Український тиждень № 17 (597) від 24 квітня, 2019

Зміст номеру:
Сто років тому маленький гаркавий чоловічок на ім’я Владімір оголосив про настання нової ери, а свою політичну силу — виразником інтересів «простого народу» та вироком прогнилому ладу багатіїв («бариг», висловлюючись сучасним українським політсленгом).
Юлія Олійник
Політика
Українці знову зробили це. Майданом 2014 року вони показали, що не терпітимуть корумпованої, авторитарної влади Віктора Януковича. Тепер дали скуштувати смак поразки Петрові Порошенку.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Ще донедавна, як університетський викладач, я впродовж 18 років возив студентів на двотижневі польові географічні практики.
Андрій Домаранський
Авторські колонки
Мабуть, сьогодні дуже складно про щось казати без емоцій.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Володимир Зеленський виграв вибори, але і далі тримає інтригу стосовно своєї команди. Він обіцяє «нових людей». Таке в українській історії вже не вперше, а нове не дорівнює кращому
Андрій Голуб
Політика
Якими мають бути очільники оборонного відомства: досвід 2014–2019 років
Ярослав Тинченко
Суспільство
Оскільки ресурс наш дуже обмежений і людей, готових на рух уперед, значно менше, ніж потрібно країні для розвитку, ми постійно намагаємось одночасно реалізувати багато проектів, завдань і навіть змішувати причинно-наслідкові процеси, які мали б випливати з логіки одне одного, а не тривати паралельно.
Світлана Одинець
Авторські колонки
Перемога Володимира Зеленського на президентських виборах викликала суперечливу реакцію не тільки в Україні, а й у східних сусідів, де за нашими виборами спостерігали не менш пильно, ніж на Заході.
Денис Казанський
Політика
Shit happens… Як би це перекласти, щоб нікого не образити? Хай буде так: неприємності трапляються. Але вибору особливого немає. Можна вішатися (неестетично), можна складати валізи (нераціонально), можна зібратися з думками й готуватися боронити державу не лише ззовні, а тепер уже і зсередини. Либонь не вперше.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Де пролягають межі припустимого у внутрішній політиці та чому Володимиру Зеленському не варто їх порушувати
Максим Віхров
Політика
За роки незалежності в Україні так і не було подолано численних розламів у тілі держави.
Володимир Василенко
Авторські колонки
Чому важливо не допустити торпедування командою Зеленського процесів економічної та політичної емансипації від Росії
Олександр Крамар
Політика
Чи справді в українському футболі готові боротися з корупцією
Іван Вербицький
Суспільство
Для Чорногорії Революція гідності стала шансом розвернути свій зовнішньополітичний курс повністю на Захід.
Борис Варґа
Світ
Понад 70 років тому, 4 квітня 1949‑го, 12 країн заснували Північноатлантичний Альянс — НАТО.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Під час 12-го Київського безпекового форуму Тиждень зустрівся з американським публіцистом та дослідником російської політики Браяном Вітмором, щоб обговорити майбутні кроки Москви в Україні та світі, а також деталі кремлівської стратегії щодо західного світу.
Юрій Лапаєв
Світ
Схоже, Кремль вирішив закріпитися і в Лівії. Москва підтримує генерала Халіфу Хафтара, військового керівника, який окрім особистих забезпечує і російські інтереси
Павєл Локшин
Світ
Після тривалих вуличних протестів, відставки президента Абдельазіза Бутефліки та арештів його соратників перспектива президентських виборів залишається невизначеною
Алла Лазарева
Світ
За проїзд на червоне світло бали знімаються. За донорство 200 мл крові додаються. Китайська система соціального рейтингу деталізована до абсурду. Але критики побоюються, що нею можна маніпулювати
Джонні Ерлінґ
Світ
Від чого гинуть кораблі сьогодні
Володимир Заблоцький
Світ
Те, що досі фемінізм боровся лише за права жінок, є наслідком патріархальних владних структур. Але якщо майбутнє має стати жіночим, то й для феміністок є лише один шлях до влади
Ральф Бент
Світ
Фотографія, оприлюднена 10 квітня командою Event Horizon Telescope («Телескоп горизонту подій», EHT) стане одним із символів десятиліття.
Олег Фея
Наука
Як працюють безпілотні автомобілі, чому так складно зробити абсолютно автономний автомобіль і коли все ж таки зникне потреба у водіях
Катерина Койдан
Наука
«Як ви думаєте, що тепер із нами буде?» — запитав мене днями один таксист. Надзвичайний таксист, я сказала б.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Нині дехто говорить про спад колишньої популярності друкованої книжки, все менше й менше визнаючи її цінність, адже багатотисячних накладів уже майже не існує. І річ не так у розвоєві електронних носіїв, як у концентрованій силі впливу новочасних медійних образів. Як колись друк підважив рукописну традицію, так кіно, телебачення та інші медійні форми зображення кинули виклик надрукованим на папері текстам.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Приватна власність у теоріях і практиці більшовицьких вождів
Станіслав Кульчицький
Історія
У розмові з Тижнем нідерландський мистецтвознавець, член Ради Фонду Харджієва розповів про роль архівних збірок у розкритті історії авангардного мистецтва, доль і стосунків художників, що належали до цієї течії, та роль приватного колекціонерства в збереженні репресованого й забороненого художнього надбання.
Ганна Трегуб
Культура
Що об’єднує різні покоління українських джазменів
Ігор Закус
Культура
Як тільки в Україні вибухнув Майдан, а далі війна, отець Богдан почав відрощувати собі козацького чуба.
Роман Малко
Суспільство
Субота, 13 квітня Мій літак із запізненням сідає в Києві. Вже немає часу заскочити додому, тому одразу їду в театр Франка дивитися п’єсу Вільяма Шекспіра «Коріолан» у режисурі Дмитра Богомазова.
ОНУХ
Авторські колонки