Український тиждень № 37 (565) від 13 вересня, 2018

Зміст номеру:
В Україні спостерігається своєрідна ейфорія навколо високої ймовірності надання томосу про автокефалію Української православної церкви. Логіка подій у Константинополі, Києві та Москві справді вказує на те, що питання ось-ось має вирішитися на нашу користь.
Дмитро Крапивенко
Політика
Украй неприємна історія, адже це про цензуру, а цензура заборонена не просто законом, а Конституцією. Тобто легально наразі це неможливо взагалі. Ніяк.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чому Москва поставила на Дениса Пушиліна
Денис Казанський
Суспільство
Про правила безпеки на окупованій території та алгоритм дій у випадку, коли зникла людина, Тижню розповіла голова громадської організації «Блакитний птах» Ганна Мокроусова.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Втрати сепаратистів і російських добровольців у боях під Іловайськом
Ярослав Тинченко
Суспільство
Під час 28-го Економічного форуму, який нещодавно відбувся в польському місті Криниця-Здруй, Тиждень обговорив питання захисту від кібератак та можливості міжнародного регулювання в кіберсфері із заступником голови Комітету з міжнародних відносин чеського парламенту.
Юрій Лапаєв
Світ
Як загальноєвропейські тенденції змінюють українську сільську місцевість і що з цим вдіяти
Максим Віхров
Суспільство
Як закуповувати нові й технологічні озброєння з користю для вітчизняного військово-промислового комплексу
Володимир Заблоцький
Суспільство
Хоч би якими були причини техногенної катастрофи, що сталася на окупованому кримському «Титані»: недотримання техніки безпеки працівниками підприємства, ідіотизм вояків-окупантів, які не вміють стріляти, чи щось інше, це в будь-якому разі привід для занепокоєння.
Роман Малко
Суспільство
Які реальні масштаби та джерела загроз для регіону
Єгор Фірсов
Суспільство
Окупація не вирішила жодної з наявних раніше проблем екології Криму, натомість спричинила чимало нових та небезпечніших загроз
Андрій Голуб
Суспільство
Як живуть і працюють люди на лінії фронту поблизу Донецька
Станіслав Козлюк
Суспільство
Тиждень зустрівся з колишнім розвідником, а тепер письменником, щоб обговорити проблеми ветеранів, психологію людей на війні та рецепти покращення іміджу українських військових.
Юрій Лапаєв
Суспільство
В умовах війни нам усім доводиться вчитися спілкуватися одне з одним по-новому. Нерідко люди, які повернулися з фронту, чують у тилу від своїх цивільних друзів і знайомих некоректні, просто дикі запитання на кшталт: «А що відчуваєш, коли вбиваєш людину?».
Яна Зінкевич
Авторські колонки
Як французький президент Емманюель Макрон замислив змінити Європейський парламент зсередини
Алла Лазарева
Світ
Нацистська символіка — це не круто. Якщо, наступивши собі на горло, ввести в пошуковик відповідний запит, можна знайти прапори, футболки й наклейки на бампер, що прославляють Третій Рейх.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Мова — це інтеграція. Тим тривожнішим є той факт, що особливо в турецьких сім’ях часто говорять мовою рідної країни. А тим часом незнання мови призводить до невдач у всіх сферах життя
Томас Штраубгаар
Світ
60 років фемінізму змінили занадто мало. Ненависть, насильство й брак толерантності до складних речей у чоловіків, німецьких чи іноземних, руйнують нашу країну (Німеччину. — Ред.). Їхня руйнівна неконтрольованість має бути подолана
Сюзанне Ґашке
Суспільство
Платформи соціальних медіа перетворюються на суддів, а їхні легіони модераторів контенту зростають
The Economist
Світ
Чому фінансова підтримка африканських країн перетворюється для Пекіна на складне випробування
Майкл Бініон
Світ
Небезпека китайської «дипломатії боргової пастки»
The Economist
Світ
Виготовлене на орбіті оптичне волокно повинне бути кращим за земний різновид
The Economist
Світ
Електроавтомобілі в Німеччині досі ще продаються мляво. Нове дослідження, проведене консалтинговою компанією McKinsey, прогнозує, що незабаром ситуація зміниться. Про близький прорив електромобільності свідчать чотири тренди
Даніель Ветцель
Світ
Вміння складати літери в слова — хитра навичка, яка уможливлює банальний фокус. Наприклад, якщо ви це читаєте, отже, вмієте читати.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Якщо спробувати міркувати нешаблонно, а тим паче ще й так само вчиняти, можна дізнатися, як змінюється світ. Нам тільки здається, що він збудований на предковічних підпорках, які прилаштував хтось неодмінно досконаліший за нас, і то навіки-віків.
Тарас Лютий
Авторські колонки
75-й Венеційський кінофестиваль став бенефісом мексиканського кіно
Катерина Барабаш
Культура
Які питання у сфері збереження української національної культурної та історичної спадщини актуалізує пожежа в Бразильському національному музеї
Ганна Трегуб
Культура
Родина Анастасії Васіної — своєрідний взірець стабільності, бо чотири покоління живе не просто в одному місті, у Краматорську, а навіть в одному будинку.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Кінець канікул, початок вересня. Відколи я здобув освіту, а це було майже 40 років тому, відчуття канікул майже цілковито розмилося.
ОНУХ
Авторські колонки