Український тиждень № 50 (578) від 13 грудня, 2018

Зміст номеру:
Олег Сенцов отримав від Європейського парламенту премію Сахарова.
Станіслав Козлюк
Політика
Барикада — слово французьке й винахід французький. Висловлювати своє невдоволення владою саме в такий дієвий спосіб — якоюсь мірою частина їхньої національної культури.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Щоб дізнатися про те, як Америка розцінює нещодавні події поблизу Керченської протоки, а також про поточний стан співпраці між Україною та США у військовій сфері, Тиждень зустрівся із помічницею заступника міністра оборони Америки, керівником відділу з питань відносин із Росією, Україною, Євразією та Західними Балканами Лорою Купер, яка нещодавно відвідала Київ із офіційним візитом.
Юрій Лапаєв
Світ
Як українські ВМС наближаються до стандартів НАТО
Володимир Заблоцький
Суспільство
Українська теплова енергетика є найнеефективнішою та найдорожчою у світі, і вже до 2025 року наша теплова генерація буде неконкурентоспроможною на енергетичних ринках Євросоюзу. Такі невтішні дані містить звіт Powering down coal фінансового аналітичного центру Carbon Tracker, який аналізує стан теплової електроенергетики в усьому світі.
Денис Казанський
Економіка
Як і чому в Україні сповільнюється процес відокремлення функцій газотранспортної системи
Христина Вовчук
Економіка
За кілька днів, 15 грудня 2018 року, має відбутися об’єднавчий Собор, на якому буде проголошено незалежність Української православної церкви, ухвалено її статут та обрано предстоятеля.
Ростислав Павленко
Авторські колонки
Хто стане главою нової української церкви й коли вона отримає томос про автокефалію з рук Вселенського Патріарха
Роман Малко
Суспільство
Напередодні об’єднавчого Собору Тиждень обговорив із митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом засади будівництва помісної церкви, місію сучасних священнослужителів та співпрацю духівництва зі світською владою.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
15 грудня у Софії Київській заплановано провести об’єднавчий Собор, за підсумками якого стане відомий голова єдиної помісної православної церкви в Україні. У ньому можуть брати участь представники трьох наявних православних церков: УПЦ КП, УПЦ МП та УАПЦ. Якщо Собор відбудеться, це стане ключовою подією не лише релігійного, а й політичного життя країни. Інфографіка Тижня про те, що слід знати напередодні
Андрій Голуб, Максим Соловйов
Інфографіка
До яких суспільно-політичних зрушень може призвести створення помісної церкви
Максим Віхров
Суспільство
Об’єднавчий Собор українських православних церков суттєво вплине на геополітичну ситуацію щонайменше в східноєвропейському регіоні.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Якою буде трансформація православних конфесій після об’єднавчого Собору
Юрій Дорошенко
Суспільство
У нещодавній ескалації української кризи розрахунок Путіна знову виправдався: обійшлося без справжніх наслідків. Відповіді, яку зрозумів би господар Кремля, не було, пише один із найкращих німецьких знавців Росії
Карл Шлеґель
Світ
Тиждень обговорив із послом Франції з прав людини перспективи звільнення українських військових полонених та політичних в’язнів і ситуацію з правами людини у світі.
Алла Лазарева
Світ
Brexit має значення не тільки для британців, а й для держав, які відчувають, що на них тиснуть Росія та Китай, що їх затьмарює непомірна Німеччина з поганим лідерством чи що ними нехтує нинішня Адміністрація США.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Нещодавно Майк Помпео, держсекретар США, у програмній промові в Брюсселі оголосив глобальні політичні плани Трампового уряду й стратегію, за якою їх прагнуть реалізувати.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
У торговельних та економічних конфліктах євро постійно відчуває перевагу американського конкурента. Але щоб стати глобальною резервною валютою, потрібне допоміжне рішення
Гольґер Цшепітц, Аня Еттель
Світ
Молодь уже давно не вважає Facebook крутим. А тепер відвертаються й старші. Загроза спаду тісно пов’язана з іменем виконавчої директорки Шеріл Сендберґ. Остання надія на Азію, але й там є проблема
Штефан Бойтельсбахер
Світ
Альянс повертається на Північ, щоб продемонструвати свої військові можливості та мати змогу контролювати морські маршрути.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Інколи найскладніші філософські запитання формулюють там, де цього найменше очікуєш. І тоді невідповідний контекст працює на неоднозначну думку за принципом «неначе перла у болоті».
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Вряди-годи випадає почути, як дехто щиросердно дивується: якщо у сфері державного урядування не раз спостерігається розчарування керманичами, то чому ж серед політиків нечасто побачиш філософа?
Тарас Лютий
Авторські колонки
До останнього в ХІХ столітті польського виступу, незважаючи на заклик до спільної боротьби трьох народів, українське селянство виявило якщо не відверту ворожість, то щонайменше байдужість
Святослав Липовецький
Історія
Злочини проти культурної спадщини у світі набули глобальних масштабів, і Україні також треба реагувати на цей виклик
Ганна Трегуб
Культура
Донецький художник Сергій Захаров, відомий як автор вуличної експозиції фанерних карикатур на лідерів «Новоросії», через яку у 2014 році він опинився в полоні, розповів Тижню про позачасову актуальність квартирників, складні відносини з покинутим містом і ставлення до політиків із творчої когорти.
Єлизавета Гончарова
Культура
Слідами 40-го Каїрського міжнародного кінофестивалю
Катерина Барабаш
Культура
Світлана Агаджанян вважає, що переселенці — це насправді дуже потужний ресурс для підтримки громади. Саме потенціал, а не навантаження чи зайвий клопіт. І власний досвід дає їй підстави стверджувати це, бо так вийшло, що після того, як вона переселилася з Донецька до рідного містечка, у ньому істотно пожвавилося життя.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Кілька днів тому я як член Ради розвитку «Мистецького арсеналу» дістав запрошення на її засідання.
ОНУХ
Авторські колонки