Український тиждень № 24 (604) від 13 червня, 2019

Зміст номеру:
Одна з найзагадковіших частин парламентської кампанії — формування партійних списків. Будь-який журналіст знає, що на цій стадії країну неодмінно очікують сенсації та найнеймовірніші вихиляси. І нинішні вибори за кількістю таких несподіванок явно перебувають у топі. Судячи з усього, на парламент очікує радикальне оновлення складу. Але водночас про багатьох потенційних новачків Ради майже нічого невідомо.
Денис Казанський
Політика
Вибори — це немов візит до стоматолога: відтермінувати можна, уникнути — ні.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як Державне бюро розслідувань може поставити на паузу розслідування справ Майдану
Станіслав Козлюк
Суспільство
Як Україна каратиме винних у воєнних злочинах та агресії
Ганна Чабарай
Суспільство
Чи є в українській політиці ніша для поміркованих правих партій і хто на неї претендує
Максим Віхров
Політика
Що насправді означають ініціативи нової влади щодо зняття блокади з окупованого Донбасу
Олександр Крамар
Економіка
Контрабанда існує відтоді, відколи з’явилися перші держави з податковими системами, митними кордонами, акцизами тощо.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Чому «хрестові походи» українських чиновників проти контрабанди не приносять вагомих результатів
Андрій Голуб
Економіка
Через східноєвропейський кордон до ЄС потрапляє значна частина контрабандних товарів, серед яких цигарки посідають почесне місце
Ольга Ворожбит
Світ
Французька митниця та поліція в боротьбі з контрабандою зосереджуються передусім на кількарівневих схемах, що фінансують організовану злочинність
Алла Лазарева
Світ
Тиждень обговорив із Євгеніусом Cікоцкасом, директором із питань протидії нелегальній торгівлі у Східній Європі компанії Japan Tobacco International, тіньовий обіг сигарет у регіоні й методи боротьби з контрабандою.
Економіка
Чи вдається представникам ООС стримувати потоки незаконного товару, що прямує через лінію фронту?
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Чому правописні реформи є нормальним явищем для життя мови
Ганна Трегуб
Суспільство
Чим викликана пиха спортивних авторитетів у ставленні до України
Іван Вербицький
Суспільство
Німецька політика переживає перший інтенсивний конфлікт поколінь XXI століття. Чому традиційні партії при цьому мають вигляд дуже старих?
Саша Ленартц
Суспільство
Наш кореспондент був на площі Тяньаньмень під час жахливих подій і намагався порахувати загиблих. Сьогодні Пекін радо б витер цю масакру з колективної пам’яті населення. Чи діятиме уряд так знову?
Джонні Ерлінґ
Світ
Чому тероризм глобалізується та чим це загрожує світовій безпеці
Олександр Кореньков
Світ
У шпигунському світі агенти контррозвідки — бідні родичі. Їхні колеги з мейнстримного шпіонажу ведуть «польові роботи», рознюхують таємниці й тішать своїх босів.
Едвард Лукас
Авторські колонки
З ким дружить і проти кого воює сьогодні Саудівська Аравія
Володимир Заблоцький
Світ
Яким шляхом піде Індія після парламентських виборів
Мрідула Гош
Світ
Що таке Гіперлуп, на якому етапі впровадження перебуває ця технологія у світі та наскільки реальною є побудова транспорту на основі Гіперлупу в Україні
Катерина Койдан
Наука
Усі говорять про дуель між Маском та Безосом — двома чоловіками, які хочуть заселити космос. Але майже не помічена громадськістю триває ще одна битва: Маск проти Boeing і Lockheed Martin. І тут ідеться не про великі візії майбутнього, а про мільярди Пентагона
Штефан Бойтельсбахер
Світ
Мабуть, лише один політик у світі може викликати такі протилежні емоції — від захоплення до ненависті й відрази. Ім’я йому — Дональд Трамп.
Тарас Березовець
Авторські колонки
Чи задумувалися ми бодай раз над тим, що означає мислити? На перший погляд, схоже запитання повіває тривіальністю. Якщо ж людина – розумна істота, то хіба мислення не є її невід’ємною частиною? Тоді дивно було б стверджувати, що ми геть ніколи не міркуємо. Та чи зводиться мислення до оперування думками або їхнього коментування?
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як російська монархія створювала «ролі» для поневолених народів
Ярослав Гирич
Культура
Про шляхи, якими сучасна Індія долає і переосмислює колоніальний спадок у культурі, вплив цього процесу на її літературу й теми, актуальні для сучасних індусів та решти світу, Тижню розповів сучасний англо-індійський письменник Абір Мухерджі, гість цьогорічного «Книжкового Арсеналу».
Ганна Трегуб
Культура
Ідилічну картину із садками та квітниками малює уява, коли думаєш про приємний час міської жительки на пенсії, що має родинну хату в невеликому містечку.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Є такий популярний кіножанр, відомий нам усім як вестерн. Деякі фільми, створені за його каноном, стали шедеврами світової кінематографії. І так сталося не без причини, що я пригадую лише кілька: «Високий полудень», «Чудова сімка», «Потяг до Юми», а надто «Буч Кессіді і Санденс Кід».
ОНУХ
Авторські колонки