Український тиждень № 27 (555) від 5 липня, 2018

Зміст номеру:
6659 грн, 11 951 грн і 7451 грн. За даними соціологічного центру SOCIS, саме такими є уявлення середньостатистичного українця про бажаний рівень прожиткового мінімуму, середньої зар­плати й пенсії по країні. Реальні ж цифри, за даними Держстату, відповідно 1777 грн, 8725 грн і 2479 грн.
Андрій Голуб
Політика
«Смерть циганчука викликала більший резонанс, ніж щоденне вбивство наших воїнів на війні! Вдумайтеся в рівень маніпуляцій масами...» — таке повідом­лення минулого тижня активно розганялося в соціальних мережах. 8,7 тис. поширень!!!
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чим небезпечна реформа Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ
Станіслав Козлюк
Суспільство
Як корупційно-олігархічний лобізм російської монополії на вітчизняному енергоринку руйнує енергетичну безпеку країни та змушує українців купувати енергоносії дорожче, ніж могло би бути
Олександр Крамар
Економіка
Про що свідчать структура та динаміка зарплат в Україні
Любомир Шавалюк
Економіка
Рецепт успішних виборів змінився. Якщо казати мовою кулінарії, то всі попередні відбувалися в жанрі «каша на воді»: вівсянка, пшоно, гречка (ну як же без неї?!) — страви невигадливі, проте корисні для всіх, навіть для тих, чия система травлення геть недосконала.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Тиждень обговорив із французькою дослідницею проблем кібербезпеки механізми боротьби з фейковими новинами, перспективи сертифікації правдивої інформації та ймовірність остаточного відокремлення пропаганди від журналістики.
Алла Лазарева
Світ
Кого рятуватимуть наступним
Роман Малко
Політика
Український середній клас у ЗМІ часто згадується як рятівник, що врешті-решт повинен витягти країну з теперішнього болота.
Денис Казанський
Політика
Чи може середній клас стати драйвером незалежності та розвитку України?
Максим Віхров
Політика
Несподівано за один день дістала кілька пропозицій і запитань від різних партій, що шукають активних людей на Донеччині.
Єлизавета Гончарова
Авторські колонки
Як змінилося ставлення жителів Врадіївки до правоохоронців через п’ять років після антиміліцейського повстання
Станіслав Козлюк
Суспільство
Російський президент використовує чемпіонат світу, щоб у його тіні протягти непопулярні реформи й знешкодити небажаних противників. Протести практично виключені: в усіх містах, які приймають ЧС, діє заборона на демонстрації
Павєл Локшин
Світ
Десять років тому, коли Америка почала видобувати природний газ за допомогою водяного тиску з глибоких сланцевих порід, технологія ГРП (гідравлічний розрив пласта) серед екологічних лобістів вважалася тимчасовим феноменом. За поширеним переконанням, сланцевий газ через затрати на його видобуток та обмежені ресурси довго на ринку не протримається.
Даніель Ветцель
Світ
Як «зручно» трапився чемпіонат світу з футболу: він ніби підвів риску під усіма останніми сподіваннями не те що на здоровий глузд російської влади (здорового глузду на підконтрольних Кремлю територіях давно не лишилося), але хоча б на її можливу стурбованість про власне обличчя в очах міжнародної спільноти напередодні чемпіонату.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Польща, Угорщина й Чехія через їхню близькість до Заходу довго вважалися «кращими» новими індустріальними країнами. Але небезпека відокремлення від ЄС непокоїть інвесторів: угорський форинт постійно падає
Гольґер Чепітц
Світ
Європейські державні залізниці отримали нових і войовничих конкурентів
The Economist
Світ
Емманюель Макрон керує новою спробою зміцнити оборону Європи
The Economist
Світ
Чому Західні ЗМІ та громадськість накинулися на Україну? На мою думку, це головне питання, що постало внаслідок реакції на справу Бабченка.
Філіпп де Лара
Авторські колонки
Європі бракує не доказів іноземного втручання, а політичної волі для відповіді
Вероніка Шпалькова
Світ
На зустрічі з президентом США наступного місяця в лідера Росії буде чудова нагода послабити Захід.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Дискусії довкола ультраправих рухів в Україні тривають не перший рік. Передусім ми дивимося на «своїх» ультраправих як на звичних поборників націоналізму, непримиримих до радянської спадщини та, особливо останнім часом, різних «лівих» рухів (або таких, що видаються лівими, адже не все ліберальне обов’язково ліве).
Михайло Якубович
Світ
Як перемога Башара Асада змінює країну
The Economist
Світ
Під час Global Media Forum Deutsche Welle Тиждень поспілкувався з нігерійським журналістом та медіа-менеджером, директором радіокорпорації штату Кано Маламом Умаром Саїдом Тудун Вадою про боротьбу з терористичною організацією «Боко харам», економічні проблеми Нігерії та постколоніальний розвиток Західної Африки.
Ольга Ворожбит
Світ
Інформаційна війна ведеться в багатьох жанрах, але мій «улюблений» — публічна демонстрація любові місцевого населення до окупантів.
Максим Віхров
Авторські колонки
Виходячи з українських реалій неважко помітити, що до культури в нас вряди-годи звикли ставитися подвійно.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як радянських громадян привчали голосувати одностайно
Станіслав Кульчицький
Історія
Про правителів давнього Києва як героїв скандинавських саг, місце Київської Русі на ментальній карті варягів, химерне переплетіння військової та поетичної культур у вікінгів в інтерв’ю Тижню розповів норвезький історик, гість цьогорічного «Книжкового Арсеналу» Ойстін Мортен.
Ганна Трегуб
Культура
«Діоґен із Синопи знов мандрує по місті зі своім ліхтарем і, освітлюючи прохожих, розшукує людське обличчя.Зболілий Ніцше голосить зі свого ложа болю: «Ми хворіємо людиною»
Юрій Андрієвич
Культура
У цієї дівчини ясні карі очі, зелені дреди та холодний потиск руки. На шиї кулон зі скандинавським символом «валькірія». Це Людмила Білека, або ж Руна — парамедик та інструкторка з домедичної допомоги.
Ганна Чабарай
Суспільство
У двері постукав листоноша й дав мені невелику, але важкеньку посилку. Відправник: Осередок міжкультурних творчих ініціатив «Роздоріжжя», Люблін, Польща. Я з нетерпінням розгорнув пакунок і побачив у ньому 20 свіженьких жовто-блакитних каталогів проекту «Минущість — тривання», фестиваль мистецтва в публічному просторі «Відкрите Місто», 2014 рік.
ОНУХ
Авторські колонки