нашій країні, проаналізував на прохання Тижня правознавець-міжнародник професор Володимир Василенко.
Володимир Василенко
Авторські колонки
Про обставини загибелі майданівця Сергія Бондарчука, власний досвід Майдану, свою боротьбу з горем та ставлення до влади Тижню розповіла волонтерка, удова героя Небесної Сотні Тетяна Бондарчук.
Михайло Ухман
Суспільство
Чому зарубіжним політикам легше не помічати української суб’єктності, ніж системно боротися проти російської гуманітарної експансії
Алла Лазарева
Політика
Як живе під час карантину одна з найпопулярніших туристичних столиць Європи
Ярослава Куцай, Тамара Куцай
Світ
Порожні площі. Жодних весіль. Бари й ресторани зачиняються о 18:00. Противірусні заходи уряду країни вціляють у центр італійського життя. Однак вражає, що попри кризовий час усе функціонує
Томас Шмідт
Світ
Як польське суспільство бореться з епідемією коронавірусу
Збіґнєв Рокіта
Світ
Злагода в Європейському Союзі — одна з перших утрат пандемії (можливо, навіть фатальна). Колишній президент Європейської ради Дональд Туск нарікав: «Китай і Росія почали інформаційну війну із Заходом. Головні аргументи: «вірус прийшов зі США» і «ЄС нічого не робить». Їх поширюють також так звані корисні ідіоти. У часи справжньої епідемії нам потрібен імунітет від вірусу брехні».
Едвард Лукас
Авторські колонки
Хлопці, а що ж, власне, сталося? Путін наказав розстріляти все населення Росії, старше за 50? Анальгін стали продавати за рецептом? Столиця переїхала в Петропавловськ-Камчатський? Ах. Конституцію потоптали? Яка несподіванка, справді. Хто б міг подумати: у такій цивілізованій, у такій демократичній Росії — і поховали Конституцію. І що: мільйони не вийшли на вулиці на знак протесту? А, ну так, цього дня якраз пішов мокрий сніг, а в нас не було із собою парасольки. Який жаль, інакше протестували б до знемоги.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Що змінилось у Сполученому Королівстві після виходу з ЄС
Майкл Бініон
Світ
У Німеччині народні партії постійно втрачають голоси на політичних полюсах. У Данії соціал-демократи змогли переламати тренд і відкинули правих популістів на маргінес
Дірк Шюмер
Світ
У Сирії Росія хоче продемонструвати спроможність довести війну до завершення. Однак Москва давно не вважає Башара Асада омріяним партнером, а Захід цей розкол не використовує
Бенте Шеллер
Світ
Які особливості мала турецька операція «Весняний щит» у Сирії
Володимир Заблоцький
Світ
Є така притча: коли жабу кидаєте в холодну воду й поступово збільшуйте температуру, вона починає звикати, але настає момент, коли вона вже не може терпіти, але й не здатна стрибнути… і тоне.
Мрідула Гош
Авторські колонки
Хто є культовими особистостями в Арабському світі
Михайло Якубович
Світ
Сучасні комп’ютерні процесори складаються з мільярдів транзисторів розміром у нанометри. Технологічний процес 14 нм, поширений під час виготовлення процесорів, дає змогу розміщувати на квадратному міліметрі плати десятки мільйонів транзисторів.
Олег Фея
Наука
Як працює психотерапевтичний метод, який передбачає використання музики для відновлення чи підтримки здоров’я та, зокрема, психіки
Ксенія Фукс
Наука
Під час гучної контроверсії довкола новорічної промови президента Зеленського мені спало на думку запитати своїх студентів (а їх 30), що вони думають про українського гаранта — а точніше, що думають про його виступ з нагоди Дня соборності 22 січня. (Ця промова, до речі, на яку майже ніхто не зреагував, просто бандерівська у своїй суті й не дуже пасує до іміджу проповідника какаяразніци, але то інша тема.)
Олександр Мотиль
Авторські колонки
Коли читаєш твори Ніцше, не раз в око впадає їхня продумана драматургічна композиція.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Микола Бажан у битвах за національну пам’ять
Віра Агеєва
Історія
Про кризу ідентичності на індивідуальному та колективному рівнях, про зв’язок мультикультуралізму й імперіалізму, а також про те, чому саме ідентичність є проблемою в сучасному швидкоплинному світі, розповів Тижню французький філософ Венсан Декомб.
Ганна Трегуб
Культура
Які економічні, політичні та культурні чинники стримують розвиток національної літератури в Білорусі
Кірил Стаселька
Культура
Зазвичай 18 років — вік, коли ще не дуже думається про серйозне, не хочеться цікавитися політикою чи по-справжньому займатися власними бізнес-проектами — гуляй собі, шукай своє місце під сонцем, відкривай серце коханню, мрій про майбутнє.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Не знаю, що на мене найшло, коли я, всупереч своїм принципам, відреагував на поширену у Facebook статтю Андрія Любки під назвою «Польська безнадія». Статтю, написану для сайту «Збруч», у широкий обіг пустив сам автор. Ця внутрішня мука змушує написати кілька речень.
ОНУХ
Авторські колонки