Український тиждень № 9 (589) від 28 лютого, 2019

Зміст номеру:
Історія про контрабанду запчастин для вітчизняної оборонки, яку дослідили «Наші гроші», рвонула, як бомба.
Роман Малко
Політика
Карфаген має бути зруйновано. Директор Інституту національної пам’яті минулої п’ятниці заявив, що слідом за декомунізацією планується розробити закон про деколонізацію.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Командувач ООС про переозброєння армії та характер бойових дій сьогодні
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Як розцінюють вибори президента України нинішні та колишні лідери самопроголошених республік Донбасу
Денис Казанський
Суспільство
Чому партії в Україні не є соціальними ліфтами й не зможуть ними стати, якщо не зміняться
Роман Малко
Політика
Любите ви чи ненавидите Євробачення, але важко не визнати, що саме завдяки йому чи не вперше за останні кілька місяців ми відволіклися від того, що країна проходить через президентську кампанію з усіма її випробуваннями. І тут у мене для вас дві новини: хороша — ви змогли відволіктися, погана — Євробачення здатне конкурувати з президентською кампанією тільки тому, що, по суті, ці два явища стають дедалі більш схожими, хоч і не повинні.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Про що свідчить структура інвестицій в економіку України
Любомир Шавалюк
Економіка
Чому українці штурмують виші, замість того, щоб опановувати дефіцитні робітничі професії
Максим Віхров
Суспільство
Сучасна українська армія цього року має відсвяткувати своє 28-ліття. За людськими мірками, це вік набуття певного життєвого досвіду та розквіту фізичних сил.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Тиждень на умовах анонімності опитав військовослужбовців із різних родів військ та військових навчальних закладів
Юрій Лапаєв
Суспільство
Щоб дізнатися про плани щодо розвитку системи управління кадровими питаннями в Збройних Силах України, Тиждень зустрівся з начальником Головного управління персоналу — заступником начальника Генерального штабу ЗСУ.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Французькі генерали переконують політикум у тому, що армія держави не змогла б адекватно відповісти на повномасштабний наступ, якби він стався
Алла Лазарева
Світ
Європарламент оприлюднив перші результати опитувань щодо виборів у ЄС. Лідирує Європейська народна партія, ймовірно, додасться голосів у правих політсил. А в центрі є несподіваний переможець
Ганнелоре Кролі
Світ
«Основною мотивацією перебування в політиці є запобігти успіху тих, хто, коли сьогодні до нас прийдуть китайці, завтра ж піде на пластичну хірургію косити очі, післязавтра заражатиметься жовтяницею, а за два дні у своїх анкетах писатиме, що з дитинства любив рис».
Ольга Ворожбит
Світ
Емірати відкривають Сербію. Президент Вучич вітає арабів, але до інвесторів виникають питання
Торкіт Трайхель
Світ
Є інформація, що в Чехії діють російські спецслужби, посольство в Празі — база для операцій по всьому ЄС. Та президент Чехії Земан вважає ці дані «дурними балачками»
Філіпп Фріц
Світ
Що може зробити Європа проти колишніх бойовиків «ІДІЛ»
Майкл Бініон
Світ
Сухопутні війська Росії як засіб агресії Кремля
Володимир Заблоцький
Світ
Владімір Путін погрожує Заходу новою гонкою озброєнь, і накочуються спогади про 1980-ті. Тоді СРСР непокоїли плани США розташувати крилаті ракети й «Першинги» з ядерними боєголовками, щоб мати надійний засіб стримування в Західній Європі. Фінансований радянською владою «рух за мир» набув популярності в Західній Німеччині, Нідерландах і Великій Британії.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Апофенія — це здатність бачити взаємозв’язок у явно непов’язаних даних. Класичний приклад — усілякі «обличчя» на Марсі, які так полюбляють на сайтах уфологів і які, якщо їх сфотографувати з іншого ракурсу, виявляються просто купою каміння.
Олег Фея
Авторські колонки
Нехай питання про те, чи існує феміністична філософія, і має зарівно ствердні й заперечні відповіді, але неспростовним є те, що з 1970-х років гостро постали проблеми недооцінки жіноцтва, його маргіналізація, залежність і приниження гідності. Такий стан справ, як нерідко вважали речниці цього напряму, випливав із передсудів, відображених у досвіді чоловічого мислення.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Яку систему намагаються реставрувати в Росії сьогодні
Станіслав Кульчицький
Історія
«Оскар»-2019 був незвично млявим, але не позбавленим інтриги
Катерина Барабаш
Культура
Сестри Тельнюк більше ніж два десятиліття співають на українській і світовій сценах, працюють із текстами Шевченка, Стуса, Антонича, сучасних поетів і власними.
Катерина Гладка
Культура
Чим та як вражає слухачів одна з провідних німецьких і європейських оперних сцен
Анна Ставиченко
Культура
Інколи життя набирає шалених обертів, розклад дня важко вмістити в 24 години, але від такого ритму й активності все ж таки дістаєш задоволення, особливо коли ти молодий і маєш багато сил.
Арсеній Сітніков
Суспільство
У своїй статті «Цвях у черевику» (див. Тиждень, № 7/2019) я порушив питання стосунків між українцями, які живуть в Україні, й українцями діас­пори, які беруть активну участь у житті своєї історичної батьківщини.
ОНУХ
Авторські колонки