Український тиждень № 6 (638) від 6 лютого

Зміст номеру:
Візити закордонних високопосадовців до Украї­­ни часто тлумачать як ознаку вдалої дипломатії Києва. Але це не завжди так. Інколи іноземні гості приїздять, щоб владнати свої внутрішньополітичні справи, і це може бути свідченням лише того, що наша країна втрачає суб’єктність у світі.
Христина Вовчук
Політика
Я потрапив на війну мало не через шість років після її початку, та й то як турист. Гаразд, як журналіст, у моєму випадку різниця невелика. Чому так пізно?
Юрій Макаров
Авторські колонки
Автор Тижня, журналіст Станіслав Асєєв провів понад два роки в полоні у бойовиків. В інтерв’ю він розповів, чому вирішив залишитися в ОРДіЛО, як потрапив на підвал до бойовиків «ДНР» та як почав писати книжку під час перебування за ґратами.
Денис Казанський
Суспільство
Чому слідчим може забракнути часу для розслідування вбивства Катерини Гандзюк
Станіслав Козлюк
Політика
Чим небезпечна відмова від традиційного перепису населення і навіщо це потрібно чинній владі
Олександр Крамар
Суспільство
Які загрози спричиняє оголошена діджиталізація країни
Шон Таунсенд
Політика
Майже 100 років тому австрійський фізик Ервін Шредінґер сформулював уявний експеримент із котом у коробці. Вигаданий науковцем кіт був одночасно живим і мертвим, чим демонстрував подвійну сутність квантової механіки. Сьогодні Україна спостерігає інший експеримент, який показує подвійну природу міжнародної співпраці.
Юрій Лапаєв
Авторські колонки
Історія існування та роботи Парламентської асамблеї Ради Європи ніколи не здавалася простою: воєнні перевороти в Туреччині та Греції, кінець фашистської ери в Португалії та Іспанії, розпад Югославії та СРСР.
Ольга Ворожбит
Світ
Чому Рада Європи закономірно втрачає вплив та репутацію
Алла Лазарева
Світ
Як живуть і під чиїм впливом перебувають мусульманські діаспори нашої країни
Михайло Якубович
Суспільство
Незабаром збереться Мюнхенська безпекова конференція, заснована на піку холодної війни. Сьогодні світ дестабілізують нові суперечності. Важливу роль відіграє в цьому фраза, сказана в 1990 році держсекретарем США щодо розширення НАТО
Міхаель Штюрмер
Світ
У німецьку армію проникли праві екстремісти та ісламісти й хочуть використати її для власних цілей. Як таке могло статися й чому це стосується і цивільних громадян?
Міхаель Вольффзон
Світ
Чи може захист довкілля набути екстремістських форм
Олександр Кореньков
Світ
Як у людини західної нерви в мене постраждали більше, ніж шлунок, коли я спостерігав за повільним занепадом комуністичного експерименту.
Едвард Лукас
Авторські колонки
На виборах в Емілія-Романья Маттео Сальвіні сподівався завоювати цей червоний бастіон та повалити уряд у Римі. Чому ліва Італія раптом стала голосувати за правих?
Вірджинія Кірст
Світ
Як виникають і поширюються епідемії та як їх прогнозують за допомогою комп’ютерних алгоритмів
Олег Фея
Наука
Як особисті дані стали товаром в епоху капіталізму спостережень
Надія Баловсяк
Наука
Історичним центром української діаспори в Нью-Йорку є так званий даунтаун, район Манхеттену, що між Гаустон-стрит, 14-ю і 3-ю вулицями та авеню В. Тут міститься більшість установ: церкви, школа Св. Юра, банки, молодіжні організації, бари й ресторани, крамниці. І тут жило найбільше українців (близько 20 тис. у 1930–1950-х роках).
Олександр Мотиль
Авторські колонки
Психологічний феномен роздвоєння зазвичай неоднозначний. Австрійський психоаналітик Отто Ранк у «Двійнику» («Doppelgänger») подав оригінальне роз’яснення цього ефекту, взявши за базову модель сюжет фільму «Празький студент» (1913).
Тарас Лютий
Авторські колонки
Людмила Старицька-Черняхівська в українському модернізмі й Національно-визвольних змаганнях
Віра Агеєва
Історія
49-й Роттердамський кінофестиваль закінчився перемогою азіатського кіно
Катерина Барабаш
Культура
В інтерв’ю для Тижня режисер першої української мілітарної кінокомедії «Наші котики» розповів про долання радянських стереотипів довкола військової героїки, візуальні образи як інструмент моделювання майбутнього та живий запит на хороший гумор.
Ганна Трегуб
Культура
Чим цінна спадщина одного з найвидатніших мислителів сучасності
Юрій Олійник
Культура
Ми зустрічаємось на околиці Києва, в одній із промзон, на СТО. Тут волонтери ставлять на ноги придбану благодійником автівку капелана 53-ї бригади Павла Проценка. Молодий чоловік у брудній робі, що порається поруч із майстрами, і є панотець. Сам він киянин, але в столиці буває рідко: служить на Луганщині. Такий його вибір.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Увечері 20 січня я приземлився в Міжнародному аеропорту ім. Данила Галицького у Львові. Так починається мій запис у щоденнику, який я почав вести того ж таки 20 січня й назвав його цілком небанально «Львівським щоден­ником».
ОНУХ
Авторські колонки