Український тиждень № 36 (564) від 6 вересня, 2018

Зміст номеру:
В Україні знову стартував новий політичний сезон. Хоча правильніше, мабуть, буде сказати, що відкрився ще один фронт.
Роман Малко
Політика
Кожен українець, намагаючись на безлюдді визначитися з тими, кого він ладен терпіти над собою чергові п’ять років, не може рано чи пізно не порушити це питання, хай наодинці із дзерка­лом: чому я не бажав терпіти Януковича, але маю намір і далі терпіти Порошенка? Або не маю такого наміру, а погоджуюся на якусь іншу, так само вразливу постать із тієї самої колоди?
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як розуміти «палацовий переворот» у Донецьку
Денис Казанський
Суспільство
Як Україні створити повноцінний інститут суду присяжних
Ганна Чабарай
Суспільство
Про що свідчить статистика демографії підприємств України
Любомир Шавалюк
Економіка
Останнім часом в Україні дедалі частіше можна почути про катастрофічне зменшення кількості населення та заклики до необхідності якомога швидше провести черговий перепис, якого справді не було ось уже 17 років.
Олександр Крамар
Суспільство
Чому народжуваність зменшується в усьому світі й чого очікувати Європі
Максим Віхров
Суспільство
У чому Україна подібна, а в чому відрізняється від сусідів за структурою населення
Андрій Голуб
Суспільство
Як змінюється демографічна ситуація на поділеній лінією фронту Донеччині
Єлизавета Гончарова
Суспільство
На території Євросоюзу мешкає не менше як 2,5 млн українців
Алла Лазарева
Суспільство
Чому загиблих у війні на Донбасі інколи ховають на ворожій території
Ярослав Тинченко
Суспільство
Таких особистостей, як нещодавно померлий республіканець Джон Маккейн, не вистачає не лише в Америці. Що сталося з нашими демократіями, що в них увійшли егоманія, посередність та облуда?
Клеменс Верґін
Світ
Путін при владі близько 20 років, його еліти старіють. Тепер на ключові посади приходять діти його союзників — у міністерства чи великі державні підприємства. Доростає нова спадкова знать?
Павєл Локшин
Світ
Вихід Великої Британії з ЄС наступного року невблаганно наближається, але обидві сторони ще дуже далекі до погодження умов розходження. Зростає загроза «дикого Brexit», не врегульованого угодою.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
У країнах ЄС дедалі активнішими стають дискусії про відновлення військового призову чи заміни його на певний термін служби в цивільних структурах
Ольга Ворожбит
Світ
На острів має повернутися його хороший настрій. Тут, у Британії, Месут Езіл ще хтось. Тут він плеймейкер великого «Арсеналу». Персоніфікована надія фанів через 15 років нарешті ще раз здобути чемпіонство. Для здійснення цієї мрії лондонський клуб щотижня платить Езілу £300 тис. Це робить його другим найбільш оплачуваним професіоналом в Англії.
Нандо Зоммерфельдт, Моріц Зайффарт
Світ
Америка нарощує санкції проти Росії. Незважаючи на Дональда Трампа, Москва дістає щораз важчі удари
The Economist
Світ
Серпень полоскотав нам нерви, але вересень буде гіршим, адже на цей місяць заплановано наймасштабніші російські військові навчання з часів радянських маневрів «Запад» 1981 року. Грандіозні навчання «Восток» стартують 11 вересня. Буде задіяно 300 тис. солдатів і 900 танків (і цього разу вперше залучать китайські війська).
Едвард Лукас
Авторські колонки
Біткоїн та інші криптовалюти ні до чого. А з блокчейном ще не все ясно
The Economist
Економіка
Кремнієва долина змінюється, а її відрив від інших центрів високих технологій зменшується. Великий успіх зумовив чималі затрати й структурні зміни
The Economist
Світ
Якою є Ндрангета, наймогутніша кримінальна субкультура у світі
Володимир Печерський
Світ
Якою має бути наукометрія для гуманітаріїв і природничників
Олег Фея
Наука
Майже одразу після звільнення Бахмута від «русcкого мира» активісти звернулися до місцевої поліції щодо дивних рек­ламних оголошень, які можна було побачити на тротуарах.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Жити в селі набагато складніше, ніж у місті. У багатоповерховому мурашнику ти відповідаєш лише за свою квартиру, та й обсяг цієї відповідальності мінімальний: достатньо раз на кілька років робити косметичний ремонт.
Максим Віхров
Авторські колонки
Американський художник у розмові з Тижнем розповів про шляхи, які афроамериканське мистецтво та культура проходять сьогодні, щоб їх побачили в США та у світі; сучасний медіа-арт і місця, у яких мистец­­тво й соціальні практики перетинаються між собою.
Ганна Трегуб
Культура
Хотіли нових облич у політиці — пропонуємо вам зовсім молоде, яке, можливо, скоро вирішуватиме складні питання розвитку країни! Пафосно?
Арсеній Сітніков
Суспільство
Уже п’ятниця, тож пора надсилати наступну колонку до Києва, а в голові порожнеча. Але ж неможливо, щоб цього тижня не було про що писати.
ОНУХ
Авторські колонки