Український тиждень № 46 (626) від 14 листопада, 2019

Зміст номеру:
Від оприлюднення перших опитувань, де як імовірний кандидат у президенти засвітився популярний артист-комік, і до сьогодні вдумливих спостерігачів не полишало питання «Who’s Mr. Zelensky?». Він правий чи лівий, ліберал чи соціаліст? Відповіді довелося чекати недовго.
Юрій Макаров
Політика
Впровадження формули Штайнмайєра, розведення військ на Донбасі — усі ці кроки не є якоюсь імпровізацією чи унікальною ініціативою Києва.
Яна Зінкевич
Авторські колонки
Для чого на окупованому Донбасі домальовують «мертві душі»
Денис Казанський
Суспільство
Під час третього Львівського безпекового форуму Тиждень зустрівся з послом Таджаном Ілдемом, помічником генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії, щоб обговорити меседжі Альянсу Україні й перспективи двосторонніх відносин.
Юрій Лапаєв
Політика
Чим завершиться розслідування справи проти суддів Окружного адміністративного суду
Станіслав Козлюк
Політика
Що незаможні українці думають про субсидії, багатіїв і самих себе
Максим Віхров
Суспільство
Про що свідчать ініціативи нової влади в соціальній політиці
Олександр Крамар
Економіка
8–9 листопада відбувся Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ). Він приймав найбагатшу людину Китаю Джека Ма, а також нових президента й прем’єра України Володимира Зеленсь­кого та Олексія Гончарука. Це спрямувало дводенну дискусію в цікаве, неочікуване русло.
Любомир Шавалюк
Авторські колонки
Виробники сигарет, які погрожували піти з України, пом’якшили риторику. Водночас проблеми, які призвели до гучного конфлікту, досі не усунуто
Андрій Голуб
Економіка
У житті є багато неприємних моментів, про які не хотілося б навіть думати.
Роман Малко
Авторські колонки
Якою мірою корелюють солідарність суспільства та соціальна політика
Андрій Васькович
Суспільство
Які проблеми з інклюзією неповносправних людей у країнах ЄС
Ольга Ворожбит
Світ
Держава загального добробуту недостатньо заохочує розвиток мереж взаємодопомоги громадян
Алла Лазарева
Світ
Близько 50 ядерних боєголовок ЗС США зберігається на турецькій авіабазі Інджирлік. Експерти вважають, що це найменш захищене розміщення американської ядерної зброї, і вимагають її виведення
Клеменс Верґін
Світ
Атлантисти десятиліттями скаржаться, що європейська сторона Альянсу діє нерішуче й має егоцентричний світогляд.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Після падіння в 1989 році Берлінського муру інтелектуальне, соціальне та політичне життя дуже змінилося.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Перемога лівих у Тюрингії демонструє, що 40 років диктатури фактично забуті. Нині для багатьох соціалізм — це утопія, застерігає автор. На його думку, політики вважають, що можуть указувати громадянам, як їм жити
Губертус Кнабе
Світ
Проти всіх правил виношу постскриптум на самий початок: P.S. Цей текст починався як фейлетон про той небачений абсурд, що коїться в Росії.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Які наслідки матимуть російсько-сербські маневри з використанням новітніх озброєнь
Борис Варґа
Світ
«Зелені» партії постійно говорять про те, що 100% енергопостачання можна забезпечити з відновлюваних джерел. Це помилка. Майбутнє за подальшим розвитком атомної енергетики без небезпек та недоліків сучасних систем
Штефан Лаурін, Нільс Гайстергаґен
Світ
Як працює технологія фейків нового покоління і чи є «протиотрута» для цього явища
Надія Баловсяк
Наука
Як знання про психічні розлади й хвороби може полегшити життя пацієнтам та їхньому оточенню
Ксенія Фукс
Наука
Якщо вам здалося, що все найгірше у відносинах США з Україною вже позаду, то це лише тому, що ви поки ще не прочитали стенограми першої розмови Трампа із Зеленським, яку американський президент пообіцяв неодмінно опублікувати.
Тарас Березовець
Авторські колонки
Схожість і унікальність — такі речі воістину здатні зачудувати. Втім, як їх вдається суміщати? Бачиться так, що суттєво наблизитися до наведеного противенства дає змогу неоднозначний феномен близнюків. Споглядаючи за цим універсальним символом, годі не зауважити наочного втілення чогось такого, як двійники самих себе, та неминучої різниці між однотипними створіннями.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Чому влада Другої Речі Посполитої обрала Невідомим солдатом добровольця, який загинув у Львові в польсько-українській війні 1918–1919 років
Святослав Липовецький
Історія
«Братерство тарасівців» у контексті визвольних рухів
Ігор Стамбол
Історія
Норвезький письменник і філософ в інтерв’ю Тижню, організованому Українським інститутом книги під час цьогорічного Франкфуртського книжкового ярмарку, розповів про те, якої філософії потребує сучасність, про цензуру й самоцензурування як проблему розвитку громадянського суспільства.
Ганна Трегуб
Культура
У рекламному оголошенні про родинний бізнес Яценків написано про те, що вони ремонтують шкіряні вироби та взуття. Але коли частину вивіски щось затуляє, то оптимістичні люди можуть прочитати «ремонт життя». Бо те, що відбувається в сім’ї макіївчан, які три роки прожили в окупації, схоже на процес виходу з кризи на новий етап щасливого життя.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
За сутужних часів ПНР майже все було регламентоване, а брак того чи іншого товару, або, як спритно характеризували, «дефіцит», становив незаперечний факт щоденного існування.
ОНУХ
Авторські колонки