Український тиждень № 29 (609) від 18 липня, 2019

Зміст номеру:
У команді Зеленського не без самозакоханості кажуть про те, що не мають чіткого плану дій. Мовляв, стратегії — це для зануд, веселим хлопцям із кварталу вони ні до чого, діємо на свій розсуд, а в разі чого порадимося з народом на референдумі.
Дмитро Крапивенко
Політика
Проблема з водою в окупованому Росією Криму стає дедалі гострішою.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Верховна Рада ухвалила нові виборчі правила. Однак прихильникам відкритих списків зарано святкувати перемогу
Андрій Голуб
Політика
Чому знімають фінансові обмеження з чиновників часів президентства Віктора Януковича
Станіслав Козлюк
Суспільство
Чому бійці ДУК не підписують контракту і не воюють офіційно? Хто забороняє і чи забороняє добровольцям бути на передовій? На ці та інші запитання відповів начальник головного штабу Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Олег Кузько (Кулібін).
Михайло Ухман
Суспільство
Російська військова присутність на Чорному морі та можливі сценарії агресії на цьому театрі воєнних дій
Володимир Заблоцький
Суспільство
Культурна афіша на наступний тиждень валить із ніг: концерти, виставки, спектаклі, лекції, творчі зустрічі, вечірки, перформанси.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому загрози від «миру за будь-яку ціну» примушують якнайшвидше розділити питання припинення війни та реінтеграції окупованих ворогом територій
Олександр Крамар
Політика
Якою може бути парламентська коаліція у майбутній Раді
Роман Малко
Політика
У чиїх інтересах діятимуть депутати, які оберуться до Ради за списками президентської партії
Денис Казанський
Політика
Чи зможе нове керівництво країни використати популізм для руйнування демократії та узурпації влади?
Максим Віхров
Політика
У Брюсселі не торгувалися. Відбулися важкі переговори, звичні для такого складного утворення, як ЄС. У майбутньому має з’явитися особа, яка візьме на себе роль Меркель
Герфрід Мюнклер
Світ
Навіщо Кремль фінансує праві політичні проекти в Європі
Юрій Лапаєв
Світ
Росія оголосила, що відзначить феєрверками 75-ту річницю «визволення» 17 східноєвропейських столиць 1944–1945 років.
Едвард Лукас
Авторські колонки
75 років тому, 20 липня 1944-го полковник Клаус Шенк граф фон Штауффенберґ здійснив невдалий замах на Адольфа Гітлера.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Тиждень обговорив із французьким письменником Бернаром Лекомтом причини і наслідки розпаду СРСР, навички користування свободою та шлях трансформації в країнах Східної Європи.
Алла Лазарева
Світ
Німецький середній клас часто не дозволяє собі дієвого кіберзахисту. І цим ставить під загрозу комерційні таємниці та патенти. Хороший захист дорогий, недостатній захист ще дорожчий
Томас Штраубгаар
Світ
Табелі про ранги, показники здоров’я в балах, фітнес-рейтинги, оцінки, лайки. Big Data стежить за тобою? Так і є. Але мета не лише стежити за людьми, а й оцінювати їх
Штеффен Мау
Суспільство
Люди, можливо, досягли свого максимального рівня інтелекту, а в цей час штучний інтелект переграє людей навіть у покер, опанувавши блеф
Катерина Койдан
Наука
Подеколи приготування страви нагадує мені про якусь людину чи подію.
Вахтанг Кебуладзе
Авторські колонки
Однією з чи не найбільших суперечностей, які доводиться вирішувати людині, є питання доцільності запровадження заборон, а водночас і доречність їх порушення. Запит на визначеність вимагає фіксованості. А щоб рухатися далі, треба знову скасувати чи трансформувати внормоване.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як укладався українсько-російський Договір про дружбу, співробітництво і партнерство
Станіслав Кульчицький
Історія
У 1954 році, коли в СРСР гучно відзначали «300-річчя возз’єднання України та Росії», професор Юрій Шевельов написав в американському Бостоні статтю «Москва, Маросєйка», у якій серед трьох головних ворогів України назвав «комплекс кочубеївщини» (два інші — Москва й провінціалізм).
Володимир Панченко
Авторські колонки
Як імперська ідеологія ширилася українськими теренами перед Першою світовою війною
Андрій Чуткий
Історія
У розмові з Тижнем знаний український композитор розповів про складові, від яких залежить успіх класичного музичного твору, українську композиторську школу та поширення знань про неї, а також про формування музичних смаків і вподобань слухачів як частину загальної освіченості.
Юлія Олійник, Ганна Трегуб
Культура
Засновник і керівник ГО «Молодіжний центр «Творці історії» Владислав Бурховецький, здається, головний чарівник для дітлахів віддалених від центру районів Добропілля.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Я бачив колись британський фільм «Самотність бігуна на довгу дистанцію», який зняв режисер Тоні Річардсон на основі однойменного оповідання Алана Сілітоу. Герой цієї стрічки й водночас оповідач барвистою мовою з незвичайною щирістю та цільністю подає свій погляд на панівний порядок речей, критикуючи фальш культури, моралі й усього світу, у якому живе.
ОНУХ
Авторські колонки