Український тиждень № 9 (641) від 27 лютого

Зміст номеру:
Ще рік тому до подій Євромайдану у вітчизняному інформаційному полі був присутній єдиний наратив. Навіть на прокремлівських каналах ніхто не ризикував відверто глумитися над пам’яттю героїв Небесної сотні чи піддавати ревізії наслідки Революції гідності. А вже уявити присутність в ефірі одного з найрейтинговіших телеканалів країни Олени Лукаш було взагалі нереально.
Роман Малко
Політика
Я так само вважаю «теплий прийом», який влаштували потенційним носіям новітнього вірусу мешканці Нових Санжар, ганьбою національного масштабу.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Що відбувається із судовою реформою та яке її майбутнє
Станіслав Козлюк
Політика
Як живуть, про що розповідають і про що мовчать колишні полонені, звільнені під час обміну в грудні 2019-го
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Чому тимчасове зниження цін на європейському ринку блакитного палива не має стати причиною відмови від нарощування його видобутку в Україні
Олександр Крамар
Економіка
Україна має неймовірний потенціал: у нас є чудові люди. Такі заяви лунають багато років чи не на всіх українських конференціях високого рівня. Коли доповідають наші високопосадовці, а в залі сидить хоча б один потенційний інвестор, у вустах доповідачів українці перетворюються на найбільш розумних, освічених, культурних людей у світі.
Любомир Шавалюк
Авторські колонки
Які сильні та слабкі сторони має людський капітал в Україні
Любомир Шавалюк
Суспільство
За показниками людського капіталу Україна помітно відстає від провідних країн
Любомир Шавалюк, Максим Соловйов
Інфографіка
В Україні вчергове взялися переписувати законодавство про працю, але до успішного результату поки що далеко
Андрій Голуб
Політика
Тиждень поспілкувався зі спеціалістами ринку праці про стан людського капіталу в Україні
Андрій Голуб, Юрій Лапаєв
Суспільство
Як Зеленський планує повернути заробітчан і налагодити зв’язки з діаспорою та що треба робити насправді
Максим Віхров
Суспільство
Чому міліють Світязь і Шацькі озера
Денис Казанський
Суспільство
— Як вам кава? — бариста не питає, а кричить до мене через барну стійку. Музика з динаміків оглушує, тому я заледве чую його слова, а радше вловлюю сенс за тим, як ворушаться його губи. — Дуже добре! — киваю у відповідь, сподіваючись, що він і на мигах зрозуміє, бо мені несила перекричати перкусію. Кава тут і справді смачна.
Ольга Карі
Авторські колонки
Китай прагне стати світовим лідером. Тоді як німецькі концерни рядами схиляються перед цією країною, КНР грає лише за власними правилами. Однак саме зараз стає помітно, що протистояти можна будь-якій диктатурі
Томас Шмід
Світ
Під час XIII Форуму Європа — Україна Тиждень зустрівся з міністром цифровізації Республіки Польща Мареком Заґурським та обговорив підходи Варшави до впровадження сучасних електронних послуг, економічну користь і ризики діджиталізації.
Юрій Лапаєв
Світ
Мінський процес укотре потрапив у глухий кут. Зрештою, у якомусь іншому, вигіднішому місці він і не міг опинитися з огляду на свої концептуальні похибки.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Нещодавно в Києві відбулася міжнародна експертна дискусія «Гіб­ридна війна РФ проти Білорусі», організована недержавним аналітичним центром «Українські студії стратегічних досліджень» та «Рухом Салідарнасці Разам».
Роман Малко
Світ
Чи варто серйозно сприймати внутрішньополітичний розворот Аляксандра Лукашенки
Сяргєй Пульша
Світ
Наскільки поживний у вас раціон? А як щодо «переїдання» нагнітанням паніки, міфами та сенсаціями? Такий раціон робить нас боязкими, похмурими й підозріливими.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Терористичний акт у гессенському місті Ганау, коли расист із психічними розладами вбив дев’ять людей і важко поранив багатьох інших, по-жахливому підкреслює, що найбільшу загрозу для громадського ладу й демократії Федеративної Республіки зараз становить правий екстремізм.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Чому британська програма з дерадикалізації виявилася непрацездатною
Майкл Бініон
Світ
Берні Сандерс хоче кинути виклик Дональдові Трампу. І на попередніх виборах демократів він дуже успішний, однак відвідини його рідного міста у Вермонті продемонстрували дещо іншу картину. У його бік раз по раз лунають різні закиди
Даніель Фрідріх Штурм
Світ
Чи зможе Майкл Блумберґ здолати Дональда Трампа
Христина Вовчук
Світ
Турецькі жінки роблять кар’єру, розлучаються, протестують проти порушення своїх прав. Водночас багато чоловіків цим обурені, вони намагаються боротися з конвенцією, яка має захищати жінок від насильства
Маріон Зендкер
Світ
Що відомо про стартап, який стоїть за багатьма сучасними функціями, впровадженими в продуктах Google
Катерина Койдан
Наука
Війна — це мир. Свобода — рабство. «Битва екстрасенсів» — правозахисна організація. Книжки Джорджа Орвелла — ніщо порівняно із сучасним українським повсякденням.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Уміння чогось не помічати часом визнається неабияким хистом. Зокрема, коли поталанить зігнорувати чиюсь зверхність, мстивість або дурість.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як епідемія холери 1892 року спровокувала один із найбільш масштабних та руйнівних бунтів на Донбасі
Максим Віхров
Історія
Про стан славістичних досліджень у нашій країні та світі, а також небезпечні тенденції в цій царині Тиждень поспілкувався із сербським філологом та етнолінгвістом Деяном Айдачичем.
Ганна Трегуб
Культура
У нього на стіні висить іменний прапор, червоно-чорний, а в кутку зірка Давида. Ну й позивний на івриті — Дава — теж на ньому. Каже, подарували друзі по зброї, які з 2014-го називали його бандерівцем. «Але там ще префікс по­переду, — сміється Дава. — Самі розумієте який».
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Недавно в розмові з львівськими колегами, коли нам довелося замислитися над можливою стратегією програми «Львів-2020: фокус на культуру», я згадав історію плеєра Walkman й унікальну на той час маркетингову стратегію компанії Sony.
ОНУХ
Авторські колонки