Український тиждень № 10 (642) від 5 березня

Зміст номеру:
Вже колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук не запам’ятався палкими промовами під час свого перебування на чолі Кабміну.
Андрій Голуб
Політика
«Тріумф профанації! Попса перемагає!» — ось відгуки на оголошення цьогорічних лауреатів Шевченківської премії.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Мова ще довго лишатиметься чутливим інструментом у політичних та геополітичних іграх, бо це зброя.
Роман Малко
Політика
Чому документ про амністію учасників Революції гідності викликає нарікання та чим загрожує його скасування
Станіслав Козлюк
Суспільство
Про причини й наслідки паніки на глобальних фінансових ринках
Любомир Шавалюк
Економіка
Їх легко сплутати з однолітками з країн Заходу: ті самі бренди в одязі, ті самі ґаджети, ті самі гіроскутери й моноколеса як засіб пересування, екофрендлі й етичне споживання.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Наскільки великий політичний потенціал має покоління Z і якою мірою виправдані сподівання на нього
Максим Віхров
Політика
Попередній виборчий цикл в Україні завершився тотальною поразкою так званих традиційних політиків і партій на центральному рівні. Новий цикл розпочнеться у 2020-му місцевими виборами та має завершитися у 2024-му, на який заплановано чергові президентські перегони. Звісно ж, графік може зазнати суттєвих змін, як було вже не раз. Проте точно можна сказати одне: у цей період виборцями вперше стануть громадяни, народжені у 2002–2006 роках.
Андрій Голуб, Максим Соловйов
Інфографіка
Неполітичний імідж плюс уміле використання соцмереж — шлях до симпатій байдужого до ТБ електорату й традиційних засобів агітації
Денис Казанський
Суспільство
Що думають про країну та політику першокурсники, які скоро підуть голосувати
Ганна Чабарай, Єлизавета Гончарова
Суспільство
Як завдяки громаді та медичній реформі оновилася сільська амбулаторія
Ганна Чабарай
Суспільство
Чому західноєвропейські тинейджери політизуються насамперед довкола екологічної тематики
Алла Лазарева, Ольга Ворожбит
Світ
Сирійська громадянська війна викорінила християнське населення. Але остаточно вирішити долю християн у Сирії може Туреччина. Масштаби обурення експансивною політикою Ердогана на місці побачив репортер Die Welt
Альфред Гакенсберґер
Світ
Тиждень поговорив про норвезько-російські відносини та політику щодо Свальбарду з дослідником цього питання, автором книжки «Російська політика щодо Свальбарду. Погляд з іншого боку», колишнім генеральним консулом Норвегії в Мурманську Йорґеном Голтеном Йорґенсеном.
Ольга Ворожбит
Світ
Чим НАТО відповідає на нарощення російського військового потенціалу
Володимир Заблоцький
Світ
Як вплине Brexit на європейську безпеку? Це питання хвилює людей від півночі Норвегії до східних берегів Чорного моря. Велика Британія — важливий союзник як для країн — членів НАТО, так і для їхніх сусідів — України й Грузії. Після краху комунізму ми проґавили багато можливостей, але деякими таки скористалися.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Коли в межах державного візиту до Індії 24–25 лютого 2020 року президент США, найстарішої демократії світу, Дональд Трамп та прем’єр-міністр Індії, найчисельнішої демократії світу, Нарендра Моді дружньо обіймалися, відвідали Тадж-Махал, ашрам Магатми Ґанді, брали участь у ралі на стадіоні «Мотера», у країні тривали прикрі події.
Мрідула Гош
Авторські колонки
Виборчі плакати на їдиші, які агітують за арабських політиків, — те, що досі здавалося немислимим, може стати реальністю за наступного походу до виборчих скриньок. Щоразу більше лівих ізраїльтян віддають свій голос Союзові арабських партій. Невже саме антисіоністи стають новою альтернативою єврейської держави?
Крістіне Кенше
Світ
У Гайані виявили величезні поклади нафти. Бідна країна Південної Америки за кілька років має перетворитися на одну з найбагатших у світі. Але поки що під питанням, чи вдасться населенню скористатися із цих грошей
Франк Штокер
Світ
Як розважальний фотосервіс перетворився на бізнес-платформу
Надія Баловсяк
Наука
Після Лютневої революції 1917 року політична ситуація на території Російської імперії кардинально змінилася.
Назар Розлуцький
Авторські колонки
Чи є бодай щось іще таке на світі, що зачіпало б нас більше, ніж потоки щоденних потрясінь? Оскільки вони вмить розростаються до непомірних масштабів, то невдовзі виснажують, стають нав’язливою рутиною, від якої хочеться швидше втекти.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Чим є для сьогодення трагедія Бабиного Яру
Вахтанг Кебуладзе
Історія
У 1920-х роках ареною протистояння українського підпілля з польською державою стала щорічна міжнародна виставка у Львові
Святослав Липовецький
Історія
Чим запам’ятався 70-й Берлінський кінофестиваль
Катерина Барабаш
Культура
Львів’янин Тарас Колодій пішов до війська під час третьої хвилі мобілізації, обравши 80-ту бригаду ЗСУ.
Михайло Ухман
Суспільство
Bombardier, невеликий літак канадського виробництва польської авіакомпанії LOT, відстань від Львова до Варшави долає менш як за 50 хвилин.
ОНУХ
Авторські колонки