Український тиждень № 8 (588) від 21 лютого, 2019

Зміст номеру:
На перший погляд, не відбувається нічого, окрім передвиборчої кампанії. Вона вміло відвойовує інформаційний простір.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
У час великих внутрішньоєвропейських і глобальних викликів низький рівень зовнішньополітичного дискурсу в Німеччині викликає занепокоєння.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Електоральні вподобання українців у прив’язці до мапи
Роман Малко
Політика
Під час зустрічей на рівні міністрів оборони держав — членів Північноатлантичного Альянсу в Брюсселі Тиждень зустрівся з главою Місії України при НАТО, щоб обговорити наявні перешкоди на шляху до Альянсу, наслідки розірвання Договору про заборону ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) для нашої країни та російський слід у Північній Македонії.
Юрій Лапаєв
Світ
Чим Крим у нинішньому вигляді незручний для Росії
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Олександр Домбровський — народний депутат, який хоча й обіймає посаду першого заступника, але фактично є керівником профільного Комітету парламенту з питань енергетики, розповів Тижню про ключові виклики в цій галузі та перспективи розвитку.
Дмитро Крапивенко, Андрій Голуб
Економіка
Чому не можна допустити, щоб запровадження ринку електроенергії стало інструментом приховування глибинних проблем галузі
Олександр Крамар
Економіка
Майдан не переміг: беркутівці й менти не покарані, судді не люстровані, олігархи не сидять.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому складно оцінити вплив Революції гідності на сучасне суспільство
Андрій Голуб
Політика
Тиждень публікує загальну інформацію на основі відкритих джерел про постраждалих і загиблих під час Майдану за весь час протестів. Ідеться про осіб, чиї травми були офіційно задокументовані. Інформація коректно відображає цифри щодо загиблих. Стосовно травмованих слід пам’ятати, що в низці підтверджених випадків майданівці уникали офіційного документування через страх бути покараними за участь у протестах
Станіслав Козлюк, Андрій Голуб
Інфографіка
Через які закони виникають проблеми з розслідуванням злочинів часів Революції гідності
Станіслав Козлюк
Політика
Чи можливе в сучасній Україні масове застосування насильства проти громадян?
Максим Віхров
Політика
Севастополець, який установив перший пам’ятник Героям Майдану, досі вважається неідентифікованим загиблим в АТО
Ярослав Тинченко
Суспільство
Як склалася доля ключових персон Антимайдану
Ганна Чабарай
Суспільство
П’ять років тому українська тема несподівано для західної аудиторії набула загостреної уваги провідних медіа.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Як живе пункт пропуску поблизу Луганська
Вікторія Малишева
Суспільство
Про що свідчить поява російського безпілотника в Литві
Вайдас Сальджюнас
Світ
Розпочинається масштабний процес проти сепаратистів, які у 2017-му символічно проголосили в Каталонії республіку. Звинуваченим загрожує до 25 років ув’язнення. Чи загострюватиметься конфлікт у Каталонії?
Уте Мюллер
Світ
Завдяки дипломатії Канада позбудеться репутації нудної країни. Організатори Мюнхенської конференції з питань безпеки, яка відбулася нещодавно, запровадили новий термін «кленолатералізм» (Maplelateralism) у доповіді напередодні гучної події.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Перш ніж до центрального входу розкішного готелю Bayerischer Hof почали з’їжджатися лімузини з президентами, пре­м’єр-міністрами й міністрами оборони, незмінний глава заходу Вольфґанґ Ішинґер задав 55-й Мюнхенській конференції з безпеки тривожний тон.
Пітер Залмаєв
Авторські колонки
40 років тому повсталі проти шаха Ірану здобули перемогу. За неї боролися не лише ісламісти, а й ліберальні демократи. Батьки Парасту Форугар за свою мрію про свободу заплатили життям
Даніель-Ділан Бемер
Світ
Як протистоять одне одному найбагатша людина світу та медіа, пов’язані з Дональдом Трампом
Катерина Койдан
Наука
Коли сходяться докупи гігантські обсяги даних і багато факторів, штучний інтелект переважає людський. Але лише людина може логічно мислити й відрізняти корисні поради штучного інтелекту від хибних
Горст Вільдеманн
Суспільство
Споживання алкогольних напоїв є частиною популярної культури, позаяк вони не просто віддавна ввійшли в раціон людського харчування, а супроводжували мало не всі суспільні ритуали.
Тарас Лютий
Авторські колонки
У 2015-му Оксфордський словник визнав «постправду» визначенням року, а 2016-го Collins підставив їй костура у формі «фейкових новин». Відтоді проблемі було присвячено чимало аналітичних розвідок, що зосередилися на її філософських і політичних аспектах.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
Як розправлялися з дисидентами в добу «розвиненого соціалізму»
Любов Крупник
Історія
100 років тому на Паризькій мирній конференції українська делегація зіткнулася з проблемами, які до сьогодні залишаються невирішеними
Алла Лазарева
Історія
Ізраїльський фільм «Синоніми» став переможцем 69-го Берлінського фестивалю
Катерина Барабаш
Культура
Як ведеться українській документалістиці в момент відродження українського кінематографа
Олеся Анастасьєва
Культура
— Вам дати пакетик? — Ні, дякую, не треба! — Та це ж безплатно, беріть! — Навіть безплатно не треба. Бо вже не буде мене, моїх внуків-правнуків, а цей пакетик десь лежатиме й отруюватиме нашу планету...
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Відвідуючи в 1970-х роках совєтську Україну, я помітив, що в деяких закладах громадського харчування десь у кутку тулився невеликий умивальник, а над ним виднів напис: «Мийте руки». Цей категоричний тон завжди смішив мене, надто коли в деяких тих закладах бракувало туалету, а загальний санітарний рівень був поганенький.
ОНУХ
Авторські колонки