Український тиждень № 21 (601) від 23 травня, 2019

Зміст номеру:
Володимир Зеленський став президентом. Тепер офіційно. Хоча ще тиждень тому експерти й частина народних депутатів пророкували йому інавгурацію в останні дні травня.
Станіслав Козлюк
Політика
Деяким тезам з інавгураційної промови Володимира Зеленського я готовий аплодувати.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Музикант визначився з майбутнім у політиці, однак про його перспективи говорити зарано
Андрій Голуб
Політика
На окупованому Донбасі активізувалися ініціативи щодо повернення до складу України на правах автономії
Денис Казанський
Суспільство
Протягом кількох найближчих кварталів перед Україною постануть потужні економічні виклики
Любомир Шавалюк
Економіка
Найцікавіші розробки першого українського конкурсу проектів оборонних технологій
Володимир Заблоцький
Економіка
Можна виграти битву, але програти війну, слушно стверджував Наполеон Бонапарт, а він знався на предметі.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Ухвалений наприкінці квітня закон про функціонування державної мови під час доопрацювання втратив (або їх не було враховано) низку важливих пунктів і пропозицій, які є необхідною умовою для ефективної українізації
Олександр Крамар
Політика
В Україні ухвалили Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». 16 травня він був опублікований і почне діяти через два місяці, за винятком деяких норм. Тривала робота над документом породила чимало міфів: від мовного патруля, який стежить, чи правильно люди спілкуються на вулицях, до поголовних іспитів з української. Тиждень спростовує найпоширеніші з них.
Ганна Чабарай
Інфографіка
Коли запрацює мовний закон: яка процедура його імплементації, хто і як може цьому протидіяти?
Роман Малко
Політика
Як новий закон про мову може зламати головні механізми русифікації України
Максим Віхров
Політика
В опозиційних до України середовищах активно критикують Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а Кремль навіть намагається скликати засідання Ради Безпеки ООН для обговорення внутрішніх справ української держави, як завжди, лобіюючи російську мову в Україні як засіб імперського панування в колишній «Малоросії». Загалом типові пост­колоніальні студії…
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Дональд Трамп нарощує військову потугу в районі Перської затоки: авіаносці, бомбардувальники, бойові кораблі. Це реакція на погрози Ірану вийти з ядерної угоди. Чи стане це початком воєнного конфлікту?
Торстен Крауель, Даніель-Ділан Бемер
Світ
Дональд Трамп виголошує войовничі погрози на адресу Ірану, однак усі розуміють, що він їх навряд чи реалізує.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
За що президент Лукашенка репресував заступника Ради держбезпеки
Сяргєй Пульша
Світ
Тиждень обговорив із французькою письменницею та журналісткою причини й наслідки мілітаризації суспільної свідомості в Росії, технологію використання Кремлем результатів Другої світової війни та перспективи зникнення «радянськості» зі свідомості українців.
Алла Лазарева
Світ
Росія і Китай ведуть неоголошену війну на Заході. Вони не союзники, але співпрацюють. Арсенали в них різні, але перетинаються. Обидві країни застосовують шість основних тактик.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Щоб захистити вибори до Європарламенту від маніпуляцій наближених до Кремля нападників на сторінках Facebook, Google & Co, Брюссель веде віртуальну оборону. Але це протистояння нерівних сил
Бенедикт Фойст, Ганнелоре Кроллі
Світ
Падіння Ірландії під час фінансової та єврокризи було драматичним. Нині Зелений острів став зразком жвавих реформ. Однак саме Brexit може стати для країни проблемою
Клаудія Ваннер, Анне Кунц
Світ
Як підтримка уряду, дешева робоча сила та ігнорування приватності допомагають Китаю перемогти США у перегонах за штучним інтелектом
Катерина Койдан
Наука
Три роки тому Ukraїner вирушав у першу експедицію першим регіоном...
Богдан Логвиненко
Авторські колонки
Годі думати, що існує бодай щось найдосконаліше у світі. Позаяк чи не кожне досягнення може легко зійти на пси, і немає на те ніякої ради. Неперевершеними можуть бути хіба що ідеології чи реклама. Та й то коли їх відповідним чином подати.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як українська література опиралася колонізації на початку XIX сторіччя
Віра Агеєва
Історія
Як Клод-Шарль де Пейсонель шукав межі між Європою та Азією
Владислав Грибовський
Історія
«Ніщо так не об’єднує сусідів, як огорожа між ними»
Юрій Андрієвич
Культура
В інтерв’ю Тижню Сем Гарді, кримінолог, експерт Асоціації з протидії злочинам проти культурної спадщини та мистецтва (ARCA), розповів про зв’язок між полюванням на об’єкти історико-археологічної спадщини та гібридною війною, про використання методів аналізу відкритих даних для розслідування нелегальних розкопок і грабування археологічних пам’яток, а також про те, як і хто використовує їх для пропаганди.
Ганна Трегуб
Культура
Під час нашої розмови вони сидять за партою. Інколи жартують між собою, перекидаються такими добрими й потішними шпильками. Часто поправляють або доповнюють одне одного, згадуючи щось спільне. Така поведінка природна, вони схожі на недавніх випускників школи чи вишу, які завітали до своєї alma mater розповісти про життя-буття, як це зазвичай робить чимало однокашників.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Колись, років 20 тому, у Центрі сучасного мистецтва при НаУКМА демонстрували канонічну виставку двох видатних митців кінця XX століття: Іллі Кабакова родом із Дніпра та співтворця концептуального мистецтва американця Джозефа Кошута.
ОНУХ
Авторські колонки