Український тиждень № 40 (568) від 4 жовтня, 2018

Зміст номеру:
11 листопада в ОРДіЛО мають відбутися «вибори» так званих глав «ДНР» і «ЛНР». Слово «вибори» в цьому випадку теж пишемо в лапках.
Денис Казанський
Політика
Таґор називав Ґанді Магатмою (Велика душа) і написав відому пісню, яка стала путівником життєвого шляху Ґанді: «Якщо на твій клич ніхто не відповість, вирушай сам!».
Мрідула Гош
Авторські колонки
Чому політики беруть участь у президентських перегонах, наперед знаючи, що не переможуть
Роман Малко
Політика
Тиждень обговорив із головою правління Національної суспільної телерадіокомпанї України Зурабом Аласанією специфіку роботи державних медіа, «золотий вік» української журналістики, природу блогерства, засоби ведення інформаційної війни та цінність ЗМІ в сучасному світі.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Чому треба якомога швидше відмовитися від адміністративного встановлення цін на природний газ
Олександр Крамар
Економіка
Суд у справі про розстріли на Інститутській за три роки фактично виконав половину роботи
Станіслав Козлюк
Суспільство
Я й сам так думав та інших переконував: усе закінчиться, коли кремлівський пацюк сконає або піде на відпочинок, уся вертикаль посип­леться, оголосять знову якусь «розрядку» чи «перестройку», заберуть назад за «поребрик» своїх моторол разом із «воєнторґом», а там, либонь, імперія розвалиться на 50 улусів.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як санкції проти Росії вплинули на її економіку
Любомир Шавалюк
Економіка
Чому потрібна кардинальна зміна підходів до антиросійських санкцій і якими вони мали би бути
Олександр Крамар
Економіка
Наймасштабніші санкції та санкції України
Андрій Голуб, Максим Соловйов
Інфографіка
Тиждень обговорив із фахівцем з історії комунізму та СРСР, професором Сорбонни Франсуазою Том ситуацію із санкціями проти Радянського Союзу часів війни в Афганістані, ефективність нинішніх антиросійських обмежень та причини незгуртованості західного політикуму.
Алла Лазарева
Світ
Чому західні санкції ослаблюють Росію, але не путінський режим
Максим Віхров
Світ
Який вплив на розвиток Ірану мають європейські та американські санкції
Юрій Лапаєв
Світ
Як долають проблему алкоголізму розвинені країни й чого варто повчитися Україні
Ярослава Куцай
Суспільство
У Владіміра Путіна негаразди
The Economist
Світ
Торгівля громадянством — великий, утім, неоднозначний бізнес: він дає легкі гроші, але ще й приваблює злочинців
The Economist
Світ
Ґресслі, голова юридичного комітету Сенату, представляє штат Айова. Колись останній був типовим штатом, де ледь-ледь встановився баланс між двома партіями.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Європейські столиці переживають бум, але більшість виборців живе не там
The Economist
Світ
Міжнародна торгівля — благословення для всіх. Таке кредо експертів. Але навіть в експортоорієнтованій Німеччині багато хто сумнівається в цьому. Проте найскептичнішими є громадяни іншої країни зони євро
Даніель Екерт
Світ
Люди, бренди, місця — Welt am Sonntag виявив справжніх улюбленців країни. Результат має потішити канцлерку
Матіас Каманн
Світ
Сьогодні на вулицях ізраїльських міст багато вогнепальної зброї. Отримати ліцензію на її придбання стало значно легше, і це має допомогти в боротьбі з терором. І водночас у країні спокійніше, ніж будь-коли досі
Ґіл Ярон
Світ
Виступ Дональда Трампа в ООН нещодавно знову проілюстрував, наскільки великий розрив між позицією цього президента США та чинними донедавна засадами американської зовнішньої політики.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Нобелівський комітет вирішив розділити премію з фізики між Артуром Ашкіним та Жераром Муру з Донною Стрікленд за «новаторські винаходи в галузі лазерної фізики».
Олег Фея
Наука
Спецслужби та журналісти — тема стара, як світ. Представники цих професій взаємодіють відтоді, як вони виникли. У цій древній історії співіснування третіми можуть бути лише священики, які також часто виконували функції розвідників, починаючи ще з Давнього Єгипту. Журналісти-розвідники, журналісти — агенти спецслужб, розвідники під прикриттям акул пера та мікрофона — це все вже класика жанру.
Юрій Дорошенко
Авторські колонки
Поза сумнівом, старше покоління дуже добре пам’ятає часи аналогової комунікації, коли доводилося бути якимось інертним приймачем інформації, яка до того ж поширювалася через контрольовані ЗМІ. Та це був уже час змін, які чимдуж набирали обертів.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Тиждень поспілкувався з французьким істориком про роль свідчень жертв і свідків у пам’яті про Голокост, роль медіа в розкритті правди про нацистські злочини та сучасні європейські політичні спекуляції довкола теми відповідальності за цю трагедію.
Ганна Трегуб
Історія
Як запорожець Мокій Гулик відкрив Кубань для України
Владислав Грибовський
Історія
Про різницю у ставленні Європи та Євразії до алкоголю, якою історично була роль бенкету в політичній культурі різних цивілізацій та чи змінилося з часом значення бенкетування, Тижню розповів український тюрколог Олександр Галенко.
Ганна Трегуб
Культура
Колись у дитинстві була улюблена гра: вгадувати професію незнайомої людини. Йдеш містом, вдивляєшся в обличчя і фантазуєш: ось цей лисуватий чоловік, мабуть, інженер або вчитель. А та усміхнена жіночка схожа на бібліотекарку. Але якби просто зараз зустріла на вулиці Марію Вишедську, думаю, точно не схибила б: саме так я уявляла справжнього вуличного художника...
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Середа, початок пополудня, кінотеатр «Жовтень» на Подолі в Києві.
ОНУХ
Авторські колонки