Український тиждень № 31 (559) від 2 серпня, 2018

Зміст номеру:
Пат. Цей шаховий термін найдоречніше характеризує си­туа­цію, яка склалася в Оболонському районному суді у справі про можливу державну зраду Віктора Януковича.
Андрій Голуб
Політика
«Cet animal est très méchant. Quand on l’attaque il se defend» («Це злющий звір. Коли нападають, він захищається») — слова з французької пісеньки XIX століття, що дуже точно передають парадокс ставлення Росії до північно-західних сусідів. Мовляв, які ж нечемні країни: захищаються, коли на них нападають.
Едвард Лукас
Авторські колонки
У який спосіб потенційні кандидати в президенти хочуть змінити Основний Закон
Роман Малко
Політика
Тиждень поспілкувався з директором Украероруху Дмитром Бабейчуком про вплив війни та анексії Криму на авіапольоти, фінансові втрати від російської агресії та перспективи відновлення транзитного руху через український повітряний простір.
Станіслав Козлюк
Економіка
Чому спортсмени, які їдуть змагатися до Росії, найчастіше є жертвами обставин
Іван Вербицький
Суспільство
Тиждень обговорив призначення хакатонів Північноатлантичного Альянсу та особливості першого українського оборонного хакатону з організатором, а також членом журі, менеджером із технологій та інновацій Агенції НАТО зі зв’язку та інформації Майклом Стрітом.
Юрій Лапаєв
Суспільство
У цивільному житті три місяці — це окремий період, квартал, за який набігає певна статистика, щоб можна було зробити деякі проміжні висновки.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Тиждень обговорив перші результати проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі з командувачем ООС генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим.
Суспільство
Чи вплинув режим ООС на характер війни на Донбасі
Юрій Лапаєв
Суспільство
Що змінилося в ОРДіЛО від початку Операції об’єднаних сил
Максим Віхров
Суспільство
Режим ООС очима мирних мешканців
Єлизавета Гончарова
Суспільство
У перші десятиліття європеїзації політичного устрою ринок був більш ніж економічною моделлю.
Карл-Ганц Ладор
Світ
Новий іспанський прем’єр шукає порозуміння з прихильниками каталонської незалежності
Алла Лазарева
Світ
«Джерело достатку та інновацій»: ООН за допомогою угоди хоче сприяти легальній міграції. Федеральний уряд в ейфорії. Але проект ЄС може призвести до конфліктів інтересів
Рікарда Брейтон
Світ
Дональд Трамп хоче, щоб Путін вигнав Іран із Сирії. Але це може залишитися мрією. Іранські бойовики давно глибоко вкорінилися в країні. Однак плани Ірану виходять далеко за межі воєнних
Альфред Гакенсберґер
Світ
Більшість ізраїльтян вважає себе націоналістами, а не демократами
The Economist
Світ
Оборонні компанії націлюються на ринок кібербезпеки, адже попит на ці продукти зростає удвічі швидше, ніж на військову техніку
The Economist
Світ
Дональд Трамп критикує «полювання на відьом», але спостереження за його радником Пейджем, схоже, виправдало себе
The Economist
Світ
Тиждень поспілкувався з Давітом Ховханнісяном і Таґуї Ґазарян, вірменськими активістами та співзасновниками руху «Відкинь Сержа», про Оксамитову революцію у Вірменії та її наслідки для країни.
Любомир Шавалюк
Світ
Як Росія розбудовує свою мережу впливу в Словаччині
Ольга Ворожбит
Світ
Як розвивається сільське господарство в Білорусі
Сяргєй Пульша
Економіка
80 років тому, 6–15 липня 1938-го, у французькому курортному місті Евіан на березі Женевського озера відбулася міжнародна конференція, яка ввійшла до історії Голокосту під назвою «змарнований шанс».
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Дослідникам популярної музики вряди-годи не дає спокою одна ваговита проблема: чи маємо ми визискувати музику, наприклад використовувати її як засіб для піднесення настрою та спосіб швидкого марнування часу. А чи навпаки: може, мусить таки йтися про поприще глибокого естетичного почування?
Тарас Лютий
Авторські колонки
4 червня 1775 року перед світанком до Запорозької Січі підійшов армійський корпус генерал-поручика Петара Аврамовича Текелії.
Владислав Грибовський, Володимир Мільчев
Історія
У Франції є велика кількість організацій, які представляють книжкову галузь або опікуються нею.
Анастасія Левкова
Культура
Чому після того, як ми заговоримо англійською не гірше за носіїв, а потім, може, ще кількома мовами, українська версія зарубіжної літератури матиме значення
Ярослава Куцай
Культура
«Хочеться, щоб громада об’єдналася та зрозуміла, що ми живемо в Україні», — так формулює своє головне завдання Оксана Муравльова, волонтерка й громадська діячка з Краматорська.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Минулого тижня я писав про чуття out of touch у поширеному, можна сказати, молодечому варіанті значення цього звороту, тобто як про усвідомлення (своєї) відсталості.
ОНУХ
Авторські колонки