Український тиждень № 41 (569) від 11 жовтня, 2018

Зміст номеру:
У ніч на 9 жовтня Україна фактично втратила ще один склад боєприпасів. О пів на четверту в Чернігівській області поблизу міста Ічня почали вибухати снаряди. На села й поля навколо впали сотні снарядів. За кілька годин із зони ураження евакуювали понад 12 тис. осіб. Трагедія вкотре повторилася.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Зазвичай ворожі меседжі кричущі й агресивні. Але кремлівські політтехнологи знаються й на півтонах.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Чому БПП влаштував мовний демарш, чи причетний до цього президент і яке можливе продовження
Роман Малко
Політика
Як готуються до виборів представники основних політичних сил
Лесь Рутченко
Політика
Навіщо громадські активісти Донеччини хочуть за стіл переговорів із новим головою ВЦА
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Які чинники впливають на здатність націй не капітулювати в довготривалих збройних конфліктах
Максим Віхров
Суспільство
Останнім часом дедалі активніше просувається думка, що орієнтація на Захід прирікає Україну на сировинну еволюцію в економіці та перетворює її на напівколонію, куди розвинені країни ЄС та НАТО збуватимуть свою готову продукцію.
Олександр Крамар
Економіка
Зізнаватися в тому, що ти помилявся, зазвичай неприємно. Проте є винятки: зараз я констатую із задоволенням, що схибив, причому тоді, коли ознаки зміни ситуації вже були, роздивитися можна було.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як українське кіно долає сучасні виклики
Олеся Анастасьєва
Культура
Голова Державного агентства України з питань кіно в інтерв’ю для Тижня розповів про сучасний стан вітчизняної кіноіндустрії, специфічні виклики та завдання, що перед нею постають.
Ганна Трегуб
Культура
Український кінематограф поки що готовий тільки до спільного виробництва
Катерина Барабаш
Культура
Як українсько-французько-ісландське кіно вписалося одразу в кілька суспільно-політичних трендів
Ярослава Куцай
Культура
Тиждень обговорив із французьким кінорежисером феномен Олега Сенцова, якому вдається з-за ґрат не лише гуртувати кінематографістів світу на підтримку українських політв’язнів, а й зацікавлювати українським кінематографом західну публіку.
Алла Лазарева
Культура
Чи виросла нова генерація українських спортсменів, не вражена постсовковими комплексами
Іван Вербицький
Суспільство
Північна Європа відчуває наростання загрози з боку Росії
The Economist
Світ
Після закінчення Другої світової війни на заміну неефективній Лізі Націй постала Організація Об’єднаних Націй, а з нею й нові надії на мирне існування та розвиток.
Юрій Лапаєв
Політика
Молоді африканці покидають власні села, міста, країни, свій континент, бо хочуть жити «як білі люди». За це вони готові втратити все, що мали. Їхній погляд на світ міг би змінити Європу
Саймон Сміт
Світ
У Німеччині демократію полюбляють уявляти собі як дитячий день народження з безалкогольними напоями та веганськими сосисками. Однак сперечатися можна й треба, а політика мусить спуститися з неба на землю. Збурення серед населення цілком очевидне
Генрик М. Бродер
Світ
У Китаю виникли проблеми з реєстрацією брендів — як іноземних, так і власних
The Economist
Світ
Як держава повинна реагувати на появу гіганоміки?
The Economist
Світ
Посол США в НАТО недаремно порушила це питання. Американські чиновники років із десять нарікають (спершу по-тихому, а тепер відкрито) на нову російську зброю — крилату ракету наземного базування (GLCM).
Едвард Лукас
Авторські колонки
Багато жінок з університетською освітою мріють про великі сім’ї. Проте реальністю це стає рідко. На перешкоді — складний пошук партнера чи нестабільність роботи, а тоді починає тікати біологічний годинник
Інґа Міхлер
Світ
У 2012 році російська компанія «Редокс» подала до суду на журналістку газети «Нижегородский рабочий» Іріну Славіну за «завдання шкоди діловій репутації».
Олег Фея
Авторські колонки
Ви знали, що однією з надсекретних суперсил українців є вміння бачити лик Божий у будь-яких «розводах» чи взагалі в якомусь застарілому грибкові на стіні? Якщо ні, то в мене для вас погана новина. Можливо, вам видається, що ви живете у XXI столітті, але це не так: Середньовіччя ще тут.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
«Що у вас на думці?». Таке запитання всякчас перестріває будь-кого в рядку для допису, щойно він або вона заходить у надзвичайно популярну нині соціальну мережу Facebook.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Литовська письменниця про розвиток літератури та самоідентифікацію
Анастасія Левкова
Культура
У невеликому приміщенні одного з київських гаражів, щільно заставленому деревиною та інструментом для її обробки, майже постійно всміхаючись, столяр, а в минулому командир артилерії «Правого сектору» Михайло Іванов розповідає, як його змінила війна.
Алла Пушкарчук
Суспільство
Міжнародний аеропорт ім. Фредеріка Шопена Варшава-Окенце, ранній вечір.
ОНУХ
Авторські колонки