Український тиждень № 22 (602) від 30 травня, 2019

Зміст номеру:
Оце так новина! В інтерв’ю британському Financial Times олігарх Ігор Коломойський заявив, що «Україна повинна взяти приклад із Греції, відмовившись від програми суворої економії Міжнародного валютного фонду та оголосивши дефолт за зовнішнім боргом».
Любомир Шавалюк
Економіка
Минулого разу я писав про шість тактик політичної війни, спільних для Росії та Китаю, а також про три тактики, які наразі застосовує тільки режим у Пекіні (див. «Токсична двадцятка», Тиждень, № 21). Тепер розгляньмо 11 тактик, які застосовує лише Кремль.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Як різні політсили готуються до дочасних парламентських перегонів
Денис Казанський
Політика
Як підозрюваним у вбивстві херсонської активістки Катерини Гандзюк змінили обвинувачення
Станіслав Козлюк
Суспільство
Незабаром українці почнуть усвідомлювати, що останні кілька років були аж ніяк не найгіршими часами в економіці та соціальній сфері
Олександр Крамар
Економіка
Це, звісно, не п’ять років і навіть не сто днів, але все одно матеріалу для висновків не бракує. Головний наочний результат першого тижня при владі чинного президента один: дива не сталося.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як ініціатива референдуму щодо переговорів із Росією відкриває скриньку Пандори
Максим Віхров
Політика
Після приходу на Банкову нових облич у суспільну свідомість почали посилено вкидати зовнішньо привабливі пропозиції спільного керівництва політикою та соціально-економічними процесами.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Чи стане Зеленський провідником реваншу
Роман Малко
Політика
Перші кроки нового президента заклали чимало потенційних проблем передусім для нього самого. Потенційні успіхи роздивитися складніше
Андрій Голуб
Політика
Упродовж червня зміниться не лише депутатський склад Європейського парламенту. У липні ЄС матиме нових голів Єврокомісії, Європарламенту, Ради ЄС та Європейського центрального банку
Алла Лазарева
Світ
Про що свідчать результати виборів до Європарламенту в країнах Центрально-Східної Європи
Ольга Ворожбит
Світ
Що означатимуть результати виборів у Литві для України?
Вайдас Сальджюнас
Світ
Чому правий популізм в усьому світі набирає силу
Майкл Бініон
Світ
Бюрократичне чудовисько, дороге адміністрування, притулок для відпрацьованих політиків: ЄС має погану славу. А ще ж закиди, що національним парламентам і сказати нічого. Це справді так? Перевірка фактів
Ганнелоре Кроллі
Світ
Як розвивається ситуація довкола російських ракетних систем для Туреччини
Юрій Лапаєв
Світ
Наслідки бездарного господарювання та посухи: експерти з харчування бояться голоду в КНДР, який уже був у 1990-х і під час якого вмерли мільйони. Вождь Північної Кореї, тим часом відкриває розкішні торгові центри
Торстен Крауель
Світ
«Ашшааб юрід іската уннізам», — ці чотири арабські слова (які в перекладі означають «народ хоче повалення режиму») ще з часів Арабської весни ввійшли в лексикон політичної вулиці Близького Сходу.
Михайло Якубович
Світ
Автономні авто та електромобілі — який між ними зв’язок? І наскільки ймовірно, що ми побачимо їх в найближчі роки чи десятиліття? Хто, як і в яких технологіях зацікавлений і які можливі перешкоди?
Ґвідо Белльберґ
Авто
Насолоду й панування нерідко визнають чинниками, за допомогою яких людина реалізує свої життєві потреби. Та чи залишатимемося ми, всякчас розкошуючи та владарюючи, достоту унікальними істотами? І чи зводиться наша стратегія існування лише до того, щоб узяти від життя геть усе?
Тарас Лютий
Авторські колонки
Почну з поганих новин: двадцятиліття свободи може скоро закінчитися. Йдеться про обмеження вибору учнями навчальних дисциплін для ДПА — ЗНО.
Ярослав Гирич
Авторські колонки
Українсько-російський союзний договір 1920 року
Станіслав Кульчицький
Історія
Директорка Лондонського книжкового ярмарку, гостя цьогорічного «Книжкового Арсеналу» розповіла Тижню про шляхи та важливість входження національних літератур (зокрема української) на англомовний ринок, увагу британських видавців до внутрішньої та міжнародної читацької аудиторії й участь у міжнародних книжкових виставках як вагому практичну складову культурної дипломатії.
Ганна Трегуб
Культура
Яка атмосфера була на 72-му Каннському кінофестивалі
Катерина Барабаш
Культура
Краматорськ втікав від Наталі Оскоми кілька разів. Чомусь саме до цього східного міста студентка, яка вивчала філософію та богослов’я у Львові та Польщі, намагалася потрапити різними шляхами. Але Краматорськ приготував творчій дівчині справжній сюрприз.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Час від середини травня до середини червня, мабуть, найкращий період для відвідин Києва. За вікнами погідна, повна свіжої зелені весна, що символізує відродження надій.
ОНУХ
Авторські колонки