Український тиждень № 39 (619) від 26 вересня, 2019

Зміст номеру:
Активізація переговірних процесів щодо Донбасу активізувала й гарячу дискусію довкола можливої реінтеграції регіону в Україну.
Денис Казанський
Політика
Два приводи спонукали мене висловитися на цю високоморальну тему.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Депутати влаштували собі та країні короткий перепочинок після трьох тижнів інтенсивного законотворення
Андрій Голуб
Політика
Чим небезпечні спроби ручного управління Києвом у виконанні нової центральної влади
Роман Малко
Політика
Що лишилося поза увагою під час повернення українських військовополонених моряків і політичних в’язнів із Росії
Станіслав Козлюк
Політика
7 вересня цього року до України в результаті обміну повернулося 35 людей: 11 політичних в’язнів та 24 українські моряки, яких незаконно утримувала Росія.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Найчастіше термін бананова республіка застосовується для позначення особливостей економічного ладу: залежно від іноземних корпорацій, аграрно-сировинної орієнтованості, слабкості національної валюти тощо.
Максим Віхров
Авторські колонки
Який зв'язок між зовнішньою торгівлею та економічним відставанням і бідністю в Україні
Олександр Крамар
Економіка
Чому країни застрягають на низьких щаблях розвитку
Любомир Шавалюк
Економіка
Україна в міжнародній політиці відповідає на чужі ініціативи та не генерує власних
Алла Лазарева
Політика
Український футбол еволюціонує від забавки олігархів до повноцінного спорту й бізнесу
Іван Вербицький
Суспільство
Які виклики постають перед регіональною та глобальною безпекою після атаки дронів та ракет на саудівські нафтопереробні заводи
Володимир Заблоцький
Світ
У конфлікті з Іраном США зайшли в глухий кут. Оскільки військовий варіант стосовно іранського режиму Вашингтон публічно виключає, це дає Тегеранові змогу самому визначати ступінь ескалації.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Чи вистоять інституції правової держави та посередницькі механізми репрезентативної демократії перед зустрічними вітрами?
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
У Судані судять колишнього президента аль-Башира. Процес показує, як функціонує диктатура. Єдиним з німецьких медій у залі суду був Die Welt
Крістіан Пуч
Світ
Під час 29-го Економічного форуму, який відбувся в польському місті Криниця-Здруй, Тиждень поспілкувався з Дмітрієм Теперіком, виконавчим директором Міжнародного центру оборони та безпеки, про захист від пропаганди, вірус радянщини та досвід Естонії в протидії інформаційним операціям Кремля.
Юрій Лапаєв
Світ
Кажуть, заднім числом ми всі мудрі. Можна озирнутися на прожите й переписати сценарій: десь піти іншим шляхом, десь зберегти дружбу або розумніше витратити гроші.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Карл Поппер вважається одним із найвпливовіших мислителів ХХ століття. 25 років тому він помер у 92-літньому віці. Його найважливіша праця про витоки тоталітаризму «Відкрите суспільство та його вороги» нині актуальна як ніколи
Томас Шмід
Світ
Китайський технологічний концерн витіснили з американських мобільних мереж. Зараз засновник Huawei пропонує продати свою технологію 5G також і американським підприємствам. У Німеччині це підприємство таки буде задіяне в розбудові мережі
Томас Гойцерот
Світ
Як цифрові сліди знищують рівність у Всесвітній павутині
Надія Баловсяк
Суспільство
Підприємства-лідери у сфері технологій мають ресурси для боротьби з кліматичними змінами, а співробітники через тиск на своє керівництво «допомагають» із мотивацією. Тож як саме компанії на кшталт Amazon чи Google протидіють кліматичним змінам?
Катерина Койдан
Наука
Одна з головних ознак постмодерного світу, у якому ми живемо, — довільність термінології.
Назар Розлуцький
Авторські колонки
Наприкінці XV століття, коли духовидець Джироламо Савонарола остаточно втратив владу, місце другого консула Флорентійської республіки посів маловідомий 29-літній Нікколо Макіавеллі.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Останні сцени трагедії Другої Речі Посполитої відбулися в Галичині
Святослав Липовецький
Історія
Почесна гостя 26 BookForum у Львові, лауреатка Букерівської премії, індійська письменниця Арундаті Рой в інтерв’ю Тижню розповіла про особливості ставлення до британського колоніалізму в сучасній Індії, значення мови й багатомовність, а також про їхній вплив на стан демократії Індійського субконтиненту.
Ганна Трегуб
Культура
Війна для Тетяни Тучак (позивний ТТ), уродженки Чернівців, почалася в Києві, на Майдані.
Михайло Ухман
Суспільство
Донос ― це такий літературний жанр, що має багате минуле і, певне, не гірше майбутнє. У принципі є два різновиди цього стилю: анонімний і підписаний.
ОНУХ
Авторські колонки