Український тиждень № 37 (617) від 12 вересня, 2019

Зміст номеру:
Президентська більшість у Раді не перестає дивувати своїм показовим невіглаством і зневагою до парламентаризму. Щоразу пробиваючи нове і нове дно, вона ніби самостверджується, як невпевнений у собі підліток. На це можна було б не звертати уваги, якби така поведінка не руйнувала основ державності та не створювала передумов для побудови диктатури.
Роман Малко
Політика
Щоразу, відвідуючи Болгарію, я згадую прислів’я, що зачіпає водночас сферу птахівництва та міжнародної політики.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Хто достроково вийшов із українських в’язниць і опинився в Москві
Денис Казанський
Політика
Навіщо Володимирові Зеленському скасування депутатської недоторканності й чи загрожує це українській демократії
Максим Віхров
Політика
Чим небезпечний продаж «Мотор Січі» китайським інвесторам
Володимир Заблоцький
Політика
Усі численні потуги з реформування країни можуть виявитися марними, якщо не змінити філософію роботи судової системи.
Роман Малко
Авторські колонки
Серед простих українців судді зажили собі негативної слави. Не в останню чергу через низку доволі сумнівних рішень у резонансних справах, які прямо чи опосередковано пов’язані з політикою.
Станіслав Козлюк
Політика
Екс-член Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) розповів Тижню про конкурси й оцінювання служителів Феміди та обставини своєї участі в новоствореній Комісії з питань правової реформи.
Андрій Голуб
Політика
Тиждень поговорив із Олегом Березюком, головою Українського юридичного товариства, про судову реформу, закордонний досвід зміни судової системи та можливий вплив на українських суддів.
Станіслав Козлюк
Політика
Як проходять судові реформи в Грузії та Молдові
Ольга Ворожбит
Світ
Володимир Зеленський удвічі скорочує Верховний Суд і цілковито оновлює один із органів судової влади. Прозорості та чіткості мети в цих рішеннях досі немає
Андрій Голуб
Політика
Який склад Єврокомісії запропонувала Урсула фон дер Ляєн
Алла Лазарева
Світ
Раптове зростання кількості мігрантів демонструє, як Туреччина може посилити тиск на Європу. ЄС і далі покладається на домовленість із Анкарою про біженців, навіть якщо вона досі майже не функціонувала
Крістоф Б. Шліц, Мануель Бевардер
Світ
Колишня колонія — передовий мегаполіс у новому протиборстві систем. Під тиском сусіднього мегаполісу КНР — Шеньчженя — Гонконг у протистоянні з Китаєм майже не має шансів. Це дещо нагадує відносини між Сходом та Заходом Німеччини
Олаф Пройс
Світ
Під час 29-го Економічного форуму в місті Криниця-Здруй (Польща) Тиждень зустрівся з головним аналітиком Інституту стратегічних досліджень Іспанії професором Федеріко Азнар Фернандез-Монтесіньйосом, щоб обговорити проблеми сучасного тероризму, шляхи захисту демократичних цінностей та виклики глобалізації.
Юрій Лапаєв
Світ
Дональд Трамп має невгамовну вдачу в політиці, хай там що кажуть його політичні вороги. Попри всі апокаліптичні для нього прогнози, постійні скандали в Білому домі та пекельну ненависть, яку Трамп мимохідь розпалює в багатьох країнах, він не просто залишається в буква­льному сенсі на коні, а й цей кінь здатен удруге привезти його до перемоги в надскладних президентських перегонах.
Тарас Березовець
Авторські колонки
Кожен поляк знає, чому 17 вересня 1939 року має важливе значення. Відомо це й багатьом українцям, особливо із Західної України, яка на той час входила до складу Поль­щі.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Популістська й націоналістична правиця в Європі намагається створити враження, що виступає за захист і поширення демократії проти «далекої від народу» політичної еліти.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Ґрета Тунберґ своїм рухом хоче змінити світ. Цього прагнув і Руді Дучке та представники покоління 1968 року. Обидва рухи схожі своєю зверхністю та самовпевненістю
Томас Шмід
Світ
Створення нових ліків — довгий і складний процес, що може тривати кілька років і коштувати кілька мільярдів доларів. Але компанії Insilico Medicine вдалося за допомогою ней­ронних мереж пройти шлях від постановки завдання до тестування нових ліків на тваринах лише за 46 днів, і обійшлося це в $150 тис. Результати роботи 2 вересня цього року було опуб­ліковано в престижному науковому журналі Nature.
Олег Фея
Наука
Письменник Сергій Плачинда, відомий своїм бурхливим темпераментом і безкомпромісною вдачею, пропонував кіровоградцям перейменувати місто, у якому вони живуть, на Скіфопіль.
Володимир Панченко
Авторські колонки
Звичайна реальність нерідко видається чимось найбільш бажаним та обжитим.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Одеські сторінки біографії письменника Юрія Яновського
Володимир Панченко
Історія
Як футуристи працювали на кінофабриці
Ярина Цимбал
Історія
Втішні підсумки найбільшого кінофестивалю
Катерина Барабаш
Культура
Про те, наскільки процес діджиталізації торкнувся української культури
Ганна Трегуб
Культура
Поїздка потягом, особливо якщо він іде з прифронтових територій, ще те випробування для психіки: твоїми сусідами в купе можуть бути люди з геть протилежними поглядами, які всю ніч намагатимуться одне одного переконати. Добре, якщо без горілки чи бійки, але це вже як пощастить.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Приїзд до Києва майже завжди рясніє несподіванками, тож не підвів і цього разу. А як несподіванки, то й матеріал для нової статті.
ОНУХ
Авторські колонки