Український тиждень № 50 (630) від 12 грудня, 2019

Зміст номеру:
Французька столиця зустріла високих гостей дощами й страйками. Масштабні соціальні протести настільки монополізували увагу медіа, що в день саміту жоден із потужних телевізійних каналів у вечірніх новинах не подав бодай коротенького репортажу з Єлисейського палацу. Підсумкові публікації провідних часописів наступного дня теж не були численними.
Алла Лазарева
Політика
Не забарилися. The New York Times, коментуючи перемовини в Єлисейському палаці, глибокодумно пише: «Зеленський перебував під дедалі більшим тиском у себе в країні з боку націоналістів, які звинувачують його в капітуляції перед Росією».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як сприйняли переговорив в «нормандському форматі» у Росії та маріонеткових «республіках»
Денис Казанський
Суспільство
Тиждень обговорив з експертом із кризової комунікації Андрієм Загородським особливості перемовин з агресором, боротьбу з фейками та нюанси когнітивної війни.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як поточна політична кон’юнктура може вплинути на роботу Українського інституту національної пам’яті
Максим Віхров, Максим Віхров
Політика
Чи працюватимуть під час реінтеграції «комісії правди»
Єлизавета Гончарова
Політика
Тиждень обговорив нову програму співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а також ключові виклики для нашої економіки з постійним представником МВФ в Україні Йостою Люнґманом.
Любомир Шавалюк
Економіка
Чому всі кошти, які є можливість заощадити на субсидіях завдяки зниженню світових цін на паливо, мають бути спрямовані на заходи з енергозбереження
Олександр Крамар
Економіка
В епоху торговельних воєн і стагнації глобальної торгівлі країні вкрай важливо мати системний підхід до роботи на зовнішніх ринках. Тиждень поспілкувався з Артемом Гудковим, засновником компанії G.U.D.I.T., про те, як Україна повинна вибудовувати свою експортну політику.
Любомир Шавалюк
Економіка
Що змінює новий закон про оборонні закупівлі
Володимир Заблоцький
Політика
Не встиг Кабмін Олексія Гончарука відсвяткувати свою першу стоденку, як злі язики заговорили про його можливу швидку відставку. Мовляв, не доживе до річниці.
Роман Малко
Політика
Чи стали нові міністри спадкоємцями політики своїх попередників
Андрій Голуб
Політика
Наскільки активними є міністри в уряді Гончарука
Станіслав Козлюк
Політика
Хто тріумфуватиме у 2020 році: євроатлантична спільнота, Україна та Грузія чи Росія?
Марк Войджер
Світ
У червні 2016 року я стверджував, що Brexit не є неминучим. Люди за це проголосували, але демократія є процесом, а не подією.
Едвард Лукас
Авторські колонки
За допомогою двох літаків канадського виробництва турецька спецслужба місяцями викрадала з-за кордону критиків режиму. З часу оприлюднення цієї інформації Туреччина намагається діяти обережніше
Леннарт Пфалер
Світ
Коли Дональд Трамп запропонував Данії продати Сполученим Штатам Гренландію, ця пропозиція була сприйнята як чергове свідчення ексцентричності відомого своїми контраверсійними заявами президента США.
Сергій Корсунський
Авторські колонки
Що таке фіно-угорський світ сьогодні
Павло Подобєд
Суспільство
Європа хоче швидко відмовитися від брудної енергії, яку виробляють із вугілля. Та оскільки Росія постачає неймовірні обсяги цього палива, в Азії електростанції з’являються одна за одною. Тому одна країна за рік повністю нівелює ефект відмови ФРН від вугілля
Фелікс Айк
Світ
Американські технологічні гіганти довго були на боці демократів, а тепер підлещуються до Трампа. Голови концернів вечеряють із президентом і влаштовують йому екскурсії своїми виробництвами. Осторонь тримається лише одна компанія
Штефан Бойтельсбахер
Світ
Чому електронні пристрої для куріння не такі безпечні, як хотілося б
Анастасія Гончаровська
Наука
Недавно прочитав статтю на сайті «Української правди», у якій ішлося про факапи. Не зрозумів одразу, що це таке, аж поки не зауважив, що це фонетична передача вельми непристойного англійського слова, яке жоден серйозний американський журналіст ніколи не вживатиме. У барі так. Серед людей ні. А в українській пресі все нібито гаразд і без факапів!
Олександр Мотиль
Авторські колонки
Щойно пригадане, знову пережите, вкотре побачене — кому ж не знайомі такі стани? Хоча майбутнє коли-не-коли розкривається дещо непередбачено, буває нелегко втриматися, щоб не маркувати його чимось здавна відомим і звичним, а отже, повторюваним. А оскільки пройдене допомагає інтегрувати прийдешнє в загальний досвід, нам доконче випадає повертатися до чогось вельми значущого чи показового.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як виник і куди подівся «Моральний кодекс будівника комунізму»
Станіслав Кульчицький
Історія
Премії Європейської кіноакадемії цього року виявилися найбезглуздішими за всі 32 роки свого існування
Катерина Барабаш
Культура
Професор кафедри ірландської мови та літератури Університету Нотр-Дам в інтерв’ю для Тижня розповів про труднощі процесу деколонізації в Ірландії на рівні культурної, релігійної та національної ідентичностей і про фольклор як одне з джерел відродження високої культури.
Ганна Трегуб
Культура
Пані Зоя, жителька села Первомайське, що біля Донецька, дуже добре пам’ятає 11 травня 2014 року. Саме цього дня в більшості населених пунктів Донецької та Луганської областей відбувся так званий референдум, який організували російські найманці, прикриваючись автоматами. Люди йшли голосувати за відокремлення від України, навіть не задумуючись над тим, що таким чином накликають на себе війну.
Михайло Ухман
Суспільство
Кілька днів тому я зустрівся з живописцем, одним із тих, хто врятував для мене малярство. Коли пишу про зустріч із живописцем, ця фраза має значення водночас і дуже конкретне — зустріч із конкретною людиною, і метафоричне — зустріч із людиною, яка в моїх очах стала уособленням живопису.
ОНУХ
Авторські колонки