Український тиждень № 11 (591) від 14 березня, 2019

Зміст номеру:
Надвечір 12 березня Володимир Зеленський повідомив на власній сторінці у Facebook, що роботу над новим сезоном серіалу «Слуга народу» завершено.
Андрій Голуб
Політика
Адміністрація Дональда Трампа обмірковує пропозицію, підтримувану особисто президентом, про те, що союзники мають оплачувати повну вартість за розташування американських підрозділів і баз на їхніх територіях плюс 50% надбавки.
Едвард Лукас
Авторські колонки
У чому ефективність технології «висування-зняття»
Роман Малко
Політика
Негативні тенденції агітаційної кампанії на президентських виборах
Станіслав Козлюк
Політика
Тиждень поговорив з адвокатом, який представляє родини загиблих у катастрофі малайзійського літака рейсу МН17 у позові проти РФ у Європейському суді з прав людини, про докази в цій справі, про те, коли чекати на рішення суду та які можливі наслідки вердикту для Росії
Юрій Лапаєв
Світ
Українці потроху звикають до коливань на валютному ринку. Зміни курсу гривні викликають щоразу менший ажіотаж у суспільстві.
Любомир Шавалюк
Економіка
Коли ми тільки готувалися до запуску на «UA: Першому» президентських дебатів — програми «Зворотний відлік», яка вийде в ефір наступного понеділка, я передивився силу-силенну аналогічних шоу, здебільшого американських та французьких, починаючи з 70-х років минулого століття, які є у вільному доступі в мережі.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як шоумени бавляться в політику й аполітичність
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Чому розвиток політичного маркетингу може зробити демократію загрозою національній безпеці
Максим Віхров
Політика
Через політичну неструктурованість українського суспільства представницька демократія за формою щоразу більше вироджується в політичне шоу
Олександр Крамар
Політика
Це сталося у жовтні 1980 року. Відомий комедійний актор, яскравий телеведучий, поборник суспільних табу Мішель Колюш висунувся кандидатом у президенти Франції.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Чому минула мода на музичні «агітбригади»
Марта Зельвер
Політика
Як зірки шоу-бізнесу стають частиною політики на Заході
Ольга Ворожбит
Світ
Енергетичні кооперативи — шлях до реальної деолігархізації галузі
Денис Казанський
Суспільство
Потенційний план дій експедиційних сил росіян у Венесуелі за досвідом України й Сирії
Марк Войджер
Світ
Чи є шанс на мирне врегулювання кризи?
Мрідула Гош
Світ
60 років тому філософ Карл Ясперс опублікував свій трактат про атомну бомбу. Він доводить, наскільки наївно та невимогливо сьогодні діють політики. Вони повинні порушити перед собою питання про наднаціональну правову систему
Томас Шмід
Світ
Оборонний бюджет Пекіна побив рекорд. Китай із 2 млн солдатів ще має потребу наздоганяти лідерів, але в певних бойових технологіях майбутнього він значно випереджає решту
Джонні Ерлінґ
Світ
Італійці, які мають недостатній дохід, можуть отримувати до €780 на особу. Люди в Римі ще не вірять, що ці гроші справді будуть
Вірджинія Кірст
Світ
Як працює китайська система соціального рейтингу
Катерина Койдан
Наука
Німецькій армії (Бундесверу) бракує кваліфікованої робочої сили. Схожа ситуація нині й в інших державних секторах економіки.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Вільно припустити, що мало не всі розпізнавання себе на світлині, до чого батьки привчають нащадків змалечку, демонструючи їхні зображення у фотоальбомі, є одним із чинників самоідентифікації.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Виборчі кампанії на Західній Україні на зламі ХІХ–ХХ століть супроводжувалися підкупом, залякуванням та навіть убивствами виборців
Святослав Липовецький
Історія
Якою є сучасна українська діаспора
Юрій Андрієвич
Культура
Якою російсько-українська війна постає перед очима закордонного мистецтва
Ганна Трегуб
Культура
Запитую в Наталії Тимошенко: «А якби ви не змогли всіх вивезти, тікали б самі, без них?». Вона робить круглі очі, наче я несподівано почала розмовляти незнайомою мовою, а потім хитає головою: «Ні. Жила б там. Партизанила. Думаю, в окупації є чим займатися, було б бажання».
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Ще не вщухло святкування Міжнародного дня жіночої солідарності, як агентство новин Reuters повідоми­­ло: «Модна лялька Барбі, відома в усьому світі, 9 березня святкує свою 60-ту річницю новими колекціями, які вшановують ролі та професії, у яких жінки представлені недостатньо».
ОНУХ
Авторські колонки