Український тиждень № 15 (595) від 10 квітня, 2019

Зміст номеру:
Брехня стала бичем сучасного світу. Вона здатна змінювати все довкола, гібридизувати, перетворювати та руйнувати, здавалося б, непорушні основи буття.
Роман Малко
Політика
Психіка українця — річ пластична. Ще тиждень тому навколо мене волали «всьо пропало», а вже сьогодні дедалі частіше чую: «Якось воно буде, адже ніколи не було такого, щоб ніяк не було. Ну а раптом у нього щось вийде?»… Це я про вибори, точніше, про сюрприз першого туру.
Юрій Макаров
Авторські колонки
«Почую кожного» — так звертався з білбордів та агітаційних роликів до виборців на початку 2011 року тодішній кандидат у президенти Янукович.
Богдан Логвиненко
Авторські колонки
Попри специфічну ситуацію в Україні, — пострадянській державі, яка все ще бореться за незалежність в умовах широкомасштабної війни, — нинішні президентські вибори демонструють прикру схожість із політичним життям у «старих» демократіях.
Філіпп де Лара
Авторські колонки
Як супротивник готується до нової війни на Донбасі
Ярослав Тинченко
Суспільство
У Центрвиборчкомі оголосили остаточні результати першого туру виборів та призначили повторне голосування.
Андрій Голуб
Політика
Я свідомо не беру участі в публічних дискусіях під час нинішніх передвиборчих перегонів, коли більшість опонентів у тій чи іншій формі персоніфікує рівень політичних баталій, спрощуючи його до аналізу дій та обіцянок кандидатів у президенти аж до обговорення їхніх медичних аналізів.
Антін Мухарський
Суспільство
Під час конференції наукової молоді #YSC 2.0 «Економічне майбутнє України», проведеної Київським міжнародним економічним форумом разом із Українською асоціацією Римського клубу, Тижню вдалося поспілкуватись з почесним президентом Римського клубу Ернстом фон Вайцзеккером. Ми обговорили з ним специфіку сучасних ринків, глобальні економічні, екологічні та технологічні виклики.
Любомир Шавалюк
Світ
Два попередні століття в нашій історії стали епохою екстремальних суспільних і воєнних потрясінь.
Політика
У чому полягають переваги соціально-економічної доктрини консерватизму
Олександр Крамар
Політика
На чому оснований консервативний світогляд і які пріоритети для України з цього випливають
Максим Віхров
Політика
Як Литва намагається покарати Росію за воєнні злочини
Вайдас Сальджюнас
Світ
В інтернеті викристалізувалося глобальне середовище циніків. Добре почуваються там і деякі терористи
Леннарт Пфалер
Світ
Як російська протиповітряна система стала каменем спотикання для міжнародної політики Туреччини
Юрій Лапаєв
Світ
Як змінюється стратегія розбудови армії в США
Володимир Заблоцький
Світ
НАТО святкує 70-ту річницю. Поза сумнівом, французи, які будували лінію Мажино, теж відзначали прогрес.
Едвард Лукас
Авторські колонки
В експерименті, у якому взяли участь дві тисячі осіб, фінські вчені протестували базовий дохід. Весь світ цікавиться його результатами. Вони несподівані
Тобіас Кайзер
Світ
Австрійський канцлер спільно з правонаціональною Австрійською партією свободи (АПС) розпочав у своїй країні багато реформ. Про такий ступінь підтримки інші християнські демократи в ЄС можуть лише мріяти
Крістоф Б. Шліц
Світ
Якими бачать свої життєві пріоритети молоді білоруси
Сяргєй Пульша
Світ
Торік 2 жовтня стало відомо про старт інформаційної кампанії #CorrectUA. Український МЗС ініціював звернення до провідних світових мас-медіа щодо заміни зросійщеного варіанта транслітерації географічних назв частини українських міст (Lvov на Lviv, Kharkov на Kharkiv, Odessa на Odesa, Nikolaev на Mykolaiv, Rovno на Rivne, Ternopol на Ternopil та Ukraine замість the Ukraine).
Ярослав Гирич
Авторські колонки
Іще, либонь, від часів Петронія вкоренилася теза, що світ нагадує театр, а люди в ньому — акторів. Утім, у нинішній театралізації життя розташування учасників цього чину дещо змінилося. Повсякденні ролі набридають і годяться хіба що для невибагливої масовки. Чи ж не тому чимало людей одразу потрапляє в розряд глядачів, або, краще сказати, інертних споглядальників?
Тарас Лютий
Авторські колонки
За оцінкою уряду ЗУНР, за один рік — із 1919-го по 1920-й — щонайменше 10 тис. бійців УГА померло в польських таборах військовополонених
Святослав Липовецький
Історія
Із учасником цьогорічного журі фестивалю Docudays UA, данським режисером Сімоном Леренґом Вільмонтом Тиждень поспілкувався про баланс фактів та емоцій у кіно, етичний бік документалістики та шлях, який вона собі сьогодні прокладає як до найвищих кіновідзнак, так і до стримінгових платформ.
Ганна Трегуб
Культура
Майже 10 років тому підприємець Сергій Поливко вирішив облаштувати в колишньому гуртожитку, що давно вже стояв порожнім, дискотеку для молоді.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Коли в мене з’явилися проблеми з міжхребцевими дисками, я став використовувати невелику поперекову подушку для підтримки кривої лінії нижньої частини спини.
ОНУХ
Авторські колонки