Український тиждень № 12 (540) від 22 березня, 2018

Зміст номеру:
До 2014-го слово «війна» без жодних деталізацій викликало в українців чітку асоціацію з Другою світовою: давалися взнаки і радянська пропаганда, і просто усні перекази від старших поколінь.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Владімір Путін — людина стримана. Та ще до перегонів у неділю, на яких його переобрали (чи то перепризначили), він міг сміливо відкорковувати шампанське. Удома він як ніколи міцно тримає в руках владу. За кордоном позиції його противників як ніколи хиткі.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Чого чекають від нового закону на Донбасі
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Недосконале законодавство та непродуманість реформ можуть зруйнувати кількарічну роботу слідчих, прокурорів і суддів, які займалися розслідуваннями злочинів часів Революції гідності
Станіслав Козлюк
Суспільство
Ось уже третє десятиліття українці ніяк не можуть позбутися постколоніального синдрому й уперто шукають ключ до вирішення власних проблем за межами країни.
Олександр Крамар
Політика
Хоча волонтерський рух і громадські активісти завоювали довіру більшості українців, однак кількість тих, хто особисто долучається до їхніх ініціатив, залишається невеликою
Андрій Голуб
Суспільство
Чому вразливість до російських загроз — це не тільки зовнішньополітичний чинник, а й симптом глибших внутрішніх проблем в атакованих країнах
Анна Корбут
Світ
Як фобія політизації військової верхівки перешкоджала українським державним проектам
Ігор Лосєв
Історія
Чому перемоги українців з обмеженими можливостями мають тішити, але не позбавляти розуму
Іван Вербицький
Суспільство
Як волонтерський проект Ukraїner здатний змінити країну
Роман Малко
Суспільство
Які слабкі сторони Росії виявили вибори й чим переобрання Путіна корисне для України
Максим Віхров
Світ
Чисті технології змінюють геополітику енергетичних ресурсів у світі, то хто ж переможе, а хто програє в зеленій революції?
The Economist
Світ
У гонитві за дивідендами від Brexit Франкфурт принаджує лондонських банкірів
The Economist
Світ
Венесуельська криптовалюта: порятунок чи пшик?
The Economist
Світ
Коли черговий ветеран пускає сам собі кулю в голову (а якщо він не має з чого, то вішається, ріже вени чи просто виходить із вікна), я завжди думаю про те, наскільки кожен, хто повернувся в «мирне життя» зі своєї війни, нагадує зіпсований шматочок пазла.
Валерія Бурлакова
Авторські колонки
У справі надання офіційного статусу УБД добровольцям тих підрозділів, які не пройшли процедури легалізації, є певні зрушення.
Яна Зінкевич
Авторські колонки
Як Україна долає спадщину УРСР
Станіслав Кульчицький
Історія
Тиждень зустрівся з Ахтемом Сеітаблаєвим, щоб поспілкуватися про сучасне українське кіно, зокрема про пропаганду в ньому, про те, що об’єднує нині кримських татар, а також про Кримський дім у Києві, який Ахтем очолює від початку 2017 року.
Анастасія Левкова
Культура
Донеччанин Максим Потапчук у ніч на 14 березня 2014 року лежав із розбитою головою в міській лікарні № 17, куди потрапив після кривавої бійні, на яку перетворився мирний мітинг у центрі міста. А в його будинку, що родина недавно придбала, уже шукали «укропа» та «зрадника Донбасу».
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Минулого тижня я почав свою колонку «Магія конкурсу» словами: «Коли ви прочитаєте цю статтю, інтрига, яка міститься в ній, буде розкрита й вирішена, а наука, яка випливає з неї, ― обдумана».
ОНУХ
Авторські колонки