Український тиждень № 38 (618) від 18 вересня, 2019

Зміст номеру:
Після тривалої перерви про Україну знову заговорила закордонна преса. Щоправда, війна подається переважно як «конфлікт низької інтенсивності».
Алла Лазарева
Світ
Політика Володимира Зеленського нагадує один несмішний анекдот. Якраз у стилі «Кварталу-95».
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Тиждень обговорив з екс-головою Верховної Ради, екс-секретарем РНБО Олександром Турчиновим можливу зміну характеру війни, питання інформаційної безпеки та зростання консервативних трендів у сучасній політиці
Дмитро Крапивенко
Політика
На які ринки зорієнтований експорт різних регіонів і які наслідки це може мати для них та країни
Олександр Крамар
Економіка
Тиждень обговорив із головою правління Райффайзен Банку Аваль імовірність нової фінансової кризи, державну політику в банківському секторі й передумови економічного зростання в Україні.
Любомир Шавалюк
Економіка
Офіс президента вирішив створити Раду з питань свободи слова. Добрі наміри: Рада має «напрацьовувати рекомендації для державних органів за такими напрямами, як безпека та соціальний захист журналістів, саморегуляція та розвиток стандартів, протидія пропаганді та фейкам, доступ до інформації, правове регулювання медіа та розвиток регіональних медіа».
Ніна Кур’ята
Авторські колонки
Сучасні події в Україні змушують раз по раз згадувати народжений генієм древніх греків політологічний лексикон.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
«Легкість надзвичайна в думках», — характеризував цей стан свідомості герой Миколи Гоголя.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Хто за кого голосує, або якою мірою вподобання електорату співвідносяться з продуктами його вибору
Роман Малко
Політика
Наскільки теперішня влада віддзеркалює свого виборця й у чому насправді їхня подібність
Максим Віхров
Політика
Яких виборців представляє фракція «Слуги народу» та хто презентує країні її політику
Ганна Чабарай
Політика
Якою є нинішня онлайн-стратегія двох головних суперників в останній президентській кампанії
Станіслав Козлюк
Політика
Які наслідки матиме шпигунський скандал за участю агента, що працював в Адміністрації російського президента Владіміра Путіна
Володимир Заблоцький
Світ
Уявіть, що ви ризикуєте життям, шпигуючи для Заходу в Росії чи Китаї, розвідуєте таємниці, вербуєте інформаторів або виконуєте вкрай важливі нудні завдання для підтримки різноманітних операцій. Довіра тут передусім. Ви маєте знати, що «продукт» (інформація) потрапить в обережні руки й вашу особу не розкриють; що, коли щось піде не так, розвідники зроблять усе можливе, щоб вам допомогти.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Ой, у нас тут у Москві знаєте що трапилося? Ми перемогли, ось так! Тепер можна спокійно знову за книжки — кіно — ТБ — Facebook. Влада злякалася нас! І тепер завжди боятиметься, бо ми показали їй зуби — и-и-и-и! Бачили? Страшно? Отож-бо. Так-так, а ви як думали?
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Останнім часом французький президент Емманюель Макрон шукає зближення з Владіміром Путіним. Цим він вражає власних експертів і використовує слабкість Німеччини
Саша Ленарц
Світ
Лід на Північному полюсі тане й звільняє шлях кораблям, які цим морським напрямком дістаються Азії. Сьогодні за цю тему взявся Емманюель Макрон і дає відбій судноплавним компаніям. Його заклик дбати про довкілля геть не доходить до однієї країни
Бірґер Ніколай
Світ
Скидається на те, що рови між Сходом і Заходом поглиблюються по всій Європі. Панує взаємне нерозуміння, яке загрожує одному з найбільших здобутків революції 1989-го: подоланню розділеності цілого континенту
Вольфґанґ Шойбле
Світ
30 років тому, у листопаді й грудні 1989-го, у тодішній Чехо­словаччині сталися політичні зміни, які ще називають Оксамитовою революцією.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Дійсність нашого оточення зветься життєсвітом. Запроваджене Едмундом Гусерлем, це слово вживав Альфред Шюц, вивчаючи людські дії, скеровані на зміну світу за посередництвом тіла. Позаяк на тому шляху виникають обмеження у вигляді інших людей і речей, не залишається нічого, як шукати порозуміння й об’єднувати зусилля в оцій трансформації.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Перші елекційні королі Речі Посполитої
Віталій Михайловський
Історія
Фемінізм в Україні 100 років тому і сьогодні
Віра Агеєва
Історія
Увага й повага до теми репресій є лакмусом нашої людяності. Емпатія в давньогрецькій мові означала глибоке почуття, близьке до страждання через біль іншого.
Ольга Петренко-Цеунова
Суспільство
Що ми знаємо про Довженка? Все і нічого. Все, тому що про історію його життя написано десятки книжок, з архівів видобуто й оприлюднено сотні документів, дослідники історії кіно й літератури, здавалося б, не залишили білих плям у творчому життєписі митця… А нічого, тому що є вічна загадка таланту.
Володимир Панченко
Авторські колонки
12 та 13 жовтня незалежний музичний проект Open Opera Ukraine представить свою другу постановку за підтримки Українського культурного фонду та Culture Bridges — барокову оперу Ґеорґа Фрідріха Генделя «Ацис та Галатея».
Анна Ставиченко
Культура
Він потрапляв до в’язниці під час Майдану й балотувався у Верховну Раду, коли рідне місто тільки-но звільнили від проросійських бойовиків. У вересні цього року в нього був театральний дебют. А ще Андрій Лоза з багатодітної родини, у якій троє братів добровільно пішли захищати Україну.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Минулого тижня я обіцяв, що ми трохи порозмовляємо на тему еліт, а отже, варто було бодай поспіхом глянути, що на цю тему можна знайти в найегалітарнішому джерелі — інтернеті.
ОНУХ
Авторські колонки