Український тиждень № 17 (545) від 26 квітня, 2018

Зміст номеру:
Ще на початку минулого тижня ніхто не очікував, що тема набуття Українською православною церквою автокефалії з площини декларацій і заяв, як це було протягом багатьох минулих років, ураз перейде в площину практичних дій.
Ганна Трегуб
Суспільство
Russia Today (RT) — це неподобство. Проте забороняти телемережу було б помилкою, принаймні у Великій Британії.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Під час 11-го Київського безпекового форуму Тиждень зустрівся з президентом Європейського центру інформаційної політики та безпеки Рікардо Барецкі, щоб обговорити актуальні кіберзагрози, виклики з боку штучного інтелекту та хакерські атаки проти України.
Юрій Лапаєв
Світ
Реалізація Кремлем обхідних газогонів становить очевидну загрозу енергетичній безпеці України, однак замість працювати над її мінімізацією влада пасивно спостерігає
Олександр Крамар
Економіка
Якщо вірити пророцтвам, їх уже давно не мало б бути. Себто нас, журналістів. А разом із нами й засобів масової інформації. Усі функції фахової преси мали б перебрати на себе блогери, які оперативніші, ближчі до подій, подекуди компетентніші й, головне, здебільшого непідкупні, принаймні вони самі так вважають. Минув певний час, і з’ясувалося, що традиційні ЗМІ як такі не збираються помирати, хіба що видозмінюються.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як українські медіа за часів незалежності прокладали шлях для наступу «русского мира»
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Назвавши пресу четвертою владою, британський політик та публіцист XVIII століття Едмунд Берк не уявляв, наскільки матиме рацію.
Максим Віхров
Суспільство
Як західні медіа трактують власну відповідальність перед суспільством і як це є на практиці
Анна Корбут
Світ
Чому ЗМІ країни, що веде війну, не можуть бути над ситуацією
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Програмою СБУ України «На тебе чекають вдома» скористалося майже 250 колишніх учасників незаконних збройних формувань.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Чому ринок небезпечних відходів досі перебуває в тіні, які там крутяться гроші та чим це небезпечно
Роман Малко
Економіка
Щоб мати уявлення про Польщу під владою популістської партії «Право і справедливість» (ПіС), увімкніть новини на державному телеканалі Telewizja Polska (TVP). Вони починаються анімаційним роликом, який показує визначні місця Польщі й закінчується великим планом годинникової башти королівського замку у Варшаві.
The Economist
Світ
21–29 квітня в Києві мав відбутися чемпіонат Європи серед кадетів із трьох видів боротьби: вільної, греко-римської та жіночої. Мав, але не відбудеться.
Іван Вербицький
Світ
Кремлівські фейкові новини звинувачують «підлу англічанку» в усьому — від отруєння Скріпалів і до голоду XVII століття
The Economist
Світ
Після останніх проривів у робототехніці стало зрозуміло, що наближається кінець пануванню людства на планеті Земля
The Economist
Світ
Чергова історійка з окупованого Луганська. Молодий чоловік, один із тих, кого вдома тримають непереборні родинно-медичні обставини, говорить по телефону, але розмову перериває оператор.
Максим Віхров
Авторські колонки
Якщо ви раптом шукаєте велике скупчення людей, які неприкрито демонструють, наскільки їм не соромно здеградизовувати цей світ, ідіть до тих, хто робить українське телебачення.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
До 100-річчя гетьманату Павла Скоропадського
Тетяна Осташко
Історія
Тиждень поспілкувався з директором Швейцарського музею архітектури, гостем цьогорічного фестиваль CANactions Андреасом Рубі про можливості та специфіку музеєфікації архітектури як явища, що має не суто естетичні, а й суспільні виміри. Про будівничих, які можуть вплинути на зміну суспільної поведінки, та урбаністичні зони, над якими нависає найбільша загроза з боку забудовників.
Ганна Трегуб
Культура
«О, коли радили, де купити справжній сир, нам сказали, що ми вас обов’язково впізнаємо!
Єлизавета Гончарова
Суспільство
15 березня у Львові відбулася важлива подія для бренда Lexus — відкриття оновленого автосалону «Лексус Львів» згідно з новою концепцією торгової марки. Новий дизайнерський задум Lexus щодо дилерських центрів — це сучасний стиль із яскравими акцентами в інтер’єрі та прогресивними технологічними рішеннями, що якнайкраще підкреслюють життя в стилі Lexus.
Олександр Приходько
Економіка
«Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» («The Road to Unfreedom: Russia, Europe, America», 2018) ― остання книжка одного з найплідніших істориків сучасності професора Єльського університету Тімоті Снайдера. У ній автор подає стислу й ретельно документовану історію консолідації влади Владіміра Путіна, нападу на Україну Росії та спроб останньої вплинути на президентські вибори в США 2016 року.
ОНУХ
Авторські колонки