Український тиждень № 13 (593) від 28 березня, 2019

Зміст номеру:
Тільки досвідчений пройдисвіт нині наважиться впевнено говорити про те, що чекає на Україну після президентських виборів.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Оскільки березень нинішнього року збігається з п’ятими роковинами російського так званого референдуму в Криму під кулеметами й автоматами військ вторгнення, в українських ЗМІ згадують ті події, хоча й доволі ритуально, мовляв, треба відреагувати на дату. Але все одно цікаво, які ж підсумки та наслідки тих карколомних геополітич­них змін і як тепер за кілька років їх оцінюють мешканці півострова.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Чим запам’ятається президентська кампанія
Денис Казанський
Політика
Чому частина громадськості виступає проти реконструкції вулиці, на якій у 2014-му стався масовий розстріл майданівців
Станіслав Козлюк
Суспільство
Україні потрібна політика виходу з бідності, а не загальної зрівнялівки
Олександр Крамар
Економіка
Кілька разів у новій історії Україна, здавалося, дістала змогу дихати на повні груди.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому економічний розвиток, подолання корупції та звільнення Донбасу безпосередньо залежать від проєвропейського зовнішнього курсу
Максим Віхров
Політика
Екзит-поли можуть стати головним інструментом боротьби й дестабілізації уже в день виборів
Андрій Голуб
Політика
На нинішніх виборах українці вибиратимуть між незворотністю курсу на зміцнення національної держави й традиційним «маятниковим» відкотом, який цього разу може мати значно серйозніші наслідки
Олександр Крамар
Політика
«В Україні — інший політичний контекст, інші проблеми, інший етап розвитку, та навіть популізм інший!» — замислившись, чому французька преса так мало пише про українські вибори, паризький колега ніби виправдовувався.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Як можуть вплинути результати президентських виборів в Україні на розвиток ініціативи Східне партнерство
Юрій Лапаєв
Політика
Місце терористичних атак у російській військовій стратегії в Україні, Грузії та Молдові
Олександр Кореньков
Світ
Після терактів 11 вересня 2001 року в Сполучених Штатах Америки слово «тероризм» стало вживатися переважно в співвідношенні з феноменом ісламізму.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Як європейське судочинство карає своїх громадян, які воюють на стороні терористів у російсько-українській війні
Ольга Ворожбит
Світ
Які структурні зміни необхідно провести Альянсу для повноцінного стримування Росії
Фредерік Бен Годжес
Світ
Чи є надія на подолання наслідків геноциду в Руанді
Майкл Бініон
Світ
Тиждень обговорив із французькою дослідницею Крістін Дюґуен доктрину Парижа у сфері кібербезпеки, механізми протидії фейковим новинам та ймовірність пов­ного відключення Росії від інтернет-мережі.
Алла Лазарева
Світ
У мене нове улюблене слово — «вестсплейнінґ». Хотів би сказати, що вигадав його сам, але ні, ця честь належить американській коментаторці Кейті Янґ.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Американський мільярдер Джордж Сорос є уособленням ворога не лише для Віктора Орбана. Всюди на Заході праві націоналісти вважають його відповідальним за всі лиха глобалізації. Що за цим стоїть?
Ріхард Герцінґер
Світ
Нині в тимчасовому користуванні можна мати багато чого — від авто до валізки. Тривалий час здавалося, що ця економіка поділу буде корисна для всіх. Однак підступність моделі виявляється лише з часом
Гольґер Чепітц
Економіка
Штучний інтелект (ШІ) відкриває перспективи застосування й ставить нас перед викликами та ризиками нового типу. Водночас він може бути й методом дізнатися більше про себе
Петер Ґлязер
Суспільство
Чому конспірологічні теорії заполонили YouTube та як змусити алгоритми рекомендувати контент, що відповідає суспільним інтересам
Катерина Койдан
Наука
80 років тому, 15 березня 1939‑го, сім корпусів Вермахту із нацистської Німеччини перетнули чеський кордон. Це сталося в результаті підписання у вересні 1938-го Мюнхенської угоди. Створення «Протекторату Богемії та Моравії» і подальша окупація в 1939–1945 роках є чи не найзловіснішими моментами чеської історії. Нацисти тоді хотіли не лише онімечити Чехію, а й поступово знищити її.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Тих, хто часто фігурує в медіа-сфері, здобуваючи славу серед масового споживача, називають медійними особами. Ними є політики, бізнесмени, громадські активісти, спортсмени, актори, шоумени та інші соціокультурні діячі. Та важливо розрізняти й медійних персонажів, або віртуальних фігур, що на вигляд як реальні, але репрезентують недійсних осіб.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Перші королі з династії Яґеллонів
Віталій Михайловський
Історія
Про європейський досвід збереження кінотеатрів у центрах столиць, їхню репертуарну варіативність, якої уникають українські кінопрокатники, виховання аудиторії, готової до серйозного закордонного й вітчизняного кіно, Тижню розповів генеральний директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі.
Ганна Трегуб
Культура
Сірануш, або, як її частіше називають знайомі, Сіра, зізнається, що любить усе ускладнювати й ставити амбітні цілі. І в цьому вона вкрай послідовна: коли життя підкинуло їй надважке випробування, тендітна Сіра зробила його стимулом для розвитку.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Минулої неділі я був учасником цікавої події, коріння якої сягає далекої історії, але, що не менш важливо, вона може мати вплив на близьке й далеке майбутнє.
ОНУХ
Авторські колонки