Український тиждень № 3 (582) від 17 січня, 2019

Зміст номеру:
Що відомо про долю полонених моряків
Станіслав Козлюк
Суспільство
Кажуть, невдовзі перейменують пло­­щу Толстого. А може, і вулицю заразом. Ну й відразу: «Фашисти!», «Ґвалт!», «Наступ на культуру!».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як Росія намагається розпалити війну на Закарпатті руками іноземних «гастролерів»
Денис Казанський
Політика
Чому українці оцінюють ситуацію в країні гірше, ніж є насправді, і що з цим робити
Максим Віхров
Політика
Україна не відмовилася від планів розвитку атомної енергетики. Уже найближчим часом цей шлях змусить обирати між принципами та економічною доцільністю
Андрій Голуб
Економіка
Сидячи в колибі, десь під Вухатим Каменем над Дзембронею, можна бути в курсі найсвіжіших тенденцій паризького подіуму й навіть замовити собі в дизайнерів нову маринарку.
Роман Малко
Авторські колонки
Чи збігаються цілі та реальний зміст Світового економічного форуму в Давосі
Ольга Ворожбит
Світ
Новий політичний рік багатий на символічні ювілеї, пов’язані із завершенням Першої та Другої світових війн, а також падінням Берлінського муру
Алла Лазарева
Світ
Які події визначатимуть глобальну безпекову ситуацію в новому році
Юрій Лапаєв
Світ
Передноворічний «наїзд» Путіна на Лукашенку з вимогою «глибшої інтеграції» викликав безліч панічних коментарів. Мовляв, Росія вже готова до поглинання Білорусі й скоро Російська Федерація поповниться ще шістьма областями. Однак через певний час стає ясно, що це не зовсім так
Сяргєй Пульша
Світ
Про стан і перспективи розвитку Військово-Морського флоту РФ
Володимир Заблоцький
Світ
Оскільки Росія розробила нову крилату ракету середньої дальності, незабаром США відмовляться від найважливішої для Європи гарантії стримування ядерної війни — Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF). НАТО під загрозою випробування на міцність
Торстен Юнґгольт, Ансґар Ґрав
Світ
12 років тому фахівці з політики безпеки, чиновники та політики вперше зібралися на засніженому литовському курорті Тракай, щоб подискутувати на 24-годинному інтенсиві. У мене досі зберігаються нотатки з першої «Снігової зустрічі», та й з усіх подальших. Дебати велися легко, були сповнені конкретики й поінформованості.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Скандал із особистими даними в готельній мережі Marriott — лише вершина айсберга: у готельній і ресторанній індустрії маса серйозних випадків крадіжки даних. Мільйонам споживачів загрожують зловживання їхньою персональною інформацією
Даніель Ветцель
Світ
На півночі Сирії курди, араби та християни живуть у відносному спокої й спільно урядують. Але коли справа доходить до вірності правителю Асаду, християнські групи перетворюються на ворогів
Альфред Гакенсберґер
Світ
Які медіа в Арабському світі є найвпливовішими
Михайло Якубович
Світ
Ініціативна група українських науковців «Дисергейт», що викриває факти плагіату та псевдонауки під час захисту дисертацій можновладцями й простими людьми, працює три роки.
Олег Фея
Наука
Бути українцем — важка професія, яку треба вдосконалювати все життя, майже щодня складаючи іспити на власну кваліфікованість.
Антін Мухарський
Авторські колонки
Бодай у назві цього напою криється невимовна таїна. Ба більше, він належить до тих збудників душі, тільки-но згадавши про які вмить повіває розпустою та переступом. Здавалося б, а що такого в отому відрадному трункові богеми, репрезентанти якої шукали способів вираження своїх артистичних поривань. І як йому судилося здобути славу серед усіх верств?
Тарас Лютий
Авторські колонки
Взаємодія Української Гельсінської спілки з польською «Солідарністю»
Любов Крупник
Історія
Як СРСР сягнув точки неповернення
Станіслав Кульчицький
Історія
Тиждень обговорив із Надзвичайним і Повноважним Послом України у Франції та постійним представником у ЮНЕСКО механізми повернення вкрадених культурних цінностей, проблеми з дієвістю міжнародних організацій і перспективи близької моніторингової місії міжнародної організації стосовно Криму.
Алла Лазарева
Культура
В інтерв’ю для Тижня відомий швейцарський мультиплікатор і художник розповів про шлях анімаційних стрічок до визнання повноцінним жанром сучасного мистецтва та потрапляння їх до залів музеїв, про вміння малювати, яке досі лишається для творців мультстрічок важливим.
Ганна Трегуб
Культура
Коли ревуть гармати, мистецтво твориться з новою силою, а служба в десантних військах і робота над гравюрами-дереворитами, а також вибійки, відродження унікальних мистецьких технік непогано уживаються в одній особі.
Ганна Трегуб
Суспільство
Автомобілі є для мас, а є для еліт. Але така ситуація, напевне, у більшості категорій товарів, які можна охарактеризувати як споживчі.
ОНУХ
Авторські колонки