Український тиждень № 41 (621) від 10 жовтня, 2019

Зміст номеру:
Є чимало теорій про циклічність у суспільному розвитку та культурі, відповідно до яких певна спадковість простежується через покоління. Конфлікт батьків і дітей — річ природна, так само як і певна ціннісна спорідненість дідів та онуків. Теорія не бездоганна, але часом вона працює.
Дмитро Крапивенко
Політика
Після авантюри навколо формули Штайнмайєра (яку підписав у Мінську Леонід Кучма) президент Зеленський урочисто обіцяв, що жодних виборів на окупованих територіях не буде, допоки з ОРДіЛО не виведуть усі іноземні війська.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
За якими критеріями слід оцінювати сценарії реінтеграції Донбасу
Максим Віхров
Політика
Що думають жителі Донеччини по обидва боки лінії фронту про втілення формули Штайнмайєра
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Як центральна влада може скомпрометувати місцеве самоврядування
Роман Малко
Економіка
У якому стані перебуває економіка України
Любомир Шавалюк
Економіка
Колись у сиву давнину, 26 років тому плюс-мінус рік, в Україні було модним гасло «розбудова держави».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Хто й для чого керує Україною від імені Зеленського
Олександр Крамар
Політика
Що думають про президента Зеленського діячі, які раніше його підтримували
Ганна Чабарай
Політика
Мешканці Донеччини, які мають активну громадянську позицію та підтримали Володимира Зеленського, оцінили його діяльність і дали відповіді на кілька запитань
Єлизавета Гончарова
Політика
Влада навряд чи може розраховувати на вуличну підтримку, попри високий рейтинг
Андрій Голуб
Політика
Чому риторика французького політичного класу щодо війни в Україні cтає дедалі обережнішою
Алла Лазарева
Світ
Чого чекати від виборів до польського Сейму 13 жовтня
Ольга Ворожбит
Світ
Швеція знову запровадила військовий обов’язок, перший призов уже відслужив.Попри простий шлях обійти армію кількість новобранців збільшилася. Можливо, ця модель пасує Німеччині?
Соня Ґіллерт
Світ
Російські громадяни не сприймають призначенців із самопроголошених «республік»
Денис Казанський
Світ
Вулиці, що хизуються розкішшю, повні людей, яких раніше відправили б до таборів. Висновки з літературної подорожі Народною Республікою, яка святкує 70-ту річницю свого заснування, замовчуючи річницю трагедії 1989-го
Марко Мартін
Світ
Ми знаємо. Достеменно знаємо, як Комуністична партія Китаю обходиться із в’язнями у своїй країні. Річ не в тім, що там коїться, а в тім, що нам про це відомо.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Під час 29-го Економічного форуму, що відбувся в польському місті Криниця-Здруй, Тиждень поспілкувався з Євою Кончал, менеджеркою напрямку Центральної та Східної Європи в Європейській асоціації венчурної філантропії, про інвестиції, які можуть вирішити соціальні проблеми, та роль держави в цьому процесі.
Юрій Лапаєв
Економіка
Тривалий час найбільшу допомогу отримували ті країни Африки, які були на порозі катастрофи. Слабкість була вигідною. Однак від початку кризи біженців підтримувати стали й сильних. На це робить ставку й Німеччина
Крістіан Пуч
Світ
15 лютого 1991 року президент США Джордж Буш-старший в ефірі радіо «Голос Америки» закликав громадян Іраку: «Є інший спосіб припинити кровопролиття.
Пітер Залмаєв
Авторські колонки
За що отримали цьогорічну Нобелівську премію Джеймс Піблз, Мішель Майоу та Дідьє Квелоц
Олег Фея
Наука
Нещодавно українську ветеранську спільноту збурила заява голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової про те, що слід переглянути пільги ветеранам АТО/ООС і залишити їх тільки тим, хто втратив щось на війні.
Назар Розлуцький
Авторські колонки
Джон Леннон народився під виття сирен, які сповіщали про бомбардування Ліверпуля. Родинні стосунки не складалися: батьки поокремо влаштовували життя, через що їхньому нащадкові рано довелося спізнати самотність і потрапити під опіку тітки.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як Микола Бажан прийшов у літературу
Альона Артюх
Історія
Що приховували в біографії Сталінського лауреата
Ярина Цимбал
Історія
Ніби вирішивши відзначити другу річницю #meetoo (5 жовтня 2017 року прозвучали перші звинувачення на адресу Гарві Вайнстіна, одного з наймогутніших ділків кіноіндустрії), зграйка знавіснілих від безкарності тіток тимчасово притупила склероз і накидала анонімних звинувачень у харасменті знаменитому тенорові Пласідо Домінґо.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
На околиці села Хохітва, що біля Богуслава, на самісінькому березі Росі стоїть старовинний двоповерховий особняк, обтягнутий плівкою й оббитий дошками. Я знаю, що місцева влада здала його в оренду якійсь фізичній особі на 49 років. І щоразу, буваючи в Хохітві, бачу, що час працює проти покинутої пам’ятки. Злочинна байдужість: ідеться ж бо про меморіальне місце, тісно пов’язане з ім’ям класика української літератури Марка Вовчка!
Володимир Панченко
Авторські колонки
Уродженець Івано-Франківщини Віталій Гайовий пішов на строкову службу у 2013-му. Він не горів особливим бажанням носити форму, та оскільки його старший брат був в армії, то теж вирішив відслужити, щоб не відставати.
Михайло Ухман
Суспільство
У Польщі невдовзі відбудуться парламентські вибори, і тому суспільна температура стабільно зростає, що й можна спостерігати щодня на екранах телевізорів.
ОНУХ
Авторські колонки