Український тиждень № 7 (587) від 14 лютого, 2019

Зміст номеру:
Справа про вбивство громадської активістки й радниці мера Херсона Катерини Гандзюк вийшла на нове коло. 11 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що голова облради Херсонщини Владислав Мангер отримав підозру в замовленні злочину проти активістки.
Станіслав Козлюк
Політика
До вівторка залишалася надія, що все ще можна буде виправити. У вівторок вирок було підтверджено: наглядова рада Суспільного більшістю голосів таки відправила голову правління Зураба Аласанію у відставку, тільки з відтермінуванням виконання до початку травня, себто до закінчення президентських виборів.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Що основні кандидати в президенти пропонують у програмах та як це відрізняється від їхніх пропозицій п’ять років тому
Андрій Голуб
Політика
Про вищу менеджерську ланку президентської кампанії
Роман Малко
Політика
Економічна деградація руйнує окупований Донбас швидше, ніж бойові дії
Денис Казанський
Економіка
Є низка економічних тверджень, які в сучасному світі вважають прописними істинами. Наприклад, праця, капітал і технології — основні фактори економічного розвитку.
Любомир Шавалюк
Економіка
Якою має бути роль уряду в розвитку національної економіки
Віктор Галасюк
Економіка
Державне регулювання — одна з найважливіших тем для бізнес-спільноти.
Тетяна Паламарчук
Авторські колонки
Чому в Україні саме держава має стати провідником економічних змін і на що має передусім бути спрямоване державне регулювання
Олександр Крамар
Економіка
Чому державний контроль за великим бізнесом не менш важливий, ніж приватизація
Максим Віхров
Економіка
Для чого університетські дипломи тим, хто мріє про кубки і рекорди
Іван Вербицький
Суспільство
Згідно з теорією змов за боротьбою у Венесуелі стоять США. Причина — доступ до покладів нафти в країні. Але аналіз економічної ситуації свідчить про те, що інтереси двох інших країн там більші
Франк Штокер
Світ
Італія не дає собі ради з боргами й економічним зростанням. Згідно з даними п’ятирічного прогнозу Міжнародного валютного фонду, країна тупцює на місці
Аня Еттель
Світ
Чи ще можливо врятувати демократію? Геннінґ Фепель, директор Гамбурзького інституту світової економіки, міркує про становище й загрози для цієї форми держави в часи потрясінь і про те, що має відбуватися тепер
Геннінґ Фепель
Світ
Чому дискусія довкола викладання історії в чеській школі має кілька важливих меседжів для України?
Ольга Ворожбит
Світ
Десять місяців, щоб урятувати Альянс? Звучить надто драматично, але на наступній зустрічі глав держав та урядів НАТО, що відбудеться в грудні в Лондоні, справді вирішуватиметься екзистенційне питання: як виправити давні проблеми організації?
Едвард Лукас
Авторські колонки
Нікос Ліґерос є одним із грецьких інтелектуалів, що пильно стежать за розвитком геополітичної ситуації в Східній Європі.
Андрій Савенко
Світ
Яким є баланс сил у колись тихому регіоні Європи
Володимир Заблоцький
Світ
Громадськість Чеської Республіки уважно стежить за розвитком ситуації в Україні. Особливо тепер, коли наближаються вибори президента України й до Центральної Європи потрапляють новини зі Сходу про збройні конфлікти, гібридну війну та проросійську пропаганду.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Живучи в мегаполісі чи в передмісті, ми стаємо частиною незмірного соціокультурного функціоналу, з яким уже настільки поєдналися, що навряд чи здатні відчитувати смисли свого поточного оточення.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як Євген Коновалець повів ОУН за галицькою молоддю
Святослав Липовецький
Історія
Руські князівства під правлінням П’ястів
Віталій Михайловський
Історія
Тиждень поспілкувався з художником із Німеччини Аланом Мейєром про сенс культурних та просвітницьких проектів, які впроваджуються волонтерами з різних країн на Сході України.
Єлизавета Гончарова
Культура
Про явище «нових дисидентів», культурні та філософські референції поглядів Владіміра Путіна та Марін Ле Пен на сучасну філософію, якій знаходиться місце на сторінках популярного глянцевого видання, із Тижнем говорив французький філософ та публіцист Мішель Єльчанінофф.
Ганна Трегуб
Культура
«Лєнін — ворог Бога»... Саме за цей напис на тоді ще «живому» пам’ятнику вождю пролетаріату 2014 року в Краматорську Дмитро Пальченко потрапив до місцевого відділка міліції.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Пригадую, колись на якомусь фуршеті відомий київський театральний критик, розблокувавши після кількох келишків коньяку самоконтроль, сказав, звернувшись до мене: «Юро, ти не був, не є і ніколи не будеш одним із нас».
ОНУХ
Авторські колонки