Український тиждень № 48 (576) від 29 листопада, 2018

Зміст номеру:
Ми до такого не звикли. Зазвичай усе в нашій країні працювало в режимі гасіння пожежі.
Дмитро Крапивенко
Політика
Уявімо, що сьогодні 1 вересня 1939 року. Німецькі війська щойно атакували Польщу. Що робити зовнішньому світу: a) закликати зберігати спокій; б) засудити агресію Гітлера; в) допомогти Польщі?
Едвард Лукас
Авторські колонки
Тиждень обговорив із послом України в Канаді Андрієм Шевченком реакцію за кордоном на події в Керченській затоці, зміст військової та дипломатичної співпраці між двома державами та перспективи близьких парламентських виборів у Канаді.
Алла Лазарева
Політика
На яких податкових змінах ґрунтується бюджет-2019
Любомир Шавалюк
Економіка
Як склалася доля донбаських учасників Євромайдану та Антимайдану
Денис Казанський
Суспільство
Тиждень поспілкувався з головою організації «Центр громадянських свобод» та координаторкою громадської ініціативи «Євромайдан SOS» Олександрою Матвійчук про звільнення українських політв’язнів, пошук військовополонених і те, як майбутні вибори можуть на це вплинути.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Які соціальні ліфти є в Україні й чому їхня робота не відповідає очікуванням суспільства
Максим Віхров
Суспільство
У понеділок я пережив короткий момент пекучого сорому. Після роботи заїхав у супермаркет, щоб поповнити запаси, бо позакінчувалося геть усе.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Про військовий та інформаційний вимір інциденту в Керченській протоці
Володимир Заблоцький
Політика
Як введення воєнного стану вплине на політичну діяльність партій, чому його бояться та як ним спекулюють
Роман Малко
Політика
Наслідки запровадження воєнного стану можна умовно поділити на дві групи — політичні та побутові. Але далеко не факт, що бодай якісь стануть реальністю
Андрій Голуб
Політика
Як воєнний стан вплине на курс гривні
Любомир Шавалюк
Економіка
Російський слід у міжнародних політичних організаціях
Юрій Лапаєв
Світ
Урсула фон дер Ляєн готує розформування управління з озброєнь у своєму міністерстві. Розроблений бізнес-консультантами план може призвести до чергового конфлікту в коаліції
Торстен Юнґгольт
Світ
У часи, коли на Сполучені Штати і їхній ядерний захист не можна цілковито покластися, існує стратегічна й моральна потреба в європейській армії. Усі попередні спроби її створення, яких із 1945-го не бракувало, з’являлися або зарано, або запізно
Міхаель Штюрмер
Світ
Як розвиватиметься політична ситуація в Сполученому Королівстві після Brexit
Майкл Бініон
Світ
На думку досвідченого високопоставленого чеського дипломата, ні для кого не таємниця, що до 1989-го штаб-квартира КГБ із питань Центральної Європи була розташована саме в Празі.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Минулих вихідних путінська Москва одночасно на двох фронтах відверто показала своє агресивне обличчя й зневагу до норм міжнародного права.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Про те, як острів із найбільшою кількістю хмарочосів, найяскравішими зірками кунг-фу та найширшим світлодіодним екраном Diamond Vision прагне стати інноваційним хабом
Ярослава Куцай
Подорожі
Пошук позаземних цивілізацій — не наукова фантастика. Дослідники планет та астробіологи шукають життя в нашій галактиці. Якщо знайдуть, то це стане для людства космічним розплющенням очей
Бірґіт Герден
Суспільство
«Нашу картку маєте? Пакет давати? Мобільний не бажаєте поповнити?» — вистрілює свої стандартні запитання касирка.
Максим Віхров
Авторські колонки
Кожен астронавт, звісно, задумується над тим, чи десь там у космосі існують інші розумні істоти. Німецький астронавт і професор космічної техніки Мюнхенського технічного університету Ульріх Вальтер пояснює, чи чекати нам на вороже захоплення прибульцями.
Норберт Лоссау
Світ
Переймаючись тим, що після краху марксизму інтелектуали часто схиляються до лібералізму як істотної теорії, французький філософ Ален Бадью в праці «Етика» (2003) підважує універсальне розуміння «людського суб’єкта».
Тарас Лютий
Авторські колонки
Чому радянський ЦК тривалий час був полем для прихованої боротьби за владу
Станіслав Кульчицький
Історія
Британський театральний режисер у розмові з Тижнем розповів про роль глядача, те, із ким та як конкурує сучасне сценічне мистецтво, про сучасні фейки й політику крізь призму сцени.
Ганна Трегуб
Культура
Коли важко хворіють діти, це завжди виклик для їхніх батьків, причина зосередити спільні зусилля на лікуванні, незважаючи на жодні обставини.
Арсеній Сітніков
Суспільство
У грецькій міфології хаос (гр. Χάος) був бездонною прірвою, у яку все ненастанно падає безладно в усі боки.
ОНУХ
Авторські колонки