Український тиждень № 13 (541) від 29 березня, 2018

Зміст номеру:
Будь-яке суспільство схильне до створення кумирів, які вирішать всі проблеми, наведуть лад у політиці, економіці, розберуться з корупціонерами й розбудують сильну, потужну та незалежну державу.
Станіслав Козлюк
Політика
Новий федеральний уряд, який майже через шість місяців після виборів до Бундестагу врешті було сформовано, переважно продовжує попередню німецьку зовнішню політику. Що й не дивно, адже йдеться про нову редакцію минулої урядової коаліції Християнсько-демократичного союзу, його баварської партії-сестри ХСС та соціал-демократів (СДПН).
Ріхард Герцінґер
Авторські колонки
Нові деталі висунутого Полу Манафорту звинувачення відкривають дані про підробітки європейських високопосадовців у відставці
Ольга Ворожбит
Світ
Чому домашній арешт поки що не став переконливою для суспільства альтернативою утриманню людей у СІЗО
Андрій Голуб
Суспільство
Чому до очільника Миколаївської ОДА виникає дедалі більше запитань
Станіслав Козлюк
Політика
Днями один вельми шанований (або не вельми шанований?) історик піддав сумніву визначення, щодо якого останнім часом у нас ніби було досягнуто консенсус: мовляв, Україна ніколи не була колонією Росії.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Чи здатна українська еліта взяти відповідальність на себе
Роман Малко
Політика
Економічна деколонізація є важливою умовою успішного розвитку будь-якої країни
Олександр Крамар
Економіка
В українському бізнес-середовищі багато років тримався один тренд: зі «старшобратської» краї­ни табунами приїжджали різного штибу знавці повчати нас, нерозумних, як правильно вести справи.
Юрій Лапаєв
Авторські колонки
Якими є маркери культурної деколонізації України
Ганна Трегуб
Культура
Що заважає виграти у віртуальній боротьбі проти Росії
Максим Віхров
Суспільство
Із західних країн видворено понад 100 російських дипломатів. Яке значення це має для Москви та Європи
Майкл Бініон
Світ
Чому святкування сторіччя проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки стало шоком для громадськості
Сяргєй Пульша
Світ
Що буде, якщо Китай захопить ринок кобальту
The Economist
Світ
Анкара захопила Афрін і шукає нових цілей у Сирії, але, ганяючись за курдськими бойовиками, ризикує перетнутися зі США
The Economist
Світ
Тиждень поспілкувався з професором Університету Люцерна, директором Швейцарського інституту досліджень параплегії про те, чому реабілітація посяде ключове місце в сучасних суспільствах і медицині, як вона допомагає економити державний бюджет, а також про тривалість медичної реформи.
Анна Корбут
Світ
До мене повернулася віра в демократію, коли випала нагода свідчити перед спеціальними комітетами Конгресу та парламенту. Запитання ґрунтовні; жодних упереджень на підставі партійної належності; обстановка серйозна.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Напевно, будь-кому з нас багато разів доводилося спостерігати за діями натовпу чи й просто бути його частиною (брати участь у політичній акції або флеш-мобі, уболівати на стадіоні за улюблену команду, переглядати в кінотеатрі фільм, ходити на концерти тощо). Але не всяк міг би відразу сказати, що означає належати до публіки.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Схоже, Європа всерйоз готується до хрестового походу. Тільки цього разу звільнятимуть не Гріб Господній, а інфопростір, і не від сарацинів, а від фальшивих новин.
Максим Віхров
Авторські колонки
Чи був шанс на успіх в останнього українського гетьмана
Станіслав Кульчицький
Історія
Його ім’я вже близько 10 років на одних афішах із найвідомішими представниками сучасного оперного світу, як-от диригенти Кент Наґано, Даніель Баренбойм та Сімона Янґ, режисери Дмітрій Черняков, Петер Конвічний, Гаррі Купфер, Віллі Деккер та Крістофер Лой.
Анна Ставиченко
Культура
Опанасович тримає в руках автомат (офіційно зареєстрований, до речі), який дав йому один доброволець-дембель. Вони стоять на полігоні.
Тарас Білка
Суспільство
21 березня, перший весняний ранок, перша весняна ранкова кава, перше весняне читання ― стаття Тані Малярчук (Deutsche Welle, 20 березня 2018) з не зовсім весняною назвою «Така нестерпна рідна чужина». Йдеться про емігрантів, українських емігрантів. Текст вправно написано, добре читається, тільки тема нелегка, інколи навіть болюча.
ОНУХ
Авторські колонки