Український тиждень № 6 (586) від 7 лютого, 2019

Зміст номеру:
Наступні півроку життя українського парламенту, як і варто було сподіватися, минуть під соусом виборів. Нічого нового.
Роман Малко
Політика
Спочатку два застереження. Пер­­ше: мене вся ця історія стосується особисто, я тут особа зацікавлена, тож на об’єктивність не розраховуйте. Друге: Суспіль­­не мовлення ніби не така вже складна річ, але обтяжена такою кількістю нюансів та успадкованих непорозумінь, що позірна ясність не має вводити в оману.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи справді завершено розслідування справ щодо розстрілів майданівців на Інститутській
Станіслав Козлюк
Політика
Про унікальні риси української міграції та її вплив на національну ідентичність
Світлана Одинець
Суспільство
Тиждень обговорив з американським письменником та журналістом перспективи позову до Європейського суду щодо авіакатастрофи рейсу МН17, особливості менталітету російської влади та наслідки боягузливості західних політиків і науковців.
Алла Лазарева
Політика
Чим загрожує «націоналізація» бойовиками частини компанії «Вода Донбасу»
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Кожна революція закономірно змінює календар, топоніміку й народжує власний пантеон героїв. За цими критеріями можна чітко відрізнити Майдан 2004-го від Майдану 2014-го.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Як місцеві еліти можуть скористатися децентралізацією у власних інтересах і чим це загрожує державі
Максим Віхров
Політика
Порядок денний децентралізації в сезон виборів та після них
Андрій Голуб
Політика
Як запобігти негативним наслідкам децентралізації
Олександр Крамар
Політика
Як антиукраїнські сили намагаються впроваджувати «альтернативну» децентралізацію
Денис Казанський
Політика
Як запобігти реваншу старої еліти в нових громадах під час децентралізації
Єлизавета Гончарова
Політика
Який ефект може дати європейський підхід до переробки відходів
Денис Казанський
Суспільство
У 30 містах люди щотижня протестують проти президента Александара Вучича й вимагають його відставки. Попри автократичне керівництво країною, він і надалі має підтримку ЄС
Торкіт Трайхель
Світ
Які плани щодо розвитку штучного інтелекту має Кремль
Юрій Лапаєв
Світ
Гадаєте, у Європі нині напруже­на ситуація? Та попереду нова гонка ядерних озброєнь. Саме це чекає на нас після ухваленого цими вихідними рішен­­ня Сполучених Штатів і Росії призупинити участь у Договорі про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД).
Едвард Лукас
Авторські колонки
Які настрої переважають серед білоруських чиновників та опозиціонерів першого ешелону
Сяргєй Пульша
Світ
Сирійський диктатор Башар Асад виграв війну. Так видається. Триває його міжнародна реабілітація, а відбудова приваблює навіть ворогів
Ева Марі Коґель, Даніель-Ділан Бемер
Світ
Парадокси довкола ісламу у постсоціалістичних країнах
Михайло Якубович
Світ
У Венесуелі не просто вирішується питання, повернеться ця зруйнована «соціалізмом ХХІ століття» країна до демократії чи скотиться в диктатуру. Конфлікт має також показове значення для світової політики й містить елементарні уроки для західних демократій.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
За даними звіту Міжнародного морського бюро, кількість піратських атак зросла на 12%. Окрім того, напади стають брутальнішими. Води Сомалі роками були центром морського піратства. Тепер більшість нападів стається деінде
Бірґер Ніколай
Світ
У XXI столітті складно не бути частиною соціальної групи, глобальних об’єднань людей. Навіть якщо самі себе до них не зараховуєте, це вже точно зробили за вас. І, певно, навіть не люди, а комп’ютери. Ми, впевнені в собі унікальні індивіди, для них є цільовою аудиторією, масивом даних, маленькими частинами великих алгоритмів.
Арсеній Сітніков
Авторські колонки
Яким є сучасний рівень сприйняття медіа? Чи розуміємо ми, для чого вони? Невже лише для того, щоб забезпечити нас вивіреною та правдивою інформацією? Не секрет, що їхні повідомлення линуть до нас зі спеціальною метою. Медіа створені для комунікації, у процесі якої передаються коди з виразними значеннями. Втім, їхньою основною функцією є влада, що провадиться через конструювання дійсності задля формування певних ідентичностей.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Якими були економічні, дипломатичні та культурні досягнення радянських політиків епохи Брежнєва
Станіслав Кульчицький
Історія
В інтерв’ю Тижню генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні — Музею Революції гідності розповів про дилеми, виклики та складнощі створення музеїв «гарячої історії»
Ганна Трегуб
Культура
«Навряд чи можна сказати, що я сидів удома на кухні й мені на думку спала ідея готувати та продавати брауні. Це був цілий процес. І ми з дружиною живемо в ньому щодня», — розповідає ветеран Роман Набожняк.
Станіслав Козлюк
Суспільство
«19 грудня 2018 року коридором Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури простягалася колона гіпсових вояків, танків та ракетних комп­­лексів, які мають підкреслено фалічну форму.
ОНУХ
Авторські колонки