Український тиждень № 23 (603) від 6 червня, 2019

Зміст номеру:
Годі зловтішатися. «А ми вам казали, знали, що так буде» — напишіть це в соцмережах, вкладіться в онлайн-рекламу, щоб побачила велика аудиторія. І нічого, окрім схвалення однодумців і сичання ботів у відповідь, не отримаєте.
Дмитро Крапивенко
Політика
Ні, це не випадковість, не збіг і навіть не «совпадєніє». Харківський мер спершу заявив, що треба розглянути повернення проспекту Петра Григоренка його попередньої назви «проспект маршала Жукова» (і заразом прибрати з центральної площі волонтерський намет допомоги фронту). А потім закликав покаятися перед російськими агресорами.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Кавалерійську атаку на систему органів влади, розпочату вже під час інавгурації, новий президент України змушений був раптово зупинити.
Роман Малко
Політика
Що стоїть за флешмобом «Визнайте вибір Донбасу»
Денис Казанський
Суспільство
На шостий рік російської агресії список громадян України, яких утримує Кремль чи проросійські бойовики, налічує щонайменше 250 людей.
Ганна Чабарай
Суспільство
Як Україна зіграла в піддавки з Росією щодо підготовки до газового протистояння наступного року
Олександр Крамар
Економіка
Тема використання розробок штучного інтелекту (ШІ) уже давно є однією з найобговорюваніших у суспільстві: вона спричинила численні дискусії, конференції, неформальні бесіди й ділові зустрічі, причому не обов’язково у сфері ІТ-технологій.
Галина Олійник
Суспільство
Український ІТ-спеціаліст про майбутнє співіснування людини та роботів.
Юрій Лапаєв
Економіка
Штучний інтелект — технологія майбутнього. Але алгоритми не завжди функціонують так, як запланували їхні розробники. Нові системи можуть також завдати великої шкоди
Бенедикт Фойст
Суспільство
Як уряди різних країн підтримують своїх дослідників у сфері штучного інтелекту
Катерина Койдан
Наука
Що таке лібертаріанство й чим воно може прислужитися «русскому миру» в Україні
Максим Віхров
Політика
Чи стане передвиборча фішка нового президента частиною його реальної політики
Андрій Голуб
Політика
Без активних дій з боку української дипломатії нормандський формат не запрацює
Алла Лазарева
Світ
Чи стануть вибори до Європарламенту новим початком?
Філіпп де Лара
Світ
Завдяки чому європейським зеленим вдалося підняти свою хвилю на виборах до Європарламенту так високо?
Ольга Ворожбит
Світ
Немає жодної європейської нації, є лише європейський ерзац-націоналізм. Націоналізм також згодом минає. Люди, які вважають себе «гордими» чи «переконаними» європейцями, гадають, що націоналізм для них — пройдений етап
Генрик М. Бродер
Світ
Безоглядна політика сили знову поступово визначає міжнародні відносини.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Наприкінці цього року настане пора святкувань чергової річниці подій 1989-го, коли відзначатиметься неймовірна відвага й лідерство поневолених країн від Балтійського до Чорного морів, які звільнилися від комуністичного ярма. Ці святкування, що відбудуться в найближчі місяці, цілком виправдані. Та майбутнє — більш захопливе, ніж минуле.
Едвард Лукас
Авторські колонки
У Києві 23–24 травня відбулася щорічна дослідницька конференція «Комунікація центрального банку: від таємниці до прозорості», яку спільно організували Національний банк України та Національний банк Польщі. Тиждень поспілкувався з одним із учасників заходу, віце-президентом Федерального резервного банку Чикаго (ФРБЧ) Джонасом Фішером, про тенденції американської та глобальної економік і ризики, які їм загрожують.
Любомир Шавалюк
Економіка
Не Газпром, не «Сбербанк», не «Роснефть», а підприємство, розташоване в глибокому Сибіру, якому вдалося накопичити €46 млрд, і тепер воно часто виплачує двозначні дивіденди
Едуард Штайнер
Світ
Історія відкриття реакції, що призвела до Хіросіми та Чорнобиля
Олег Фея
Наука
Мабуть, українцям таки вдалося зробити прорив. Ми зламали традиційну й усталену тисячоліттями систему «хліба та видовищ», залишивши від неї як нашу основну потребу скромне «видовище».
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
До того, що знання оцінюються, ми звикаємо ще зі школи. Утім, з приводу твердження, чи можна перетворювати їх на предмет купівлі-продажу, нерідко виникають якісь неоднозначності.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Кому заважала Алла Горська?
Любов Крупник
Історія
Як склалася доля волинських татар у ХХ столітті
Михайло Якубович
Історія
Написаний російською роман «Довгі часи» («Долгота дней») приніс Володимиру Рафєєнку Вишеградську літературну премію Східного партнерства.
Олена Кухар
Культура
Про цьогорічні сенси, настрої та програму одного з найбільших європейських оперних фестивалів
Анна Ставиченко
Культура
Ірина Рибакова працювала журналістом усе своє свідоме життя, із 2004 року.
Антон Лисенко
Суспільство
Живучи в Києві, я всякчас обіцяв собі, що подорожуватиму на схід і на південь від України, бо ж туди недалеко. Але мої досягнення були радше скромні: крім Ізраїлю й Туреччини я не доїхав до жодної з відроджених на руїнах СРСР країн, які лежать на південний схід від Києва.
ОНУХ
Авторські колонки