Український тиждень № 51 (579) від 20 грудня, 2018

Зміст номеру:
Епопея зі створенням єдиної православної церкви добряче протестувала українське суспільство. І не лише на наявність ворожих агентів, дурнів та корисних ідіотів. Багато хто з них відомі.
Роман Малко
Суспільство
«Русский мир» — не лише питання російської мови і російськомовної культури, хоч це справді те, з чим він асоціюється в простого обивателя, який чув про фонд «Русский мир» та «Россотрудничество».
Лариса Якубова
Авторські колонки
Чому погіршується соціально-економічна ситуація на окупованому Донбасі
Денис Казанський
Суспільство
Як змінюються уявлення українців про права людини
Андрій Голуб
Суспільство
Під час 28-го Економічного форуму, який відбувся в польському місті Криниця-Здруй, Тиждень поспілкувався з британським дослідником у сфері кібербезпеки, щоб обговорити правила кібергігієни та методи захисту найвразливіших категорій користувачів інформаційних систем.
Юрій Лапаєв
Світ
Наприкінці року зазвичай підбивають підсумки подій, що сталися. А подекуди цікавіше аналізувати еволюцію ідей і тенденцій, тут більше ґрунту для висновків.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як надмірні очікування суспільства щодо ЄС можуть зашкодити євроінтеграції України
Максим Віхров
Політика
Економічна переорієнтація України на Захід загалом і Євросоюз зокрема завершується.
Олександр Крамар
Політика
Європейський Союз не застосовує до Росії нових санкцій, бо не навчився самостійно захищати себе
Алла Лазарева
Світ
Як зробити Національний превентивний механізм ефективним
Ганна Чабарай
Суспільство
Мадам, месьє, що це діється у вашій країні? Провідні інтелектуали Франції пояснюють, як дійшло до повстання та чого вони тепер остерігаються
Die Welt
Світ
Більше соціальної справедливості, більше грошей на освіту та прийом мігрантів: французький критик капіталізму Тома Пікетті хоче принципово оновити ЄС. Маніфест, який він ініціював, передбачає для цього окремий європейський бюджет
Тома Пікетті
Світ
Сараєво — найбільша мечеть, найбільший торговельний центр і найбільша закрита община. Саудити інвестують у Боснію і Герцеговину сотні мільйонів доларів. А заразом приносять у країну і свій фундаменталізм
Крсто Лазаревич
Світ
Як розвиваються військово-морські сили Китаю
Володимир Заблоцький
Світ
Спливли на поверхню масштабні махінації державного рівня. Британський уряд таємно тринькає гроші платників податків на пропагандистський відділ «спецоперацій», який втручається в структури дружніх країн і поширює дезінформацію про лідерів Лейбористської партії.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чим відрізняються праці українських і західних учених
Віталій Михайловський
Суспільство
Я вже не раз ставав випадковим слухачем діалогів звичайних українців. Дуже часто крім обговорення політики там можна почути сентенцію «ашотобідалацястрана».
Анатолій Шара
Авторські колонки
Спрадавна підмічено, що економічне процвітання настає здебільшого тоді, коли маси людей схильні платити за задоволення своїх потреб. Себто комерційний успіх запановує тоді, коли з’являються ті, чиї помисли й пожадання збігаються з бажаннями більшості.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Далекі мандри і громадська діяльність Ярослава Окуневського
Ярослав Гирич
Історія
130 років тому галичани вдвічі менше їли і вчетверо менше виробляли продукції, ніж інші європейці
Святослав Липовецький
Історія
Професор Сорбоннського університету про естетичні та політичні засади постмодернізму, неотрайбалізм великих міст, роль і вплив культури на процеси трансформації суспільства й політики, які світ переживає сьогодні.
Ганна Трегуб
Культура
Роздуми про консерватизм і права ЛГБТ-спільнот
Антін Мухарський
Культура
Слідами ивалю «Кінопроба» в Єкатеринбурзі
Катерина Барабаш
Культура
Сергій Гаков за фахом інженер, доволі довго викладав у Краматорській машинобудівній академії, працював у сфері машинобудівного інжинірингу та є розробником різних функціональних речей, що продавалися зазвичай на внутрішньому ринку і в Росії. Але події 2014 року кардинально змінили його життя, змусивши зануритися не тільки у волонтерство та цікаві суспільні проекти, а й зайнятися технологічною освітою для молоді.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Оселившись на початку 2000-х у центрі старого Києва, я не міг натішитися краєвидом із вікон моєї квартири на найвищому поверсі кам’яниці XIX століття.
ОНУХ
Авторські колонки