Український тиждень № 4 (584) від 24 січня, 2019

Зміст номеру:
Кандидатський забіг набирає обертів. Охочих попрезидентити в Україні цього разу так багато, що електорат розгублений. Список обіцяє бути рекордним.
Роман Малко
Політика
Чистісіньке мракобісся: нобелівсь­кий лауреат Джеймс Вотсон заявив, що в чорношкірих у середньому нижчий IQ, ніж у білих, а представники монголоїдної раси позбавлені творчого начала.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Про що говорять на Міжнародному економічному форумі
Максим Віхров
Економіка
У 2016-му було 2,4%, у 2017-му — 2,5%. Торік, за оцінками президента, економіка України зросла на 3,4%. А на 2019-й уряд спрогнозував 3%. Оцінка НБУ менш оптимістична — 2,5%. У народі кажуть, що стабільність — ознака майстерності. Але суспільна реакція на таку стабільність неоднозначна.
Любомир Шавалюк
Економіка
Що відомо про вбивства силовиків під час Майдану
Андрій Голуб, Станіслав Козлюк
Політика
Літературознавство, на відміну від, скажімо, соціології чи маркетингу, не любить кількісних досліджень. Тільки якісні. Ніхто не робить висновків про книжку, виходячи з кількості її сторінок. Хоча, як на мене, те, що автор уміє писати книжки, більші за 500 сторінок, теж певним чином характеризує його стиль.
Антон Санченко
Культура
Тиждень опитав митців, які чималу частину своєї творчості присвятили війні на Донбасі. Ми попросили їх відповісти на такі запитання:
Ганна Трегуб, Ганна Чабарай
Суспільство
Тиждень зустрівся з військовим і рок-музикантом, лідером гурту Riffmaster, щоб дізнатися, як зробити українську музику мейнстримом, чи потрібно створювати мілітарний контент і як перемагати в інформаційній боротьбі.
Юрій Лапаєв
Суспільство
Як трагічні події переформатували культурне життя Донеччини
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Чому в Україні не працює система реабілітації людей з інвалідністю та як її змінити
Ганна Чабарай
Суспільство
Як розвивається ситуація довкола Brexit у Сполученому Королівстві
Майкл Бініон
Світ
Німецько-французька дружба, про яку так багато казали, стає крихкішою. Зростають суперечності щодо фінансів, енергетики та армії. Уважний спостерігач — президент Росії Владімір Путін
Джон Вінокур
Світ
Молодь ще ніколи не мала такого знання про владу. Тоді як старіюче суспільство вже не розуміє цифрову реальність, могутні сидять у дитячій кімнаті
Фелікс Цвінцшер
Світ
Чи стане вбивство мера Гданська переломним моментом для змін у польському суспільстві
Ольга Ворожбит
Світ
У Німеччині загострюється дискусія про російсько-німецький газопровід «Північний потік-2».
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
«Я відмовився взяти участь у дебатах на RT. Чи правильно вчинив?» — молодий французький політолог ніби й пишався своїм вчинком, але й трохи сумнівався, чи, бува, не прогадав.
Алла Лазарева
Авторські колонки
«Хезболла» — найпотужніше угруповання бойовиків на Близькому Сході й один із найбільших наркокартелів світу. Попри це, у Німеччині організація заборонена лише частково, хоча зв’язки з арабськими кланами очевидні
Штефан Лаурін, Ева Марі Коґель
Світ
У чому суть ревізіоністської стратегії Росії проти України, Білорусі та «близького зарубіжжя»
Марк Войджер
Світ
Із Росії долітає дедалі більше військових страшилок. Зокрема, про «Посейдон» — велику ядерну торпеду чи безпілотник. Москва охоче зливає інформацію про його дальність і потужність. Дещо з тих історій може бути правдою. Ще одна нібито непереможна зброя росіян — гіпер­звукова ракета «Авангард», яку введуть в експлуатацію цього року.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Українських медиків і мистецтвознавців об’єднує спільне лихо — непохитна впевненість наших людей у своїй обізнаності в питаннях медицини та мистецтва. Звісно, є ще геополітика, некоронована цариця наук. Геополітика, Карл, а ніяка не математика, як вам, Карл Фрідріх Ґаусс, гадалося у вашому XIX столітті.
Олена Грозовська
Авторські колонки
Чим є ідеології: ознакою звиклого функціонування суспільства чи ошуканством? А може, ми вступили в еру їхньої недієздатності? Зрозуміти розлогу ідеологічну диспозицію сучасності допомагає «Ідеологія та політика» (2008) Джона Шварцмантеля.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Українська ідея, незважаючи на кордони імперій, пройшла шлях зі Сходу на Захід
Святослав Липовецький
Історія
Чим має відповісти Київ на російські проекти на кшталт «Подвиг народа»
Ярослав Тинченко
Культура
Німецький письменник і психолог у розмові з Тижнем розказав про подолання травм минулого для вирішення конфліктів сьогодення, громадянську мужність називати злочини своїми іменами, потребу ревізії радянського минулого.
Ганна Трегуб
Культура
Монголія: яким є сьогодні Великий степ Чинґісхана
Катерина Барабаш
Подорожі
Ганна Тузова впевнена, що дітей, які мають проблеми аутичного характеру, можна й треба «витягати» в наш світ. Але лише сенсорними кімнатами без навчання педагогів інклюзію не запровадиш.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Середина січня, час святкових вакацій минув, і тепер найкраща пора знову взятися до важливих справ, які до того ж мають глобальне значення.
ОНУХ
Авторські колонки