Український тиждень № 27 (607) від 4 липня, 2019

Зміст номеру:
«Я дозволив би Донецьку та Луганську державну мову українську й регіональну російську за умови, що після цього вони — територія України», — заявив днями в інтерв’ю «РБК-Україна» керівник Офісу президента Андрій Богдан.
Максим Віхров
Політика
Я таки одного разу побував у Парламентській асамблеї Ради Європи: років п’ять тому друзі запросили на екскурсію під час канікул поважного органу. Заходячи до порожньої зали засідань, ми відчули мало не трепет, але коли на робочих місцях я побачив поруч кілька табличок з іменами наших нардепів, відомих поганими характерами та манерами, вдалося розслабитися. Що? Ось ці? Тут? Вирішують долі Європи? Ха-ха!
Юрій Макаров
Авторські колонки
Яким був перший місяць парламентської кампанії
Станіслав Козлюк
Політика
Як популярні партії планують втілювати політично-правові реформи
Ганна Чабарай
Політика
Модна економічна політика призводить до стагнації світової торгівлі
Любомир Шавалюк
Економіка
Події в Страсбурзі, де демократична (?) Європа продемонструвала певну традицію від Мюнхена-1938 до Страсбурга-2019, повернувши тріумфальну російську делегацію до ПАРЄ, хоча після санкцій 2014 року РФ не виконала жодних умов Асамблеї (понад те, заявила, що й не збирається нічого виконувати), засвідчили, що Захід (принаймні Західна Європа, насамперед в особі Німеччини та Франції, а також Італії й Іспанії) не захищатиме Україну від російської агресії навіть символічно. Навіть на тому рівні minimum minimorum, який ми бачили досі.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Чому легковажити темою війни небезпечно і в чому полягає місія медіа-спільноти
Максим Віхров
Суспільство
Тиждень опитав держслужбовців, активістів та військових про залучення ветеранів до державного сектору й бізнесу.
Юрій Лапаєв , Юлія Поскробок
Суспільство
Чи здатен український ОПК стати драйвером економічного розвитку
Володимир Заблоцький
Суспільство
Наскільки справедливими бувають звинувачення у воєнних злочинах
Роман Малко, Юрій Лапаєв
Суспільство
Як у різних країнах відповідно до реальних і потенційних загроз формують систему цивільної оборони та навчають громадян усвідомлювати небезпеки
Алла Лазарева
Світ
Чим живуть люди в регіоні, бунт у якому свого часу став прологом до Майдану
Андрій Голуб
Суспільство
Президент Сполучених Штатів засипає похвалами націонал-консервативний уряд Польщі. Зі своїм колегою по посаді він відверто святкує дружбу й «домовленостями» працює проти Німеччини
Даніель Фрідріх Штурм, Філіпп Фрітц
Світ
Як російсько-шиїтська вісь на Близькому Сході переходить від змагань м’якої сили до жорсткої конфронтації зі США
Марк Войджер
Світ
За словами Владіміра Путіна, лібералізм віджив себе. Минулого тижня російський лідер замилював очі в інтерв’ю для видання Financial Times, де протиставив скромність і єдність своєї країни зарозумілості й розколам на Заході.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Демократичний Захід на шляху до самознищення. Чимдалі стає зрозуміліше, що ліберальні демократії виживуть лише в тому разі, якщо знайдуть сили для рішучого, активного повернення до своїх цінностей і принципів свободи та готові будуть послідовно й наступально захищати їх перед авторитарними країнами, як-от Китай і Росія.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Як Білорусь вибудовує свої економічні відносини з Піднебесною
Сяргєй Пульша
Світ
Тіньова економіка КНДР породила прошарок багатих підприємців. Супроти мафіозних структур державний апарат безпорадний
Торстен Крауель
Світ
Що відбувалося на Чорнобильській атомній електростанції за день до катастрофи
Олег Фея
Наука
Моїй подрузі, популярній блогерці в Instagram, принесли для реклами упаковку біологічно активних добавок, що містили ДНК. Вона показала мені, ми посміялися, і від реклами вона відмовилася. Та чимало її знайомих блогерок розмістило пости про «вражаючий ефект вживання ДНК», лишалося тільки висміювати їх у коментарях.
Олег Фея
Авторські колонки
Часто-густо в нашому житті вирішального значення набуває міра захопленості.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Мала батьківщина поета і хитросплетіння його родоводу
Володимир Панченко
Історія
Постання перших російських націоналістичних організацій і їхня діяльність в Україні
Андрій Чуткий
Історія
Тиждень поспілкувався з Ґійомом Дюссо, найближчим другом загиблого Героя України, соліста паризької опери Василя Сліпака.
Алла Лазарева
Культура
П’ять років тому мешканка Нью-Йорка Улі Бойтер Коен почала розпитувати людей у метро, що вони читають, і публікувала ці історії в Instagram. Нині Subway Book Review святкує ювілей
Ева Мунц
Культура
Іван Бущук, позивний Карабін, починав війну в добровольчих формуваннях. Він здобув військове звання, після чого одразу міг би знайти собі місце в регулярній армії, однак підписати контракт з однією з бригад, що перебуває в зоні бойових дій, наважився тільки тепер, улітку 2019-го.
Михайло Ухман
Суспільство
26 липня Міку Джаґґеру, легендарному вокалістові гурту the Rolling Stones, виповнюється 76 років, а через два дні, 28 липня, виповниться 65 мені, тож згідно з чинним правом я вступаю в пенсійний вік.
ОНУХ
Авторські колонки