Український тиждень № 52 (580) від 27 грудня, 2018

Зміст номеру:
Термін дії воєнного стану добіг кінця. А це означає, що президентська кампанія-2019 офіційно стартує 31 грудня, як їй належить за законом.
Денис Казанський
Політика
Перед Україною стоїть подвійне завдання: віднайти Європу в со­­бі та себе в Європі.
Максим Віхров
Авторські колонки
Який іспит треба скласти Україні, щоб потрапити до Північноатлантичного Альянсу та що цьому може завадити
Роман Малко
Політика
Тиждень обговорив із заступником міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолієм Пет­ренком запровадження стандартів НАТО у війську, нову систему підготовки кадрів та економічні аспекти розбудови сучасних Збройних Сил.
Геннадій Карпюк
Політика
Нові призначення в судовій владі фіксують розподіл сил напередодні виборів президента
Андрій Голуб
Політика
Тиждень поспілкувався з керівником Управління спе­ціаль­­них розслідувань Сергієм Горбатюком про розслідування злочинів часів Революції гідності, зволікання з розглядом цих справ у судах та замах на життя президента-втікача Віктора Януковича.
Станіслав Козлюк
Політика
Так уже склалося, що в історії незалежної України вкрай бракує прикладів тривалого, системного та стійкого покращення життя наших громадян.
Любомир Шавалюк
Економіка
Під час засідання дискусійного клубу «Відкрий світ», організованого фондом Open Ukraine, Тиждень зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні, щоб обговорити сирійський конфлікт, майбутнє торгівлі між нашими країнами та ведення бізнесу в умовах війни.
Юрій Лапаєв
Світ
Про наше вміння жити одним днем, не загадувати багато наперед, «царювати до 100 рублів» вистачає анекдотів.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Які державницькі пріоритети стоятимуть на порядку денному України найближчими роками
Максим Віхров
Політика
В авіації є термін «жорстка посадка», коли літак змушений сідати в екстремальних умовах. Україна за останні п’ять років пройшла важкий етап передполітної підготовки в стресових умовах.
Юрій Лапаєв
Політика
Якими мали би бути пріоритети економічної політики держави, щоб вирватися з довготривалої низхідної спіралі останніх десятиліть
Олександр Крамар
Економіка
Про власне розуміння процесів, які будуть відчутними на Донеччині та Луганщині через п’ять років, Тижню розповіли громадські активісти, підприємці, волонтери, культурні діячі
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Перемога над Газпромом. Заборона польотів до Росії й водночас збільшення аеротрафіку. Зростання кількості поїздів до ЄС і зменшення до РФ. Закриття російських соціальних мереж.
Богдан Логвиненко
Авторські колонки
Хто стоїть за спробою скинути литовський уряд
Вайдас Сальджюнас
Світ
Австрією вже рік керують Австрійська партія свободи (АПС) та Австрійська народна партія (АНП). На чолі — канцлер Себастіан Курц. Політична експертиза? Ні, не чули. Дилетантство новачків проходить із двох причин
Армін Турнгер
Світ
Новий міграційний маршрут з Африки проходить через Іспанію. Тож на кордоні Франції, просто біля підніжжя Піренеїв, біженці й поліція граються в кота й мишку
Мартіна Майстер
Світ
Реджеп Таїп Ердоган анонсує воєнні дії в Північній Сирії. Ведуться приготування: у прикордонні райони переводять танки й артилерію. Це екзистенційна загроза для сирійців
Альфред Гакенсберґер
Світ
Спершу все видається просто курйозом. Раптом ні сіло ні впало через тихе містечко мчить справжнісінький носоріг.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Якими є суть і форми вождизму в ісламському світі
Михайло Якубович
Світ
Задумуючись над питанням, чи буде реванш, здається, що кожен починає аналізувати ситуацію, виходячи зі свого, так би мовити, персонального «методологічного апарату»; кожен застосовує якісь надійні та перевірені способи.
Андрій Домаранський
Авторські колонки
Злостива реакція на труднощі навряд чи зарадить у вирішенні проблем, окрім хіба що демонстративного (нехай і символічного) покарання того, хто нібито винен у всіх негараздах. Саме так і прокидається затаєно-невдержиме пожадання відплати, яке називають ресентиментом.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Про політичну модель Другого Гетьманату
Юрій Терещенко, Тетяна Осташко
Історія
Які тенденції і труднощі сучасної української анімації
Олеся Анастасьєва
Культура
«Не чіпай, це на свята», «Останній шанс придбати зі знижкою», «Яв­ка на корпоратив обов’язко­­ва», «Гості на порозі, а в тебе яйця недофаршировані», «Їй личить твоє кохання (прямуй за ювеліркою!)», «Індекс олів’є зростає»…
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
У невеличкій взуттєвій майстерні пахне, як і належить, клеєм, шкірою та фарбою. У коморі, загороджуючи собою світло та займаючи майже весь простір, височіє її власник Андрій. Він завжди всміхається та піднімається назустріч кожному клієнтові. На стіні при вході висить плитоноска від бронежилета. Порожня. «Роздав своє, — пояснює він. — Але все, що треба, залишилося!».
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Останнього дня мого грудневого візи­­ту до Києва мені трапилася дуже мила несподіванка, що виявилася, як кажуть, вишенькою на торті. Отже, за порадою Ольги Балашової, заступниці директора Національного художнього музею, я відвідав цей заклад, а найголовніше — мав змогу побачити останні приготування до відкрит­­тя нової виставки «Явлення. Пам’ятки Братського монастиря». Коли ви прочитаєте ці слова, її двері вже відчинять для відвідувачів.
ОНУХ
Авторські колонки