Український тиждень № 35 (615) від 29 серпня, 2019

Зміст номеру:
Нудний та одноманітний серіал під назвою «переговори з реінтеграції Донбасу», здається, уперше за довгі роки може здивувати глядача інтригою.
Денис Казанський
Суспільство
Тиждень, якщо брати до уваги проміжок саме між випусками журналу, видався багатим на події як внутрішні, так і на міжнародній арені.
Юрій Лапаєв
Авторські колонки
Учасник прориву з оточення про наслідки Іловайської трагедії
Андрій Голуб
Суспільство
Іловайськ станом на серпень 2014 року був у секторі відповідальності оперативного командування «Південь» (тепер «Схід»).
Роман Малко
Суспільство
Як просувається судове слухання справи про розстріл протестувальників на Інститутській 20 лютого 2014 року
Станіслав Козлюк
Суспільство
Які наслідки має тривале нерівномірне економічне зростання в регіонах України
Олександр Крамар
Економіка
Коли в дитинстві мене запитували, в яку епоху я хотіла б жити, відповідала щось то про Середньовіччя, то про XVII століття, то про XIX.
Ганна Чабарай
Авторські колонки
Чому українські чоловіки помирають раніше, ніж жінки
Дар'я Озерна, Андрій Косецький
Суспільство
Чому переконати українців більше рухатися — це питання життя і смерті в прямому сенсі цих слів
Андрій Голуб
Суспільство
Тиждень поспілкувався з генеральним директором Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимиром Курпітою про шляхи поліпшення здоров’я українців, економічну вигоду медичної профілактики та про причини низького охоплення щепленнями.
Ганна Чабарай
Суспільство
Чому більшість біологічно активних добавок та популярних дієт не дає жодної користі для здоров’я, а деякі навіть йому шкодять
Олег Фея
Наука
Франція вкладає чималі кошти в профілактику захворювань та «спорт для всіх», сподіваючись зменшити витрати безпосередньо на медичне обслуговування
Алла Лазарева
Світ
Чому порвати з радянським минулим складніше, ніж здається
Максим Віхров
Суспільство
Чим пояснюються успіхи вітчизняних спортсменів
Іван Вербицький
Суспільство
Китай наближається стримано, але з усією силою. На Сході є пояс країн у три тисячі кілометрів, тісно пов’язаних з Народною Республікою. Ці країни в генеральному плані Піднебесної грають іншу роль, аніж Німеччина чи Франція
Філіпп Фріц
Світ
Чому агресивна військова та економічна експансія Росії в Арктиці становить небезпеку для всього світу
Володимир Заблоцький
Світ
«Балтійський шлях» катапультував питання Естонії, Латвії та Литви в заголовки світової преси.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Міжнародні дослідники та інституції, як от Міжурядова група експертів з питань змін клімату ООН (МГЕЗК), б’ють на сполох: у разі нагрівання Землі на 2% порівняно з доіндустріальною епохою (близько 1850 року), учені прогнозують нищівні наслідки для планети.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Найбільшим економікам світу загрожує рецесія. Німецький середній клас закликає уряд діяти. Цього вимагають також економісти й профспілки. Єдине питання: що робити?
Тобіас Кайзер, Себастіан Ґубернатор
Економіка
Демонстранти в Гонконгу обманюють всюдисущі камери за допомогою лазерних указок, парасольок і гриму. А мережа спостереження в місті не щільніша, ніж у західних мегаполісах. Та завдяки Amazon і Google тісніше стає всюди
Бенедикт Фюст
Світ
Холодна війна, що тривала в 1960-х, спричинила новий вид протиборства. Радянський Союз випередив свого суперника — США — та досягнув приголомшливої перемоги.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Самітники, нехай вони з погляду й видаються безпристрасними, часто носять у собі закоркований тривожний світ. І якщо дати йому вирватися назовні, його бурхливий вир ладен наробити чималого шурхоту. Проте чи багатьом є діло до того, як народжується, вибухає й згасає щось потужне?
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як спроби асимілювати українців у міжвоєнній Польщі обернулися радикалізацією гімназійної молоді
Святослав Липовецький
Історія
Виконавча директорка Міжнародної ради з дитячої та юнацької книжки (IBBY) Ліз Пейдж розповіла Тижню про потребу заохочувати батьків читати своїм дітям змалечку, роль держави в збереженні книжкової інфраструктури та міжнародні премії в галузі дитячої та підліткової літератури як один із способів її популяризації у світі.
Ганна Трегуб
Культура
Як створюється медійність зірок українського кіно
Катерина Городнича
Культура
Жителі Донецької та Луганської областей — унікальні люди. Особливо ті, хто не піддався московському зомбуванню та не зрадив України.
Михайло Ухман
Суспільство
Коли я мушу висловитися на тему, яку добре знаю, але не маю бажання розводитися про неї, я цитую ксьондза Бенедикта Йоахима Хмельовсь­кого, що в XVIII ст. створив першу польську загальну енцик­лопедію «Нові Афіни».
ОНУХ
Авторські колонки