Український тиждень № 47 (627) від 21 листопада, 2019

Зміст номеру:
Вельми поширена серед громадськості думка про те, що Володимирові Зеленському забракне знань, умінь, досвіду та компетенції керувати країною, виявилася помилковою. Ті, хто так вважав, надто наївні.
Роман Малко
Політика
Отже, Державне бюро розслідувань ініціювало зняття недоторканності з народного депутата й попереднього президента України Петра Порошенка за звинуваченням у зловживанні владою та… поваленні конституційного ладу.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи розглядають переселенці для себе можливість повернення додому
Єлизавета Гончарова
Суспільство
«Транзитна держава» в схемах міжнародного тероризму
Олександр Кореньков
Світ
НПід час третього Львівського безпекового форуму Тиждень зустрівся з Озгюром Унлюхисарджіклі, директором офісу Німецького фонду Маршалла в Анкарі, щоб обговорити нинішній стан відносин між Туреччиною, США та Росією, а також перспективи українсько-турецького діалогу.
Юрій Лапаєв
Світ
Які загрози країні несе нинішній економічний курс, спрямований на зміцнення гривні, нарощування боргів та імпорту товарів на шкоду внутрішньому виробництву
Олександр Крамар
Економіка
Під час VI Київського міжнародного економічного форуму Тиждень поспілкувався з головним економістом та директором Департаменту економічних досліджень і статистики Світової організації торгівлі (СОТ) Робертом Купманом. Ми встигли обговорити тренди міжнародної торгівлі, протистояння Китаю та США й стагнацію промислового виробництва в розвинених країнах.
Любомир Шавалюк
Економіка
Про українські протести можна складати народні прикмети: якщо в жовтні — листопаді в політиці неспокійно, невдовзі Майдан.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Можливий дозвіл продавати сільськогосподарські угіддя об’єднав не тільки різні політичні табори, а й соціальні прошарки
Андрій Голуб
Політика
Хто, коли й навіщо протестує в урядовому кварталі
Станіслав Козлюк
Суспільство
Як волонтерський фонд ставить на ноги поранених ветеранів війни на Донбасі
Ганна Чабарай
Суспільство
Новий Європейський парламент намагається бути вимогливішим та результативнішим за попередників
Алла Лазарева
Світ
Злети й падіння «нових облич» іспанської політики та конфігурація майбутнього уряду
Анна Корбут
Світ
Як готуються до парламентських виборів різні політичні сили Сполученого Королівства
Майкл Бініон
Світ
30 років тому я розгрібав болісну тему: працював над матеріалом про студентську демонстрацію в центрі Праги, яку в п’ятницю ввечері 17 листопада силою розігнали підрозділи швидкого реагування.
Едвард Лукас
Авторські колонки
У контексті запланованої на початок грудня зустрічі в «нормандському форматі» з питань мирного врегулювання на Донбасі Україні варто звернути увагу на актуальні події в Сирії. Там путінська Росія демонструє, як насправді треба ставитися до її позір­ної здатності до ком­промісу й готовності до порозуміння. Ймовірним ілюзіям щодо цього ефективно протидіє приклад Сирії.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Нині дорогою з Туреччини до Центральної Європи через Боснію проходять тисячі мігрантів. Гаряча точка — Бігач. Місто на кордоні з Хорватією переповнене. Тепер табори біженців мають закрити. Міжнародні помічники застерігають, що в такому разі незабаром з’являться загиблі
Гельмар Бюхель
Світ
Домінік Замуель Фріц відмовився від свого життя в Берліні, переїхав до Румунії й хоче стати мером третього за розміром міста. Фріц виступає з проєвропейською програмою і проти істеблішменту
Тереза Пфюцнер
Світ
Це мало стати революцією: виробник спортивних товарів хотів повернути частину свого виробництва з Азії до Німеччини й там на роботизованих лініях випускати кросівки. Але концерн передумав і тепер утілює ноу-хау в Азії
Філіпп Феттер
Світ
Дональд Трамп нещодавно висловив бажання відвідати Москву з нагоди 75-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною, себто 9 травня (за радянською версією та хронологією) 2020-го.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Заснування Національного фонду досліджень — одна з важливих складових Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», ухваленого ще 2015-го.
Олег Фея
Наука
Ризики для справ Майдану. Загрози для справ Майдану. Загрози й ризики для справ Майдану.
Станіслав Козлюк
Авторські колонки
Чи контролюємо ми геть усі наші прагнення й порухи свого єства? Безперестану волієш давати ствердну відповідь на це запитання.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як руйнувався український державний проект XVII–XVIII століття
Назар Розлуцький
Історія
Як дрібна шляхта Катеринослава готувала військовий заколот
Владислав Грибовський
Історія
Президентка ПЕН-центру в Німеччині в інтерв’ю, організованому для Тижня Українським інститутом книги під час цьогорічного Франкфуртського міжнародного книжкового ярмарку, розповіла про зв’язок між читанням і формуванням критичного мислення в суспільстві, про виховання смаку до літератури та зміну публічної ролі письменників і літературних критиків у наш час.
Ганна Трегуб
Культура
Львів’янин Тарас Хаммер Бобанич змалку знав, що Росія — ворог для України. Адже майже вся його родина постраждала від радянських окупантів.
Михайло Ухман
Суспільство
Не так давно я написав статтю про українські еліти, а на початку жовтня дав інтерв’ю сайту Zaxid.net, у якому повторив деякі з моїх тез.
ОНУХ
Авторські колонки