Український тиждень № 3 (635) від 16 січня

Зміст номеру:
Верховна Рада відновила роботу після різдвяних свят. «Нам потрібно було б справді доопрацювати те, що ми ще не доопрацювали з наступного року», — заявив під час першої у 2020 році погоджувальної ради віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук. Вочевидь, він помилився й хотів сказати «з минулого року».
Андрій Голуб
Політика
Дозволю собі поділитися образою. Наприкінці грудня, коли інформаційний порядок денний залишив легеньку паузу в розгоні зради, здійнявся скандал довкола мультику «Король-віслюк».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи можливий вирок у справі про розстріли на Інститутській
Станіслав Козлюк
Суспільство
У містах Донеччини різко збільшилися черги за закордонними паспортами
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Самопроголошені «республіки» змінили риторику про повернення до України й активніше насаджують атрибути псевдодержавності
Денис Казанський
Суспільство
Україна увійшла в 2020 рік, із яким чимало громадян пов’язує сподівання на покращення життя. Щоб їх виправдати, потрібна міцна економічна основа. Але вже сьогодні окреслилися протиріччя, на тлі яких розвиватиметься економічна, а з нею, схоже, суспільна та політична ситуація.
Віталій Мельничук
Авторські колонки
Які загрози чекають на економіку України в 2020 році
Любомир Шавалюк
Економіка
Тиждень поспілкувався із заступником голови Правління Національного банку України (НБУ) Дмитром Сологубом про очікування та плани регулятора на 2020 рік, відновлення іпотечного кредитування та відкриття ринку землі.
Любомир Шавалюк
Економіка
Якими наслідками для країни загрожує новий курс в енергетиці
Олександр Крамар
Економіка
Що загрожуватиме українській зовнішньоекономічній діяльності у 2020-му
Олександр Шаров
Економіка
Через агресивну стратегію Дональда Трампа Іран вийшов із ядерної угоди. Тож, якщо країна зробить бомбу, винним буде нинішній президент США? Ні. Недбало діяв Барак Обама, а з ним і німецький уряд
Ганс Рюле
Світ
На запит країн-членів Інтерпол ловить злочинців, незважаючи на кордони. Але авторитарні країни раз по раз зловживають повноваженнями, щоб помститися ворогам. Особливо відома цим одна країна
Алєксєй Гок
Світ
Тиждень обговорив із керівником французької дослідницької лабораторії Conspiracy Watch Руді Рейхштадтом масштаби кремлівської дезінформації на Заході та механізми боротьби з нею.
Алла Лазарева
Світ
Чи вдасться країні, яка останньою вийшла з Югославії, вирватися з обіймів православного імперіалізму
Борис Варґа
Світ
Чи стане нова коаліція австрійських консерваторів та зелених прикладом політичного оновлення для інших європейських країн
Ольга Ворожбит
Світ
Нове десятиліття почалося з потужних обнадійливих сигналів у справі демократії в усьому світі. На тайванських президентських виборах зі значним відривом перемогла чинна глава держави Цай Інвень, яка обстоює захист незалежності демократичної острівної держави супроти владних претензій Китайської Народної Республіки.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Пекінські агресори не нездоланні. Такий меседж надсилає Тайвань, де президентка Цай Інвень була переобрана, здобувши рекордні 57% голосів серед 12 млн виборців, що голосували, опираючись тиску режиму в Китаї. Комуністична партія КНР не тямиться від люті.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Вибори президента на Тайвані — ідеальне поле для випробування пекінської інформаційної війни. У гостьовій статті колишній очільник НАТО Расмуссен пише, що Європа та США мають активно стати на захист демократії
Андерс Фоґ Расмуссен
Світ
Чи можливо зупинити культурне поглинання Білорусі «русским миром»
Кірил Стаселько
Світ
Наприкінці минулого року наукові групи з Великої Британії та Данії опублікували в журналі Nature Physics результати свого дослідження, у якому змогли налагодити процес квантової телепортації між двома кремнієвими мікрочипами. І це технологічний прорив
Олег Фея
Наука
Під час нещодавніх обмінів людей, які перебували за ґратами в Російській Федерації та Україні, адміністрація Зеленського дуже наголошувала на гуманізмі.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Ще в минулому сформувалася теза про єдність макро- та мікрокосму, тобто що між Всесвітом і людиною виникає посутній зв’язок.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Улюблений король в українській історії Владислав IV Ваза
Віталій Михайловський
Історія
Хто цього року претендує на «Оскар»
Катерина Барабаш
Культура
Про новий імідж музеїв та центрів мистецтва, із яким Україна входить у 2020 рік
Олена Мигашко
Культура
Ми стояли на порозі якоїсь старої, майже закинутої колись будівлі, що тепер слугувала і штабом, і казармою, і господарським двором, і парком для техніки.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Є міста, про які мрієш, до яких хочеться поїхати й до яких потім прагнеш повернутися. Тут не йдеться про міста, важливі або для нас особисто, або для нашої ідентичності.
ОНУХ
Авторські колонки