Український тиждень № 30 (558) від 26 липня, 2018

Зміст номеру:
Не працьовитість є сьогодні визначальною національною рисою українців, це в минулому. Десь там також залишились і романтичність, релігійність, навіть волелюбність і войовничість.
Роман Малко
Суспільство
Чемпіонат світу з футболу-2018 не просто посприяв туристичному буму в Хорватії після переможних виcтупів збірної країни. Він також відкрив росіянам невідомі для них радощі суспільного визнання й схвалення, що може мати довготривалі наслідки.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Наскільки Україна наблизилася до створення помісної православної церкви
Юрій Дорошенко
Суспільство
Чому не можна вважати «закритим» питання окупації українського півострова
Ігор Лосєв
Політика
Тиждень обговорив із Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні питання розвитку бізнес-зв’язків між нашими країнами, способи покращення іміджу українців та місце Токіо в безпековій ситуації в Тихоокеанському регіоні.
Юрій Лапаєв
Світ
Принципи, за якими іноземцям надають громадянство України, незрозумілі більшій частині суспільства. Це породжує страхи та конфлікти, які особливо небезпечні під час війни
Андрій Голуб
Політика
Чому не припиняються спроби перетворити соціальні мережі на зброю
Юрій Лапаєв
Світ
Українська урбанізація кілька століть тому збилася з європейського шляху й мандрувала спочатку російсько-імперськими, а потім радянськими та пострадянськими манівцями.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Без урахування тимчасово окупованих територій в Україні залишається дев’ять міст із кількістю мешканців близько півмільйона й більше.
Олександр Крамар
Економіка
Кому належить столиця, що в тому поганого та чи є спосіб це виправити
Роман Малко
Політика
Місто Лева протягом останніх років помітно змінилося. Але наскільки якісними є ці зміни?
Ольга Ворожбит
Політика
Якщо говорити про таксі, то мені подобаються універсали, бо в них можна вільніше дихати й навіть міняти місця під час подорожі.
Катерина Леонова
Політика
Зовні це, певно, не дуже помітно, але зсередини в Одесі досить давно триває боротьба нових феноменів з давнім забронзовілим «одеським міфом».
Ніка Іванова
Політика
Держпром, майдан Свободи, Дзеркальний струмінь — ці суто харківські символи відомі всім, хто бодай раз відвідував місто. Це туристичний Харків, яким пишаються, який зображають на листівках і показують на екскурсіях. А є інший — «мєнтовскій город», місто «торгашів і бариг» та придушеного сепаратизму.
Юлія Ілюха
Авторські колонки
Зручний альянс президента Ердогана та ультраправих
The Economist
Світ
Через кілька тижнів після того, як Німеччина ганебно вилетіла з групового раунду на Кубку світу в Росії, Месут Езіл заявив про свою відставку як гравця німецької збірної.
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Google дістав найбільший в історії штраф за недобросовісну конкуренцію — €4,3 млрд
The Economist
Економіка
Будівництво російського газогону «Північний потік-2», що зміцнить позиції Росії, триває, попри загрозу санкцій
The Economist
Світ
Міжнародний валютний фонд прогнозує великі втрати для всієї Європи, але передовсім для Великої Британії, якщо відбудеться жорсткий Brexit. Найкращий сценарій зараз найменш імовірний
Ганнелоре Кроллі
Світ
Завжди йдеться про захист особистих даних. І майже ніхто не каже про те, що держава сидить на величезному цифровому скарбі й нічого з ним не робить. Розумніше використання даних могло б відчутно покращити життя громадян
Франк Штокер
Світ
Ганс-Крістоф Бух об’їздив майже всі країни чорного континенту. І перетворився з оптиміста на песиміста. Адже ніде не бачив переконливих зачатків доброго врядування, правових гарантій і розподілу влади
Ганс-Крістоф Бух
Світ
Як оцінювати роботу науковців-гуманітаріїв
Віталій Михайловський
Суспільство
Чесно кажучи, я не великий майстер компромісів. Думаю, через те, що приймаю принципові рішення тільки після довгих роздумів і здогадуюся про більшість аргументів, якими мене переконуватимуть. Але якщо компроміс сприятиме важливим для мене цілям, усе може бути.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
У радянському фільмі «Біле сонце пустелі» (1970), який інколи за зразком західного вестерна називають істерном, є достатньо показовий мем.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як радянський вуглепром, захищаючи власні інтереси, допоміг розвалити СРСР
Максим Віхров
Історія
Деякі факти про діяльність освітньої організації на Донбасі за часів УНР
Єлизавета Гончарова
Історія
Сьогодні Детройт, американське місто, що колись було центром автомобілебудування в США, а донедавна символом постіндустріальної пустки, яка деградує та втрачає населення, відроджується.
Ганна Трегуб
Культура
На війні Володимир Великожон був артилеристом-топогеодезистом у 30-й ОМБр. Після демобілізації робота з військовою технікою продовжилися, тільки в стократ меншому масштабі: ветеран друкує її на 3D-принтері.
Ганна Чабарай
Суспільство
Існує ідіоматичний англійський вираз out of touch, який можна перекладати по-різному: від дуже гострого варіанта хтось «відірваний від дійсності» до лагідного хтось «не в курсі» або, у дуже розмовному стилі, хтось «відсталий».
ОНУХ
Авторські колонки